1 października w Warszawie odbędzie się Marsz Miliona Serc. Również z powiatu wadowickiego planuje d
Sebastian Mlak zaprasza na Marsz Miliona Serc w Warszawie. Trwają zapisy

1 października w Warszawie odbędzie się Marsz Miliona Serc. Również z powiatu wadowickiego planuje do stolicy wybrać się sporo osób. Trwają zapisy.

Politycy Koalicji Obywatelskiej, kandydaci do parlamentu, samorządowcy, Komitet Obrony Demokracji i zwykli obywatele ruszyli z zapisami na wyjazd na Marsz Miliona Serc w Warszawie. Odbędzie się on w Warszawie 1 października w samo południe. Jak wynika z przekazanych informacji, pochód wyruszy w samo południe z Ronda Romana Dmowskiego. Trasa Marszu Miliona Serc ma natomiast przebiegać przez ulicę Marszałkowską,  Świętokrzyską, aleje Jana Pawła II do ronda Zgrupowania AK "Radosław".

Z naszego powiatu sporo osób również planuje pojawić się w stolicy na tym wydarzeniu. Lider PO w powiecie,  radny powiatowy i kandydat do Sejmu w najbliższych wyborach parlamentarnych  Sebastian Mlak poinformował, że trwają zapisy na taką polityczną wycieczkę.

Organizujemy wyjazd na marsz z Powiatu Wadowickiego. Chętnych udziałem w marszu zapraszam do kontaktu: tel.: 795-486-801, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – poinformował Sebastian Mlak.

 

Poprzednie tego typu wydarzenie odbyło się 4 czerwca w 34. rocznicę pierwszych wolnych wyborów od czasów II wojny światowej i był to wielki marsz przeciwko obecnemu rządowi. Jak chwaliła się opozycja, maszerowało w nim pół miliona uczestników. Czy tak było, trudno powiedzieć, ale po  tym, co było widać na ulicach, była to najprawdopodobniej największa manifestacja po 1989 roku.

Co ciekawe, Telewizja Polska nie pokazywała na żywo obrazów z marszu. W czasie gdy trwał, pokazywała m.in. na relację ze zjazdu kół gospodyń wiejskich w Opocznie czy zaproszonych gości, którzy przekonywali, że jest to marsz nienawiści i obrona "derusyfikacji". Partię rządzącą najwyraźniej zaniepokoił taki wyraz poparcia do znienawidzonego Donalda Tuska, co widać było właśnie po propagandzie w rządowej telewizji czy mediach przychylnych PiS.

Nie da się ukryć, że sam obóz władzy zadbał skutecznie o sukces marszu: najpierw prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę tzw. "Lex Tusk", do którą kilka dni później  z uwagi na falę krytyki, złożył projekt nowelizacji. Obrzydzenie wywołał też spot Prawa i Sprawiedliwości próbujący zohydzić marsz, w którym wykorzystano ofiary nazistowskiego obozu w Oświęcimiu. Krytyką zareagowało samo muzeum. Jak się też okazało, w spocie wykorzystano kradzione wideo...

Nikogo nie pobito, nie spalono żadnych wozów transmisyjnych, nie było faszystów, nie zdemolowano też żadnego Empiku... Pokazano po prostu wielką czerwoną kartkę obecnym rządzącym.

Czy kolejny tego typu marsz pomoże opozycji wygrać wybory z PiS? Zobaczymy 15 października.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+23 #1 Niki 2023-09-21 11:03
Dziwnym trafem teraz promują się pod biało-czerwonym i barwami, poznikały flagi UE, tęczowe, z piorunami. Oby jak najmniej ludzi nabrało się na popis w najbliższych wyborach.
Cytować
-1 #2 Wadowiczanin 2023-09-21 11:38
Cytat:
Czy kolejny tego typu marsz pomoże opozycji wygrać wybory z PiS?
Nie nie pomoże bo nikt normalny się na tego typu kit nie chwyta. Bredzą o sercach, a promują napisy z gwiazdkami które niosą przekleństwo. Wyborcy PO to głownie ludzie mocno pogubieni, umoczeni w postkomunizmie, poglądach liberalnych które to niszczą całe społeczeństwa co widzimy dobitnie w krajach gdzie promowane są wartości sprzeczne z naturą i inne odchyły.

