Ostatni dzień sierpnia to zarazem oficjalnie ostatni dzień pracy Tomasza Balusia, społecznika, dzienni
Tomasz Baluś żegna się i pakuje swoje rzeczy. To ostatni dzień pracy "twarzy kalwaryjskiego magistratu"

Ostatni dzień sierpnia to zarazem oficjalnie ostatni dzień pracy Tomasza Balusia, społecznika, dziennikarza, współtwórcy "Festiwalu Ogórka" i rzecznika i "twarzy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pakuje swoje rzeczy i żegna się z pracownikami: po siedmiu latach pracy niedawno złożył wypowiedzenie.

Czwartek (31.08) to oficjalnie ostatni dzień pracy w Urzędzie Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej  Tomasza Balusia, inspektora Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji kalwaryjskiego magistratu. Stąd kalwarianin żegna się z współpracownikami i pakuje swoje rzeczy.

Tomasz Baluś to znany społecznik i polityk w Kalwarii Zebrzydowskiej. Twórca "Festiwalu Ogróka". Długi czas prowadził  portal NaszaKalwaria.pl, jedno z najstarszych w naszym powiecie medium tego typu. Swego czasu dał się poznać jako mocna opozycja władz Kalwarii i krytyk poczynań burmistrza Ormantego. Panowie nawet spotkali się w sądzie. Po latach nieco jednak spokorniał i siedem lat temu objął w kalwaryjskim magistracie właśnie funkcję inspektora Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji pod rządami Augustyna Ormantego po przegranych przez poprzednika Zbigniewa Stradomskiego wyborach, co niektórzy dosyć jednoznacznie odebrali. W ostatnich miesiącach jednak nie dało się ukryć, że między oba panami coś zaczyna zgrzytać. "Twarz kalwaryjskiego magistratu"  31 lipca złożyła na ręce szefa wypowiedzenie, co dla lokalnej społeczności było sporym zaskoczeniem.

Baluś pożegnał się dziennikarzami, z którymi przez lata współpracował, między innymi z redakcją portalu WadowiceOnline.pl. Współpraca z nim przebiegała bardzo sprawnie, tym bardziej, że znamy się prywatnie i często spotykamy m.in. "w trasie" na rowerach.

Dziękuje za ostatnie lata w których dane było mi współpracować z Wami. Dziękuje za okazaną życzliwość i wasz profesjonalizm. Przez ostanie lata starałem się aby relacje pomiędzy samorządem a dziennikarzami uległy znaczącej poprawie i myślę, że udało się to osiągnąć. Wymagało to wprowadzenia nowego podejścia władz miasta do państwa pracy, sam przecież wywodzę się ze środowiska dziennikarskiego i wiem jak ważna jest wasza praca. Za popełnione niedociągnięcia czy też błędy przepraszam – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Wiele osób zastanawia się skąd taka decyzja.

Burmistrz wyczerpał mój kredyt zaufania do podejmowanych przez siebie decyzji i działań politycznych, jednak co najważniejsze wyczerpał mój kredyt zaufania jako człowiek i to przeważyło w podjętej przeze mnie decyzji – dodaje Tomasz Baluś.

Jakie plany ma dotychczasowa "prawa ręka burmistrza Ormantego? Jak mówi, będzie miał teraz okazję więcej pojeździć na rowerze, nadrobić zaległości książkowych czy skupić się na rodzinie, która dla niego jest najważniejsza. Zaprasza też w ostatni weekend sierpnia na Festiwal Ogórka Kalwaryjskiego, organizacja tego wydarzenia w najbliższym czasie będzie dla niego bardzo ważna, a co będzie później to czas pokaże. W planie jest też może reaktywacja portalu NaszaKalwaria.pl

Coś się kończy coś zaczyna. Zgodnie z tym, co mówiłem miesiąc temu, jestem już spakowany i gotowy do odejścia. Nie mówię żegnajcie... a do zobaczenia! – mówi nam Tomasz Baluś.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+24 #1 King 2023-08-31 13:31
Po co taki artykuł? Kogo to obchodzi? Nigdy gościa nie widziałem, więc co mi do jego życiorys zawodowy. Robi za influansera czy co?
Cytować
+10 #2 Czarnuch 2023-08-31 14:40
Baju, baju...Nie chcę pisać jakiej klasy to dziennikarzyna. Nagle rodzina dla niego najważniejsza?, i zostawia dzieci i żonę bez kasy? To ma być mężczyzna z jajami? I co? będzie jeździł na rowerze i czytał książki? Nie bądżmy naiwni. Ma prawo realizować swoje plany i marzenia, ale zdradzać, wylewać żale publicznie i wciskać kit czytelnikom i bliskim nie przystoi.
Cytować
+2 #3 Morfeusz 2023-08-31 15:09
Cytuję Czarnuch:
Baju, baju...Nie chcę pisać jakiej klasy to dziennikarzyna. Nagle rodzina dla niego najważniejsza?, i zostawia dzieci i żonę bez kasy? To ma być mężczyzna z jajami? I co? będzie jeździł na rowerze i czytał książki? Nie bądżmy naiwni. Ma prawo realizować swoje plany i marzenia, ale zdradzać, wylewać żale publicznie i wciskać kit czytelnikom i bliskim nie przystoi.

Marny dziennikarz, a jeszcze marniejszy urzędnik. Teraz to urząd odzyska twarz.
Dla niego nic nie jest najważniejsze tylko on sam. Bezdzietny sfrustrowany kawaler myślący, że jest lepszy od innych.
Twarzą urzędu powinna zostać atrakcyjna i piękna kobieta P. Studnicka, która musiała się męczyć przez ostatnie lata z Balusiem.
Cytować
0 #4 Pjeja 2023-08-31 16:59
Pierwsze szczury uciekają to chyba okręt tonie. Pewnie będzie startował na Burmistrza że niby zawsze z nim walczył.
Cytować
+2 #5 Rychu SLU 2023-08-31 18:48
Jedyne co mu dobrze wyszło to kiełbaski z rożna na festiwalu ogórka.
Cytować
-7 #6 Emanuel Motylek 2023-09-01 19:24
Nie znam ale bije od tego Gościa pozytywna energia:))))
Cytować
+2 #7 Pan Komment 2023-09-02 13:44
nie znam sprawy, ale z tego posłodzonego wadowiceonlajno wego kitu domyśleć się można, że za pokorny kark dostał stanowisko, a za późniejszą jurność ultimatum od Orm-owca: "WY-P.......J", czyli: "WYbieraJ się stąd Pierwszy, albo dostaniesz kopa i w płomiennych butach trafisz na odległą orbitę";

będzie mógł w domu redagując przy komputerze nadrobić stracony rowerowy czas, zwłaszcza pisząc m.in. o modnych ostatnimi czasy elementach serwisowych, czyli tęczowych pedałach.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.