Wójt Spytkowic Mariusz Krystian wkrótce straci swoje stanowisko. Wkrótce zostanie posłem na Sejm Rzec
Wójt Spytkowic żegna się ze stanowiskiem. Wrzucił na "fejsa" symboliczne zdjęcie

Wójt Spytkowic Mariusz Krystian wkrótce straci swoje stanowisko. Wkrótce zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej. Włodarz żegna się z mieszkańcami, prezentując ostatnie symboliczne zdjęcie przy urzędowym biurku.

Wkrótce odbędzie się zaprzysiężenie wybrano w ostatnich wyborach parlamentarnych posłów i senatorów. Odbiorą oni też zaświadczenia Państwowej Komisji Wyborczej o takim wyborze.

Swoje stanowisko straci wójt Spytkowic Mariusz Krystian, który zdobył 11 366 co pozwoliło mu zostać posłem. Włodarz chyba przewidział takie stan rzeczy i niedawno wyznaczył swojego zastępcę, został nim Krzysztof Byrski, który być może będzie się też ubiegał o stanowisko wójta w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Przygotowując się do nowej roli, Mariusz Krystian postanowił zrobić sobie symboliczne zdjęcie i zasiadł przy swoim urzędowym biurku po raz ostatni i uwiecznił siebie jako wójta ostatni raz.
Przypomnijmy, że z powiat wadowicki w tej kadencji Sejmu reprezentować będą Mariusz Krystian (PiS) oraz Filip Kaczyński (PiS). Łatwo nie będą mieli, bo mimo, że wybory zakończyły się zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości ale z jej mniejszością parlamentarną, rządzić będzie najprawdopodobniej jeszcze niedawna opozycja.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+20 #1 ..... 2023-10-25 09:22
Wynik wyborczy raczej powinien skłonić do refleksji, wielu innych kandydatów nawet takich którzy nie otrzymali mandatu uzyskało większe poparcie.
-20 #2 Brawo Mariusz 2023-10-25 13:32
Jako poseł będzie miał większe możliwości zadbania o ludzi, będzie bronił nas przed biedą i drapieżnością lewicowych władz.
Mariusz to wspaniały człowiek uczciwy i pracowity. Gratuluję mu i życzę sukcesów.
+11 #3 emeryt 2023-10-27 11:27
Myślę ,że do ostatniego pamiątkowego zdjęcia powinien założyć krawat i białą koszulę oraz insygnia wójta . No i schować deskę z papierami . Pewnie jak liźnie stolicy to się wyrobi .
+18 #4 Wadowiczanin 2023-10-27 23:10
Cytuję Brawo Mariusz:
Jako poseł będzie miał większe możliwości zadbania o ludzi, będzie bronił nas przed biedą i drapieżnością lewicowych władz.
Mariusz to wspaniały człowiek uczciwy i pracowity. Gratuluję mu i życzę sukcesów.

Nie wiem czy jest samodzielny, bo wszędzie na plakatach był ze swoją "polityczną matką" Szydło, pobodnie jak poseł F. Kaczyński, wszędzie , wszędzie ze swoją matką prawdziwą, czyli też niesamodzielny.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.