Ja i moja rodzina oraz bliscy będzie głosować na PiS bo chcemy w Polsce normalności, a nie Tuska który potem przybija żółwiki z Putinem na molo czy robi interesy z Merkel kosztem całego naszego narodu bo tak było jak on i jego ekipa rządzili. Jakie inwestycje mieliśmy w regionie za czasów Tuska ??? żadne, a gdy rządzi PiS to cały czas powstają nowe obiekty, drogi są remontowane, kanalizacje wymieniane rozbudowywane, nowe ścieżki rowerowe itd.
Cytować
-1 #3 Gabi 2023-09-21 11:45
Cytat:
Co ciekawe, Telewizja Polska nie pokazywała na żywo obrazów z marszu.
a po co mają robić transmisje z marszu degeneratów ??? Patologii społecznej się nie pokazuje i nie promuje dla dobra ogółu. Jakby Tusk z ekipą byli tacy och ach to by władzy nie stracili, a stracili ją bo TOTALNIE nie potrafili zarządzać krajem i byli ogrywani jak dzieciaki przez niemcy czy rosję którzy robili sobie z nas kolonię. Kaczyński jaki jest to jest ale nigdy takiej lipy nie odstawiał by się kłaniać niemcom czy rosji
Cytować
-11 #4 Kamilo 2023-09-21 11:56
Jak można upaść tak nisko by się Tuskiem promować - dla mnie to totalny dramat. Widać koleś ma parcie by się załapać, oby jak najmniej tego typu ludzi w sejmie
Cytować
+22 #5 Wyborca 2023-09-21 14:49
Ale pisowcy boją sie Tuska , Mlaka i całej opozycji że aż tak sie objawili na tym portalu -- widac strach w gacie zagląda że tak ich boli ten marsz no ale cóż --na miesiączkach Kaczyńskiego garstka przyboczniaków tylko a na marszach koalicja dziesiatki tysięcy -- jest moc w opozycji.
Cytować
+2 #6 Edek 2023-09-21 14:59
Głosuję na Pana Sebastiana Mlaka.
Cytować
+20 #7 Edek 2023-09-21 15:09
Dlaczego PIS wpuścił do Polski i UE 350000 nielegalnych imigrantów z Aryki i Azji-Nikt tak nie kompromituje Polski jak proputinowski PIS.
Cytować
+10 #8 Obywatel 2023-09-21 16:19
Ale boli Pis-iorów coraz bardziej zbliżającą się klęska w wyborach i widmo rozliczeń!
Troli tutaj jak widać nie brakuje...
Cytować
-9 #9 Konkret 2023-09-21 16:27
Cytuję Wyborca:
Ale pisowcy boją sie Tuska , Mlaka i całej opozycji że aż tak sie objawili na tym portalu -- widac strach w gacie zagląda że tak ich boli ten marsz no ale cóż --na miesiączkach Kaczyńskiego garstka przyboczniaków tylko a na marszach koalicja dziesiatki tysięcy -- jest moc w opozycji.


