Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian został posłem i jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Byrski o
Wójt poszedł w posły, premier powierzył  zastępcy jego obowiązki

Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian został posłem i jego dotychczasowy zastępca Krzysztof Byrski odebrał dokumenty od premiera, powierzające mu funkcję pełniącego obowiązki wójta.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października dotychczasowy wójt gminy Spytkowice został wybrany posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył 11 366. Włodarz chyba przewidział takie stan rzeczy i niedawno wyznaczył swojego zastępcę, został nim Krzysztof Byrski.

W poniedziałek (30.10) Krzysztof Byrski odebrał dokument sygnowany przez premiera, powierzający mu funkcję pełniącego obowiązki wójta gmina Spytkowice do wyborów samorządowych na wiosnę 2024 roku. Być może sam będzie starał się o to stanowisko w wyborach.

Dziękuję tym, którzy zaufali w moje możliwości. Będę się bardzo starał sprostać oczekiwaniom i potrzebom Naszej Gminy. Traktuję powierzone mi obowiązki jak służbę. Nie dla jakiejś idei – lecz dla mieszkańców. Chcę jak najlepiej pracować dla dobra Naszej Gminy, by rozwiązywać wszystkie jej obecne oraz perspektywiczne problemy. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że nie ma prawdziwej służby bez uczucia pokory, to pokora sprawia, że pracuje się dla kogoś, a nie dla spełnienia swoich osobistych celów. Dlatego, życzę sobie samemu - pokory, a Państwu – byście się na mnie nie zawiedl – skomentował Krzysztof Byrski.

Krzysztof Byrski urodził się 10 lipca 1984 roku w Wadowicach. Ukończył Szkołę Podstawową w Spytkowicach, a następnie Liceum Ogólnokształcące im ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. Po zdaniu matury rozpoczął studia na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, na której uzyskał tytuł magistra politologii. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Od 2010 roku był radnym Rady Gminy Spytkowice, a od sierpnia tego roku  zastępcą wójta.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Antoni 2023-10-31 12:27
A gdzie macie Piorowskiego (wysokiego ranga pracownika SB) wstydzicie się go ?? Śmiech na sali …
Cytować
+5 #2 Magda 2023-10-31 13:19
Rzucony lwą na pożarcie, ale w CV będzie miał, że pół roku był komisarzem z PiS
Cytować
+3 #3 Radzio 2023-10-31 13:38
Niestety nie widzę tej kandydatury. Są inni, którzy pracowali przez całe kadencję i byli wśród ludzi, gdzie był wtedy Byrski?
Cytować
+2 #4 Robert 2023-11-01 15:53
Jak nisko trzeba upaść by mieć bilbordy z ta tępą babą.
Cytować
+3 #5 Andrzej 2023-11-01 17:03
Cytuję Radzio:
Niestety nie widzę tej kandydatury. Są inni, którzy pracowali przez całe kadencję i byli wśród ludzi, gdzie był wtedy Byrski?

Promują kogoś na siłę żeby układ został
Cytować
+3 #6 Beka z opozycji 2023-11-02 12:26
Najpierw patologia obywatelska chodziła po ulicach i majaczyła jaki to program 500+ jest zły, a teraz ogłaszają że zostaje bo jest dobry :D :D :D

Opozycja to ludzie bez wizji dla naszego kraju, gdyby nie PiS to dalej byśmy byli sługusami niemiec i rosji.
Cytować
-1 #7 pis 2023-11-12 15:10
pisiory kończy się wasz czas teraz rozliczanie dojnej zmiany!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.