W gmachu Sejmu w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której wybrani w ostatnich wyborach parla
Nowi posłowie pojawili się w Sejmie odebrać zaświadczenia. Wśród nich ośmiu z naszego okręgu wyborczego

W gmachu Sejmu w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której wybrani w ostatnich wyborach parlamentarnych posłowie otrzymali zaświadczenia od Państwowej Komisji Wyborczej. Wśród nich jest ośmiu posłów z naszego okręgu wyborczego.

W czwartek (26.10) po południu w Sali Kolumnowej Sejmu w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nowym posłom zaświadczeń o wyborze, jaki dokonał się w wyborach parlamentarnych 15 października. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak wyczytał każdego z 460 nowo wybranych parlamentarzystów i wręczał im  zaświadczenie. Ponad 100 posłów zasiądzie w ławach poselskich po raz pierwszy.

W nowym Sejmie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 194 mandaty, Koalicja Obywatelska  - 157, Trzecia Droga -  65, Nowa Lewica - 26, zaś  Konfederacja -  18.

Posłami z naszego okręgu wyborczego nr 12 (obejmującego powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki) zostali: z  Prawa i Sprawiedliwość  Rafał Bochenek, Łukasza Kmita, Filip Kaczyński, Mariusz Krystian, Władysław Kurowski, z Koalicji Obywatelskiej -   Dorota Niedziela, Markek Sowa oraz z Trzeciej drogi - Paweł Śliza.

Z kolei senatorem z naszego okręgu wyborczego nr 30 (obejmującego powiaty chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski i wadowicki) ponownie został  Andrzej Pająk (PiS)

Nowa kadencja Sejmu rozpocznie  się zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy w poniedziałek 13 listopada. Wtedy też posłowie złożą ślubowanie

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Anty 2023-10-26 18:20
Mnie ciekawi co te darmozjady zrobią dla Polski. Kaczyński stwierdził że swoje śmieci zwane banerami wyborczymi wyślę na Ukrainę. No nieźle. Brawo koń by się wyśmiał
Cytować
-2 #2 Pikus 2023-10-26 18:26
A mnie ciekawi jak będą reprezentować wyborców co na nich głosowali??? Poczekamy zobaczymy. Najważniejsze aby nie zapomnieli że są Polakami a nie obca nacja stanu, która doprowadza nasz naród do nędzy, poddanstwa, wasalstwa, i kolonializmu. Mamy swoją tożsamość, walutę, tradycje, i nikt nie ma prawa, nam tego zabierać.
Cytować
+11 #3 Zoosia 2023-10-26 19:21
Mój chłop zupełnie nie interesuje się polityką. Dziś przy obiedzie zapytał to kim teraz będą pisowcy jak przegrali?.
Skazancami odpowiedzialam. Nawet niszczarki im nie pomogą.
Cytować
+10 #4 Staszek 2023-10-26 20:28
Kiedy pozbierają te swoje banery?
Po płotach nadal wiszą!
Tablic ogłoszeń zaklejonych plakatami już podczas "ciszy wyborczej" nie będę komentować.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.