Czego mają się bać jak ci nieudacznicy z opozycji nic nie zrobili. Tusk był w EU i co zrobił dla Palaków no NIC, był premierem i co zrobił też nic bo to człowiek LIPA ! Czego ma się bać PiS ja kto PiS w naszym regionie tylko w ostatnich latach wykonał setki inwestycji, drogowych, budowlanych, modernizacyjnyc h i ludzie to widzą, a co zrobił PO w naszym regionie jak rządzili 8 lat no NIC...i ty się łudzisz że opozycja wygra BUAHAHAHAHAHHA chyba w zakładach karnych.
Cytować
+10 #10 Wróżka 2023-09-21 16:27
Jacyś pisowskie mety pisza tu o dodrobycie i patriotyzmie za rządów nieudaczników pisowskich. Warto przypomnieć jak była pandemia to 250 tysięcy Polaków zmarło bo jak opublikował NIK nieudacznictwo, chaos, błędne decyzje, niegospodarnosc ,przekręty korupcyjne,pato logia w zarządzaniu były przyczyna nadmiarowych zgonów nie montowanych w innych krajach. Teraz grupa cwaniaków pis za kasę sprowadzila prawie 300 rys uchodzcow z Afryki z krajów muzułmańskich, a w śród nich wielu terorystow jak podają Amerykanie i Szwedzi.
Nigdy więcej Pisu, fuj...
Cytować
-9 #11 ABC 2023-09-21 16:32
Cytuję Wróżka:
Jacyś pisowskie mety pisza tu o dodrobycie i patriotyzmie za rządów nieudaczników pisowskich. Warto przypomnieć jak była pandemia to 250 tysięcy Polaków zmarło bo jak opublikował NIK nieudacznictwo, chaos, błędne decyzje, niegospodarnosc,przekręty korupcyjne,patologia w zarządzaniu były przyczyna nadmiarowych zgonów nie montowanych w innych krajach. Teraz grupa cwaniaków pis za kasę sprowadzila prawie 300 rys uchodzcow z Afryki z krajów muzułmańskich, a w śród nich wielu terorystow jak podają Amerykanie i Szwedzi.
Nigdy więcej Pisu, fuj...


Zmarło bardzo mało ludzi bo reakcja była szybka i konkretna tak samo dzięki PiS mamy jedną z najlepszych sytuacji gospodarczych w EU - tu masz KONKRET a nie twoje baju, baju:

WSZYSTKIE AKTUALNE INFORMACJE

"Polska wśród najprężniejszyc h gospodarek świata"
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8723081,polska-wsrod-najprezniejszych-gospodarek-swiata-jak-to-mozliwe.html

"Wzrost polskiej gospodarki najwyższy w Europie. W PKB gonimy Szwajcarię"
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/wzrost-polskiej-gospodarki-najwyzszy-w-europie-w-pkb-gonimy-szwajcarie/zs7lr6l

"Rekordowy PKB. Polska gospodarka z jednym z najlepszych wyników w tym wieku"
https://bizblog.spidersweb.pl/gus-potwierdzil-pkb-polski
Cytować
+7 #12 Wróżka 2023-09-21 16:57
Pkb gonimy Szwajcarię ale idiotyzm kraj malutki kilka mln ludzi a Polska 40 mln ludzi. Fuj...
Cytować
+21 #13 Wróżka 2023-09-21 18:15
Dobrobyt i bezpieczeństwo według PiS w Polsce
500 tyś ludzi czeka na miejsce w szpitalu
4 mln łudzi oczekuje na zabiegi specjalistyczne .
Brak opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży.
Cytować
-15 #14 Młody 2023-09-21 20:07
Cytuję Wróżka:
Dobrobyt i bezpieczeństwo według PiS w Polsce
500 tyś ludzi czeka na miejsce w szpitalu
4 mln łudzi oczekuje na zabiegi specjalistyczne.
Brak opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

Cytujesz TfuSSka!Wymyśl coś sama no ale w twoim przypadku będzie to bardzo trudne, mózg już wyprany przez Patologię Obłąkanych .
Cytować
+14 #15 Obywatel 2023-09-21 20:59
Pisowskie trole w akcji nadal tutaj.
No chyba ,że to sami kandydaci PiS do parlamentu się tutaj tak zajadle bronią.
Nic wam to nie da -prawda sama się obroni, ale wy takiego słowa nie znacie przecież .
Cytować
-14 #16 Ukasz 2023-09-21 21:35
Lemingi ale się spinacie, jak to możliwe że wszystkie te szmaty lewaki i platforma się złączyły i jeszcze przegrywają w sondażach, ale to was musi boleć. Polska jest coraz bogatsza i się rozwija, a wy mówicie że PiS kradnie, a tu
13 i 14 emerytura
800zl na dziecko od stycznia
Laptopy dla dzieci 4 klasy
Darmowe leki do 18 roku życia i od 65 roku życia

