Poseł Mariusz Krystian (PiS) były już wójt Spytkowic, stracił fuchę w partii. Nie będzie już szef
Został posłem, stracił fuchę w PiS

Poseł Mariusz Krystian (PiS) były już wójt Spytkowic, stracił fuchę w partii. Nie będzie już szefem okręgowym Prawa i Sprawiedliwości.

Jak poinformowało Prawo i Sprawiedliwość, partia ma teraz 17 nowych  szefów okręgów, które odpowiadają terytorialnie województwom, w tym oddzielnie dla Warszawy, a nie, jak dotychczas 94. Szefami struktur zostali w dużej mierze politycy młodszego pokolenia.

Od wtorku (28.11) Mariusz Krystian nie już z tego powodu szefem regionalnych struktur partii w okręgu wyborczym nr 12 obejmującym  powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki. W Małopolsce tą fuchę objął pochodzący z Krzeszowic Andrzej Adamczyk, były już minister infrastruktury (stracił stanowisko w poniedziałek (27.11). W powiecie wadowickim taką funkcję pełni poseł Filip Kaczyński z Wadowic.

Przypomnijmy, że niedawno Mariusz Krystian przestał też być wójtem Spytkowic. W wyborach parlamentarnych zdobył 11 366 co pozwoliło mu zostać posłem. Włodarz przewidział takie stan rzeczy i przed wyborami wyznaczył swojego zastępcę, został nim Krzysztof Byrski, który być może będzie się też ubiegał o stanowisko wójta w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Rolą szefa okręgu jest m.in. reprezentowanie partii, poszerzanie jej wpływów, czy przygotowanie jej do nadchodzących wiosną 2024 roki wyborów samorządowych.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Olo 2023-11-28 16:52
Czemu tak się bawicie pośle komórką podczas obrad sejmu,a chodzicie sobie pisiory gdzie chcecie
Cytować
+9 #2 Sata 2023-11-28 17:14
Cytuję Olo:
Czemu tak się bawicie pośle komórką podczas obrad sejmu,a chodzicie sobie pisiory gdzie chcecie

Powinien być zakaz telefonów jak w szkole na lekcji.
Cytować
+12 #3 Zosia 2023-11-28 17:58
PiS się rozpadnie, poseł się spóźnił ani kariery ani profitów. Pisowi wywrucono koryto. Pijawki odpadają od udreczonej i dojonej Polski.
Cytować
-16 #4 Gość 2023-11-28 19:46
Cytuję Zosia:
PiS się rozpadnie, poseł się spóźnił ani kariery ani profitów. Pisowi wywrucono koryto. Pijawki odpadają od udreczonej i dojonej Polski.

PiS się nie rozpadnie bo PiS to nie komuchy i przydupasy niemieckiej polityki, a oni wszyscy upadną tak jak upadł komunizm bo dziś EU to zgnilizna i smród.
Cytować
-1 #5 Sata 2023-11-28 21:22
Cytuję JA:
Cytuję Gość:
PiS się nie rozpadnie


A i owszem, rozpadnie się.
Tylko patrzeć, jak obłąkany kurdupel z Żoliborza uda się na koncert Kobzona i już po pisiorach...

Nie obrażaj buchaja narodu ma gromadkę dzieci, jak ksiądz w każdej parafii.
Cytować
0 #6 jak w średniowieczu 2023-11-29 08:59
Lewactwo rozpoczęło polowanie na czarownice, jak w średniowieczu.
Cytować
+2 #7 z doliny karpia 2023-11-29 20:15
A słyszałem ,że kilka dni temu Krystian zdążył odkurzyć obrażonego na Zatorszczyznę i ,,spalonego ,, tam byłego burmistrza Biernata z Zatora który ma być z jego nadania ,, jedynką'' na liście PiS na radnych do oświęcimskiego powiatu . Biernatowi brakuje trochę do emeryturki a posadki w spółkach i urzędach z partyjnej nomenklatury pewnie straci jak wielu innych partyjnych kolegów po zmianie rządu . Marzą pewnie o przejęciu samorzadu i funkcji starosty dla Biernata . Trzeba tez zdobyć miejsce na stanowiskach dla spadkowczów z wyższych sfer .
Cytować
-3 #8 do jakwsredniowieczu 2023-12-01 13:52
zacznij polowanie w pelerynie żołnierzu Chrystusa,broń Rydzyka!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.