Były poseł Kukiz'15, historyk i nauczyciel akademicki  będzie członkiem tzw. komisji "lex Tusk", kt
Józef Brynkus wraca do polityki. Będzie ścigał "ruskich"

Były poseł Kukiz'15, historyk i nauczyciel akademicki  będzie członkiem tzw. komisji "lex Tusk", która ma badać rosyjskie wpływy w Polsce w latach 2007-2022.

Klub PiS zgłosił nowego kandydata do komisji badającej rosyjskie wpływy na polskie państwo w latach 2007-2022, po rezygnacji z powodów osobistych jednego z kandydatów (Marka Czeszkiewicza). Kandydatami do komisji byli: dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz, doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, przewodniczący Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności przy prezydencie RP prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Łukasz Cięgotura, Michał Wojnowski, Marek Czeszkiewicz, Marek Szymaniak, Arkadiusz Puławski i Andrzej Kowalski.

Za Czeszkiewicza nowym kandydatem został dr hab. Józef Brynkus z Wadowic: pochodzący z Podhala historyk i wykładowca akademicki z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie a także poseł Kukiz'15 w minionej (2015 - 2019) kadencji Sejmu.

Sejm w środę (30.08) na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu, dokonał wyboru członków komisji. Na Józefa Brynkusa głosowało 234 posłów, 10 było przeciwko.

Przypomnijmy, że 31 maja weszła w życie, powstała z inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości,  ustawa o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, którą prezydent podpisał kilka dni wcześniej, zapowiadając jednocześnie skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Następnie - 2 czerwca - Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt nowelizacji tej ustawy. Sejm uchwalił ją 16 czerwca zaś 28 czerwca posłowie odrzucili sprzeciw Senatu do tej noweli. Prezydent podpisał nowelizację 31 lipca. W sierpniu weszła ona w życie.

Komisja została wyśmiana  przez wszystkie opozycyjne ugrupowania, będzie składała się tylko z ludzi powołanych przez PiS: żadna inna partia nie zgłosiła kandydatur do tej komisji.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+37 #1 hahaha 2023-08-30 20:42
przyjac nie przyjac a kasa potrzebna!
Cytować
+32 #2 Driver 2023-08-30 20:45
Pisior niemyty
Cytować
+42 #3 Zosia 2023-08-30 20:54
Wyszła dobroć i szlachetność tego pana, oj kasa ,kasa typowy pisuar.
Cytować
-29 #4 Dyro 2023-08-30 21:01
Panie Józefie jak Pan uzyska mandat to proszę wnieść o ponowne rzetelne rozpatrzenie sprawy wału w parku i prawniczego kolesiostwa, trzeba tego cwaniaczka i typka rozliczyć - tego oczekuje wiele mieszkańców naszej gminy !!!
Cytować
+32 #5 Olo 2023-08-30 21:17
Cały Kukiz 15 był przystawką PiSu i Kaczyńskiego. Nie dziwota że Brynkus znakazl sie w gronie wybrańców szukających a łatwiej nazwać szkalujacych ludzi. Całe to towarzystwi wzajemnego uwielbienia będzie działać i szukać ruskich... dobrze że nikt z opozycji nie złakomił sie na ten paszkwil bo to śmierdzace pieniądze.
Cytować
+15 #6 jasnowidz 2023-08-30 21:20
dr hab. Józef Brynkus z Wadowic: pochodzący z Podhala historyk Czyz nie jest on z Wieprza !!! To teraz Podchale !!! A jaka komisja zajmie sie takimiu przypadkami
Cytować
+17 #7 jasnowidz 2023-08-30 21:24
Cytuję Dyro:
Panie Józefie jak Pan uzyska mandat to proszę wnieść o ponowne rzetelne rozpatrzenie sprawy wału w parku i prawniczego kolesiostwa, trzeba tego cwaniaczka i typka rozliczyć - tego oczekuje wiele mieszkańców naszej gminy !!!

Ale mieszkancy miasta tego nie oczekuja !!! Moze Kalinski przedstawi swoje waly Z droga do nikad po wale!!!
A morze on przedstawi swoje finansowanie kampanii wyborczej z walem Widowiskowo Sportowym!!!
Cytować
+13 #8 Sata 2023-08-30 22:21
Cytuję jasnowidz:
Cytuję Dyro:
Panie Józefie jak Pan uzyska mandat to proszę wnieść o ponowne rzetelne rozpatrzenie sprawy wału w parku i prawniczego kolesiostwa, trzeba tego cwaniaczka i typka rozliczyć - tego oczekuje wiele mieszkańców naszej gminy !!!

Ale mieszkancy miasta tego nie oczekuja !!! Moze Kalinski przedstawi swoje waly Z droga do nikad po wale!!!
A moze on przedstawi swoje finansowanie kampanii wyborczej z walem Widowiskowo Sportowym!!!