A platforma jak rządziła, nima pinindzy i nie będzie. Ty o gdzie te pieniądze były.
Cytować
-5 #17 olox 2023-09-21 21:56
A czy na tym Marszu będzie słynna Pani Joanna z Krakowa na rzecz której został on ustanowiony?
Bo po tym- zdajevsię że po 3-4 dniach- jak kobita zaczęła coraz bardziej fantastyczne rzeczy opowiadać z jakiegoś powodu już nie postawiono jej przed kamerą...
Uważam że naparzania PO VS PIS nadal ma charakter tylko emocjonalny bo do dziś nie widziałem żadnego konkretnego programu naprawy Naszej Rzeczypospolite j ....nie licząc przekupstwa typu 800+,Babciowe Szwagrowe,Darmo we Śmiamto i Owamto....
Cytować
+11 #18 Mieszkanka 2023-09-22 09:00
Cytuję Ukasz:
Lemingi ale się spinacie, jak to możliwe że wszystkie te szmaty lewaki i platforma się złączyły i jeszcze przegrywają w sondażach, ale to was musi boleć. Polska jest coraz bogatsza i się rozwija, a wy mówicie że PiS kradnie, a tu
13 i 14 emerytura
800zl na dziecko od stycznia
Laptopy dla dzieci 4 klasy
Darmowe leki do 18 roku życia i od 65 roku życia

A platforma jak rządziła, nima pinindzy i nie będzie. Ty o gdzie te pieniądze były.


Szkoda, że wszystkie te extra pieniądze od PiS będą twoje dzieci spłacały ciężka pracą bo takie mamy zadłużone Państwo, ale oglądaj dalej TVP niech mydlą ci oczy dobrobytem i życiem w dostatku.
Cytować
-9 #19 Reks 2023-09-22 11:51
Cytuję Edek:
Dlaczego PIS wpuścił do Polski i UE 350000 nielegalnych imigrantów z Aryki i Azji-Nikt tak nie kompromituje Polski jak proputinowski PIS.

Napisz milion idioto jakoś ich nie widać gdzie się pochowali jednym z nich jest rudy kutas
Cytować
-5 #20 Wyboca 2023-09-22 12:00
Normalni ludzie siedzą w domu albo jadą na wycieczkę a nie jadą na parade POpaprancow między innymi na takie coś jak Malak
Cytować
+1 #21 3 słowa 2023-09-23 10:03
Zlot Patologii Obywatelskiej
Cytować
-2 #22 Elza 2023-09-23 15:24
Cytuję Obywatel:
Pisowskie trole w akcji nadal tutaj.
No chyba ,że to sami kandydaci PiS do parlamentu się tutaj tak zajadle bronią.
Nic wam to nie da -prawda sama się obroni, ale wy takiego słowa nie znacie przecież .

za to Tusk napewno zna prawdę , samą prawde i g....o prawde
Cytować
-4 #23 Stefan 2023-09-25 17:53
Następny celebryta z wadowic ,jeden już był Mateuszek i co takiego narobił w wadowicach , ba ławki z palet brzegiem Skawy ,- sukces...
Cytować
0 #24 Ala 2023-09-25 21:35
Pisowcy trzęsą porami,na debaty nie chodzą, zamykają się, boją się ludzi najwyższy czas aby polegli!zostani e po nich miecz Rydzyka
Cytować
+1 #25 Rysiu 2023-09-25 21:39
Pisowcy to obłąkani ludzie,bukiety i robią ciuki,w co oni grają każdy normalny obywatel widzi
Cytować
0 #26 Młody 2023-09-26 15:12
Cytuję Rysiu:
Pisowcy to obłąkani ludzie,bukiety i robią ciuki,w co oni grają każdy normalny obywatel widzi

Osiem lat rządów Patologi niczego cię nie nauczyło? Czas na powrót do szkoły rudy Rysiu !
Cytować
+1 #27 do młody 2023-09-27 10:11
patologia i zaraza która Zniszczyła Polaków to pis!!!
Cytować
-1 #28 realista 2023-09-27 15:25
targowica będzie maszerować hhhhh,PO najwieksze zło ,tylko PIS
Cytować
-3 #29 Beka z KO 2023-09-27 20:45
Marsz miliona lemingów i posrańców, a tak wogóle to wolę kaczkę z żoliborza niż chu.. znad morza.
Cytować
0 #30 v 2023-09-27 22:48
Rozwalili Polskę,tyle w temacie kto się nimi zajmie?pisowcam i
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.