Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci
43-lecie Solidarności. Wadowiccy działacze zapraszają na obchody

Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci tych wszystkich, którzy przed 43 laty walczyli o odzyskanie wolności i niepodległej Polski.

43 lata mijają od powstania "Solidarności".  W czwartek (31.08) w Dzień Solidarności, wadowicki  Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność  zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci tych wszystkich, którzy w 1980 roku walczyli o odzyskanie wolności i niepodległej Polski.

O godzinie 12:00  w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny odbędzie się uroczysta msza święta a o godzinie 13:00 pod pomnikiem Solidarności na Placu Solidarności w Wadowicach złożone zostaną kwiaty.

Dzień Solidarności i Wolności to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 egon 2023-08-30 13:08
A mietek bedzie????
Cytować
+8 #2 Janusz Biel 2023-08-30 22:54
Dlaczego nie zapraszacie nas związkowców z firm Wadowickich które już dawno nie istnieją ,,, dziś ważne są tylko miernoty wstyd i hańba ,,, pozdrawiam ,,,
Cytować
+4 #3 Czart 2023-08-31 07:43
I co dzięki tej "SOLIDARNOŚCI" uzyskaliśmy ? JEDNI MAJĄ WSZYSTKO A INNI JAK ZYLI W BIEDZIE TAK NADAL BIEDĘ MAJĄ ?
Tyle młodych wyjechało na Zachód za chlebem, bo w Polsce nie było dla nich pracy ? Ceny z KOSMOSU a ZAROBKI Z ETIOPII ? Mozna dziecko wychować za 500 lub 800 zł ? Przykład: w jednym sklepie mleko 3.99 zł a w innym to samo 5.80 zł ? Znowu MILIONY z PODATKÓW zostaną wydane na AFISZE i NIC NIE WARTE OBIECANKI POLITYKÓW ? Jak to śpiewali KUKIZ z BORSEWICZEM "bo tutaj jest jak jest po prostu" Znam takich co u Pana prywaciarza 3 dni komin budowali i nie miał kto im 100 zł zapłacić.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.