Kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian powołał swojego za
Wójt Spytkowic powołał swojego zastępcę. Sam zajmie się swoją kampanią?

Kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian powołał swojego zastępcę. Wygląda na to, że sam zajmie się w tym czasie kampanią wyborczą swoją i swojej partii.

Prawo i Sprawiedliwość nie przedstawiło jeszcze listy kandydatów do Sejmu w okręgu nr 12, obejmującym powiaty wadowicki, suski, oświęcimski, chrzanowski i myślenicki. Do wzięcia jest tutaj 8 mandatów: na jesień 2019 roku w naszym okręgu wyborczym 6 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (Rafał Bochenek, Ewa Filipiak, Filip Kaczyński, Krzysztof Kozik, Władysław Kurowski oraz Marek Polak) oraz 2 mandaty Koalicja Obywatelska (Marek Sowa, Dorota Niedziela). Mandat senatora zdobył Andrzej Pająk (PiS).

Sondaże pokazują, że PiS może stracić w najbliższych wyborach dwa mandaty, więc walka o rząd dusz wyborców może być ostra.

Tymczasem w czwartek (31.08) Mariusz Krystian, wójt gminy Spytkowice oraz lokalny pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że będzie miał w urzędzie swojego zastępcę.

Dziś powołałem Pana Krzysztofa Byrskiego na funkcję Zastępcy Wójta. Krzysztofa znam od 2010 roku, kiedy startował z naszego Komitet WYborczy Wyborców Gmina z Sercem. Dla Mieszkańców do Rady Gminy. Przez 13 lat współpracy, przekonałem się o Jego rzetelności, lojalności i poważnym podejściu do obowiązków samorządowych. Dlatego zdecydowałem się powołać Krzysztofa do grona moich najbliższych współpracowników. Jestem przekonany, że będzie to z korzyścią dla całej naszej wspólnoty samorządowejT – poinformował wójt Mariusz Krystian.

Wygląda na to, że Krystian w najbliższych tygodniach zajmie się kampanią wyborczą, tak swoją jak i swojej partii. W zasadzie to już ją rozpoczął, w wielu miejscach powiatu, najczęściej w okolicach przykościelnych, można zobaczyć banery z jego podobizną. Nieoficjalnie mówi się, ze będzie startował do Sejmu, zastępując obecną posłankę Ewę FIlipiak.

Czy tak się stanie, zobaczymy wkrótce, kiedy Prawo i Sprawiedliwość zaprezentuje swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-20 #1 Andrzej 2023-08-31 12:16
Szacun za odważną decyzję. Życzę sukcesu wyborczego. To szansa dla mieszkańców gminy, powiatu i całego regionu.
Cytować
+8 #2 Olo 2023-08-31 14:18
Cytuję Andrzej:
Szacun za odważną decyzję. Życzę sukcesu wyborczego. To szansa dla mieszkańców gminy, powiatu i całego regionu.

To żadna szansa tylko Żenada
Cytować
+8 #3 Joe 2023-08-31 15:42
Ciekawe czy coś zrobi żeby uzdrowić Stare Wislisko Krajskie w Spytkowicach po snieciu dwóch ton ryby
Cytować
+2 #4 Randanka 2023-08-31 16:47
Szykuje rywala dla Marka i Mateusza niestety Krzysiek nie ma z nimi szans w wyborach
Cytować
+14 #5 Mieszkaniec spytk… 2023-08-31 20:39
Widzac jak rodzi się kolejny układ …. protegowany (wychowanek) byłego milicjanta wchodzi do akcji … ciekawe czy ludzie z gminy spytkowice to widza jak się rodzą układy?? Cala rodzina układa się w gminie … ludzie obudźcie się, poprostu kariera nikosa dyzmy
Mysle ze rozgrywka pomiędzy Wojtek będzie między innymi zawodnikami :)
Cytować
+4 #6 Olek 2023-08-31 20:54
Jesli to jest kandydat na przyszlego wojta to go nie widze. Zostanie rozszarpany przez dwoch lepiej merytorycznie przygotowanych konkurentow, ktorzy są o wiele lepiej przygotowani i umiejacy za soba pociagnac ludzi …. 13 lat w radzie i czym moze sie pochwalic?
Obstawiam ze rozgrywka bedzie miedzy Markiem a Mateuszem, druga tura pewna w tym rozdaniu :) ale szanse oboje maja duzo wieksze niz on.
Cytować
+3 #7 Obserwator 2023-08-31 21:40
Najbliższe wybory w naszejgminie będa bardzo ciekawe … z całym szacunkiem do tego pana to nie jest zawodnik wagi ciężkiej . W przeciwieństwie do dwóch panów którzy merytorycznie biją go na łeb. Mam na musli Mateusza i Marka. Krysiek został rzucony na pożarcie i taka jest prawda……
Cytować
+2 #8 Historyk 2023-08-31 21:41
Zazwyczaj w tej gminie zastępcy mało uzyskiwali głosów a byli pewniakami
Cytować
+5 #9 rezerwista 2023-09-01 23:39
Nie wiem po co ta dyskusja , Krystian i tak nie zostanie posłem . Pis odda rządy bo większość Polaków ma dość ich obłudy i zawłaszczania państwa .
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.