Park kieszonkowy w miejscu wyburzonych budynków szpitala powiatowego w Wadowicach? Jest taki pomysł wyb
Park w miejscu wyburzonego szpitala?

Park kieszonkowy w miejscu wyburzonych budynków szpitala powiatowego w Wadowicach? Jest taki pomysł wyborczy...

Były burmistrz Wadowic a obecnie zaś radny Rady Miejskiej Mateusz Klinowski, który niedawno zadeklarował, że będzie ubiegał się o fotel burmistrza miasta w nadchodzących wyborach samorządowych, od jakiegoś czasu dzieli się pomysłami na swoją ewentualną przyszłą kadencję. Po odbetonowaniu wadowickiego rynku i stworzeniu tutaj lasu, budowie drugiego mostu na Skawie, poinformował o planach na teren po wyburzonych budynkach starego szpitala powiatowego u zbiegu ulic Karmelickiej, Słowackiego i Szpitalnej.

Klinowski chciałby odkupić teren należący obecnie do powiatu i stworzyć w tym miejscu park kieszonkowy. Ma też plan na starą i niszczejącą kamienicę przy ulicy Słowackiego, kupioną za jego kadencji a którą obecny burmistrz Bartosz Kaliński bez powodzenia od jakiegoś czasu chce sprzedać: miałby tutaj powstać budynek użyteczności publicznej.

Skąd ewentualne pieniądze na to pod warunkiem, że w ogóle władze powiatu przystaną na taki pomysł?

Tego typu działania stanowią przykład przystosowania miasta do zmian klimatycznych. W właśnie przystosowanie miast do zmian klimatycznych, będzie tym obszarem z którego będziemy w stanie pozyskać najwięcej środków unijnych w przyszłości – mówi Mateusz Klinowski.

 


Przypomnijmy, że budynki starego, niszczejącego szpitala zostały wyburzone całkowicie w połowie ubiegłego roku.  Tak to teraz wygląda:

 

A tak wyglądał teren przez wielkim burzeniem:

 

Powiat, czyli właściciel tych terenów ma kilka pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca. Mówi się o parkingu ale głównie o powstaniu w tym miejscu nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Wadowicach i jego agend.

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 Gość 2024-01-30 09:45
To kto tym razem jest sponsorem by nas znowu wycykać jak przy parku. Wiarygodność to podstawa, a pewni ludzie jej po prostu już nie mają bo nikt nie chce skorumpowanej patologi kitującej wzniosłe hasełka na których potem robi wałki. Miejsce cwaniaków są w pace nie w polityce !
Cytować
+2 #2 Gość 2024-01-30 09:59
Nie chcemy znowu powtórki z szemranymi sponsorami bo tam gmina traci bardzo dużo i nie jest to współmierne do korzyści z inwestycji czego dobitnym przykładem był park gdzie najwyższą kwotą przetargu robiono prace, a założyciel miał to samo nazwisko i obszar co sponsorka z wyborów młoda studentka która nawet nie mogła na tego kandydata głosować. Za takie akcje powinien być kryminał i dożywotni zakaz sprawowania jakichkolwiek funkcji publicznych ( tak powinna wyglądać profesjonalna walka z korupcją ).
Cytować
+20 #3 jasnowidz 2024-01-30 10:02
Jak wyraznie z textu wynika teren ten jest wlasnoscia Starostwa a wiec to ono bedzie decydowalo o przyszlosci tego terenu. Liczenie na pozyskiwanie pieniedzy powinno sie zkonczyc a nalezy sie zajac zarabianiem pieniedzy To ma leprzy wymiar spoleczny i cywilizacyjny.
Cytować
+22 #4 Kosa 2024-01-30 10:21
Miasta przygotowują się do zmian klimatycznych? Chyba zabudowywaniem każdego wolnego zakątka blokami i wycinaniem hektarów lasów na obrzeżach tych miast i robieniem tam osiedli gdzie stoi również blok na bloku vide Kraków, którym pan były burmistrz jest tak zachwycony, gdzie bloki za chwilę będą nawet w tych dzielnicach które uważało się za wiejskie tereny.
Cytować
+44 #5 Bobo 2024-01-30 10:46
Jestem za...dość betonozy. Co raz więcej jest istniejących budynków w Wadowicach, które są nie zagospodarowane , a chce się budować kolejne. Przykłady; budynek nad byłym Lotosem, budynek byłej komendy policji, budynek nad byłym "Wzorcowym" opodal rynku..itd. Za chwilę będzie "wolny" kompleks budynków po Straży Pożarnej.
Cytować
+12 #6 obserwator 2024-01-30 10:52
A "jak wygra" to stwierdzi,że w Wadowicach niema osób nadających się do pracy w samorządzie i znów sprowadzi byłe "studentki" z Krakowa.
Cytować
+15 #7 totalny BEZSENS 2024-01-30 11:22
buahahaha chyba już jeden park nam wystarczy zwłaszcza w tak bliskiej odległości. CO Z OGRODOWĄ????? polityka to nie scena w teatrze do realizowania własnych marzeń!!!
Cytować
+7 #8 Mieszkaniec 2024-01-30 12:36
Tu najlepiej byłoby wybudować 2 poziomowy parking z czego pierwszy poziom pod ziemią drugi równy z ziemią, a następnie te budynki użyteczności publicznej dla starostwa. Wadowice potrzebują dodatkowych miejsc parkingowych bo obecne są niewystarczając e, a w sezonie wiosenno letnim gdy jest duży napływ turystów tym bardziej - nie zmarnujmy tej szansy że tu spokojnie można zrobić parking podziemny !

