Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach także wyraziła stanowczy sprzeci
Rada Rodziców "jedynki" też sprzeciwia się dyrektorskimi roszadami burmistrza

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II w Wadowicach także wyraziła stanowczy sprzeciw przeciwko naciskom burmistrza w odwołaniu wicedyrektorki Anny Małeckiej. Napisali w tej sprawie do radnego Klinowskiego.

Jak już informowaliśmy jako pierwsi, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach wyrażają sprzeciw, jak mówią, wobec "prób wywierania nacisku przez burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego", w sprawie odwołania z funkcji wicedyrektora i jednocześnie nauczycielki języka angielskiego Anny Małeckiej. Napisali pismo w tej sprawie do władz gminy argumentując, że ubiegłoroczny wybór na to stanowisko został poprzedzony jednomyślną rekomendacją Rady Pedagogicznej a decyzja ta była uzasadniona wysokimi kompetencjami pedagogicznymi oraz umiejętnościami interpersonalnymi Anny Małeckiej.

Sytuacja zrobiła się bardzo niekomfortowa, tym bardziej, że Małecka wzorowo wypełnia powierzone obowiązki. Potwierdziła swoje umiejętności kierownicze jako koordynator projektów unijnych. Ba! W październiku 2021 roku jej praca pedagogiczna została doceniona właśnie przez... burmistrza Bartosza Kalińskiego, który przyznał jej Nagrodę Burmistrza Wadowic.

Solidarność ze swoją pracownicą wykazał też dyrektor placówki, Bartłomiej Sołtysiewicz, który 13 kwietnia  złożył rezygnację z funkcji dyrektora szkoły.

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że obecnemu włodarzowi politycznie od dawna bardzo nie jest po drodze  ze Zbigniewem Małeckim, mężem Anny Małeckiej...

O sprawie zrobiło się coraz głośniej. Zainteresował się nią Onet stawiając również tezę, że burmistrz rewanżuje się na swoim dawnym rywalu, Zbigniewie Małęckim a prywatnie mężu wicedyrektorki, który w poprzedniej kadencji samorządu był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Wadowicach. Wówczas (aż do roku 2018) starostą wadowickim był właśnie Bartosz Kaliński, dziś burmistrz Wadowic. Obaj należeli do lokalnych struktur PiS, ale poróżniła ich "afera taśmowa": Małecki został przez kolegów oskarżony o to, że nagrywał posiedzenia klubu, a nagrania przekazywał politykom z innych ugrupowań. Ten odpierał zarzuty i twierdził, że nagrania upublicznił Kaliński. Skończyło się tym, że w 2016 roku Małecki został z klubu PiS wyrzucony, a Kaliński wyrósł na lokalną gwiazdę partii.

Zobacz: Burmistrz chce odwołać wicedyrektorkę. Nauczyciele i pracownicy stanęli za nią murem
Zobacz: Sprawą odwołania przez burmistrza dyrektorki zainteresował się Onet

Sam włodarz do tej pory nie zabrał głosu w sprawie, jak twierdzą dziennikarze Onetu, nie odebrał też od nich telefonu i nie odpowiedział na ich prośbę o rozmowę. Jedyną,  dosyć opóźniona reakcją, był paszkwil przychylnego mu medium, który dosyć dosadnie komentowali oburzeni rodzice w kontakcie z naszą redakcją. A potem się dziwić, że chłopina ze strachem w oczach chodzi samotnie wadowickimi ulicami...

Tymczasem Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach  napisała do byłego burmistrza Wadowic a obecnie radnego Rady Miejskiej Mateusza Klinowskiego wyrażając swoje oburzenie w związku z postępowaniem burmistrza i gminy Wadowice i prośbą o interwencję.