A pani Filipiak odda pieniądze za sprawy przegrane w sądach? A pani Filipiak odda pieniądze za asfalt położony z pieniędzy publicznych na prywatnej ulicy kościelnej w Chocznii????
Cytować
+16 #9 Waran Kojtyła 2023-08-30 22:22
Recepta na poprawę naszej sytuacji: „Mniej buraków w komisjach, a więcej na stołach i wszystko będzie cacy.”
Cytować
+14 #10 Janusz Biel 2023-08-30 22:48
Ale się załapał na koniec kadencji , a będziesz siedział ,,,
Cytować
+14 #11 Stonoga 2023-08-30 22:51
kukizy poper@@nce
Cytować
+20 #12 Jola 2023-08-31 09:42
Oj Józek Józek a wydawało się że twoje kukizowanie to już jest dno a ty potrafisz wgrzebać się niżej. Niestety będziesz siedział i nikomu z Wadowic nie będzie ciebie żal. To już nawet pisuary bały się wejść do tej komisji ale co się nie robi dla kasy. WSTYD
Cytować
-7 #13 Karo 2023-08-31 10:22
Cytuję jasnowidz:
Cytuję Dyro:
Panie Józefie jak Pan uzyska mandat to proszę wnieść o ponowne rzetelne rozpatrzenie sprawy wału w parku i prawniczego kolesiostwa, trzeba tego cwaniaczka i typka rozliczyć - tego oczekuje wiele mieszkańców naszej gminy !!!

Ale mieszkancy miasta tego nie oczekuja !!! Moze Kalinski przedstawi swoje waly Z droga do nikad po wale!!!
A morze on przedstawi swoje finansowanie kampanii wyborczej z walem Widowiskowo Sportowym!!!


Nie ściemniaj ludzie dobrze wiedzą jaki przypał tam był i domagają się ukarania cwaniactwa !
Cytować
+15 #14 Katotaliban 2023-08-31 14:04
Dno zapukało od spodu.
Cytować
+18 #15 Kasa kasa 2023-08-31 14:08
Józek masz lustro...spójrz co widzisz
Cytować
-1 #16 Andree 2023-08-31 14:37
Halo halo łysa pajdzino, Twój właściciel wraca pod sąd. Może o tym jakaś wzmianka? Co? Gdzie teraz kurwa jesteś? Obmyślasz treść z właścicielem czy poszedłeś dmuchać pasztet.
Cytować
-5 #17 Piątek Śniątek 2023-08-31 15:18
Cytuję Andree:
Halo halo łysa pajdzino, Twój właściciel wraca pod sąd. Może o tym jakaś wzmianka? Co? Gdzie teraz kurwa jesteś? Obmyślasz treść z właścicielem czy poszedłeś dmuchać pasztet.


Pedałku z Kleczy myślę, że łysa Pajdzina z Klinem już ci mocno spiorą dupę na policji i w sądzie ;)
Cytować
+3 #18 Chytry górol 2023-08-31 20:47
Józek na pierwszy ogień bierz pierogi ruskie
Cytować
0 #19 Emanuel Motylek 2023-09-01 19:28
BRYNKUS RUSKI ZUL TAK JAK I KUKIZ ITEN OKTOR NAUK PO POSTAWWÓWWCE.HO ŁOTA.
Cytować
-6 #20 Ciekawy 2023-09-01 20:39
To niespotykane.Du żo komentujących pragnie dyskutować z człowiekiem wykształconym, doktorem habilitowanym,h istorykiem.Nale żałoby,przytocz yć słowa klasyka ,,matołów kupa".Ledwo ,,biedoto" skończyłeś podztawówkę,ewe ntualnie zawodówkę.I znowu cytat.,,siedź tam gdzie Twoje miejsce ,a nie równaj się panom".Panie Józefie, rób pan swoje. Burki zawsze będą szczekać.
Cytować
+1 #21 Emanuel Motylek 2023-09-01 20:42
Cytuję Ciekawy:
To niespotykane.Dużo komentujących pragnie dyskutować z człowiekiem wykształconym, doktorem habilitowanym,historykiem.Należałoby,przytoczyć słowa klasyka ,,matołów kupa".Ledwo ,,biedoto" skończyłeś podztawówkę,ewentualnie zawodówkę.I znowu cytat.,,siedź tam gdzie Twoje miejsce ,a nie równaj się panom".Panie Józefie, rób pan swoje. Burki zawsze będą szczekać.
YKSZTAŁCONY ZA KOMUNY PRZYGŁUP.
Cytować
0 #22 Pan Komment 2023-09-05 20:57
...jaki ten Brynkus piękny na tym zdjęciu, tylko autor zapomniał, że Józio na plakatach PSL-u cztery lata temu jak przed śmiercią wyjęty, teraz to - jeżeli jeszcze żyje - chyba chodzi spać do trumny i tylko w nocy na siku wstaje;
przypomnijcie sobie jakie korby odpinkalał za czasów Klinowskiego, który to swoimi ideami ściągnięcia do Wadowic swoich kolegów sortu zza białoruskiej granicy zapewnił sobie brak reelekcji;

nie będziemy tęsknić ani za jednym, ani za drugim - niech sobie jeżdżą rowerami.

"nice people take drugs" - jak mawiał Mateo z Wadowic.
Cytować