Nie słuchajmy głupiego majaczenia o zmianach klimatycznych bo tak małe miejsce nie ma żadnego znaczącego wpływu, a w okolicy w międzyczasie zarosło drzewami wiele obszarów np. droga na Chocznię wzdłuż Ady Sari itd. Inwestujmy w infrastrukturę by rozwijać turystykę.
Cytować
+15 #9 high level 2024-01-30 12:42
"Zmiany klimatyczne" :)

Niezły nomen omen odpał.
Cytować
-11 #10 Ignacy 2024-01-30 13:22
Bardzo dobry pomysł i pan to może zrobić park żyje kawiarnia w nim super głupie wpisy zawsze się znajdą .proszę nimi się nie przejmować.jest paru takich którzy chcieliby być mądrzejsi niż pan.pozdrawiamy
Cytować
+11 #11 Yyy 2024-01-30 13:37
Cytuję Ignacy:
Bardzo dobry pomysł i pan to może zrobić park żyje kawiarnia w nim super głupie wpisy zawsze się znajdą .proszę nimi się nie przejmować.jest paru takich którzy chcieliby być mądrzejsi niż pan.pozdrawiamy

Problem w tym, że taki jeden chce być mądrzejszy niż cała reszta!
Cytować
-12 #12 NB Rafał Szczepański 2024-01-30 14:16
W miejscu po zburzonym starym szpitalu powinien stanąć Kościół a ze względu że byłby to jedyny Prawdziwy Kościół to by była to Katedra a pod jakim wezwaniem zdecydowali by wierni, a dlaczego? Bo aktualnie nie ma Kościoła a Bogów i Bogiń jest 18 na czele z Trójnajwyższym( Najświętsza Trójca, Najczcigodniejs za Trójca) jako Jezus Chrystus(Syn i Słowo i Jahwe(Bóg Ojciec) i Duch Najświętszy. Tu jest więcej o prawdziwej religii: https://truegods.blogspot.com/2024/01/okres-opatrznosci-i-owp.html
Najbardziej Szanowny i Najbardziej Pomocny Najwyższy Biskup Rafał Szczepański
Cytować
-13 #13 adam 2024-01-30 15:14
A może przenieś tam parking z placu Kościuszki a Plac fajnie zabudować
Cytować
+5 #14 Wyborca 2024-01-30 15:27
Niech tam powstanie ćpiarnia dla wyborców Klinusia i burdel gejowski dla jego wyznawców jak trener bramkarzy.
Cytować
+8 #15 Muminek 2024-01-30 16:26
Ten gość pseudo intelektualista już raz był burmistrzem Wadowic i wiemy co wyprawiał. Totalny idiota i cwaniak!
Cytować
-1 #16 Dawid 2024-01-30 20:54
Pierwsze powinni wysłać tego kandydata na burmistrza na badania toksykologiczne i psychologiczne bo jeśli mam na niego głosować to chcę wiedzieć czy jest zdrowy. Wadowice nie mają jak na razie szczęścia do włodarzy a ich pomysły? no cóż, bez komentarza pozostawię, niech każdy sobie to przeanalizuje. Według mnie jak na razie to tylko wszystko niszczą.
Cytować
+6 #17 Satan 2024-01-30 20:59
Cytuję Dawid:
Pierwsze powinni wysłać tego kandydata na burmistrza na badania toksykologiczne i psychologiczne bo jeśli mam na niego głosować to chcę wiedzieć czy jest zdrowy. Wadowice nie mają jak na razie szczęścia do włodarzy a ich pomysły? no cóż, bez komentarza pozostawię, niech każdy sobie to przeanalizuje. Według mnie jak na razie to tylko wszystko niszczą.

Dawid proszę cię . Ty przestań brać dotacje PiS . Znajdźmy nowego kandydata którego jeszcze nie było .
Cytować
-2 #18 Wadowiczanka 2024-01-31 13:34
Parking tylko parking. Zlikeidować na Kościuszki a przenieś tam gdzie był szpital. Jaki park? Ludzie nie mają gdzie stanąć autem. Park już jest . Oczywiście tez bez parkingu no ale jest.
Cytować
-4 #19 Misia 2024-02-01 22:47
Będę się gorliwie modlić przysięgam w domu i w kościele, żeby pan Mateusz wygrał wybory i został ponownie burmistrzem,
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.