Nie będziemy tolerować takich metod decyzyjnych włodarza miasta Wadowice. My jako rodzice też mamy prawo głosy, prawo wyrażania opinii w tych jakże ważnych sprawach, które dotyczą naszych dzieci uczących się w tej szkole. Przecież to młode pokolenie będzie naszą przyszłością i ich dobro każdy z nas stawia na pierwszym miejscu. Wyrażamy opinię, że wybór dyrekcji: pana dyrektora Bartłomieja Sołtysiewicza i zastępcy dyrektora pani Anny Małeckiej dokonany rok temu przez gminę i pozytywnie opiniowany przez Radę Rodziców powinien trwać do końca ich pięcioletniej kadencji. Bezpodstawne osądy gminy Wadowice i drastyczne zmiany nie są dobre dla szkoły, zarówno dla uczniów oraz nauczycieli i pracowników, jak i dla wizerunku gminy Wadowice – czytamy w piśmie.

Ruchy włodarza wydają się dosyć dziwne zwłaszcza w obliczu wkrótce nadchodzących wyborów samorządowych, kiedy nastawił przeciwko sobie kilkaset jak nie kilka tysięcy  osób...

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+27 #1 Jak tam 2023-05-17 11:42
Jak się ma droga wybudowana przez burmistrza pod swój dom? Bez opóźnień? Dobrze, że ten szkodnik zniknie z naszego miasta już w krótce. Kadencje w przypadku niekompetencji i robienia sobie z ludzi jaj powinny być skracane.
Cytować
+36 #2 Mateush 2023-05-17 11:52
Rozwalona komunikacja Wadowice-Andryc hów, Wadowice-Bielsk o, rozwalanie szkół...
Czas temu świętoszkowi podziękować.
Cytować
+2 #3 Obcy 2023-05-17 11:54
Do Jak tam Co ma droga zrobiona pod dom że szkoła i wicedyrektor
Cytować
-35 #4 Rodzic 2023-05-17 12:25
Rada rodziców do odwołania.
Skoro brata się z KM to daje o sobie słabe świadectwo.
Cytować
-15 #5 Czarnuch 2023-05-17 13:12
Przecież to zwykły anonim/paszkwil , a nie pismo rady rodziców. Co, wstydzą się swoich nazwisk?
Cytować
-18 #6 Antyćpun 2023-05-18 10:01
Cytuję Czarnuch:
Przecież to zwykły anonim/paszkwil, a nie pismo rady rodziców. Co, wstydzą się swoich nazwisk?

Naskrobał to pewnie czerwonobut na kolanie po większym wciągnięciu i podłożył swoim wyznawcom. To pewnie taka rada rodziców od tęczowych piątków pokroju Całusa i innych "nowoczesnych". Panie Kaliński, żądam porządku w tych szkołach. Wywalić na zbity ryj wszystkich choć ociupinkę trącących lewactwem.
Cytować
+11 #7 Ewa 2023-05-18 14:49
Burmistrz Filipiak też wywalała najlepszych nauczycieli. Oj te Wadowice...
Cytować
+7 #8 g 2023-05-19 14:15
cyt. "Kaliński wyrósł na lokalną gwiazdę partii " bardzo śmieszne :-( co to za gwiazda, chyba tragedia nasza
Cytować
+4 #9 jak tam 2023-05-22 14:13
Cytuję Obcy:
Do Jak tam Co ma droga zrobiona pod dom że szkoła i wicedyrektor


Miało to zobrazować +/- to że ten gość zwany "burmiszczem" robi sobie co chce, a potem przychodzi z laczan do szkół z Wadowic i nie pasuje mu p. Wicedyrektor. Typowo pisowskie zachowanie, oni też swoją niekompetencją i niewiedzą na dany temat doprowadzili kraj do ruiny. Tak samo jak ten szkodnik wadowice (już sie za szkoły chwyta) ;) Ale spokojnie, popis głupoty dopiero na rozprawie z tvn osiągnie szczyt, jakbym byl sędzią to bym chyba parsknął śmiechem po odczytaniu. No ale co, bohatersko walczymy z problemami które sami sobie tworzymy, to takie polskie. A za rok chlebek po 25zl :))
Cytować
0 #10 Jasfasola 2023-05-29 08:04
Podobno Małecki ma wystartować w wyborach na stanowisko Burmistrza Wadowic. Będę głosował.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.