Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano „Orły Wprost”. Nagrody przyznawane są osobom
Burmistrz Kalwarii samorządowcem regionu tygodnika „Wprost”

Podczas uroczystej gali w Gródku nad Dunajcem rozdano „Orły Wprost”. Nagrody przyznawane są osobom, firmom i instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój regionu. W kategorii „Samorządowiec regionu - gminy miejsko-wiejskie” laureatem został burmistrz Kalwarii Zebrzydowska Augustyn Ormanty.

Nagrody Orły Wprost przyznawane są w uznaniu za wyjątkową działalność na polu przedsiębiorczości, działalności samorządowej i promocji regionu. Nagrodą honorowane są osoby, firmy, organizacje pozarządowe, które mają wyjątkowy wpływ na lokalną społeczność. Nagrody otrzymują także wójtowie gmin, prezydenci miast oraz marszałkowie województw, którzy skutecznie wykorzystują środki europejskie, oraz ambasadorowie regionu i aktywni działacze, którzy pracują dla jego rozwoju.

Przyszłość to Polska – takie jest hasło naszego rządu. Ale jesteśmy w Małopolsce, więc moglibyśmy powiedzieć, że przyszłość to Małopolska. Przeglądaliśmy listę setek osób, które zasługują na tę nagrodę. Nie było łatwo” – powiedział marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, otwierając uroczystą galę.

Nagrody wręczali m.in. marszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki Włodzimierz Bernacki, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wojewoda Łukasz Kmita wręczył statuetkę „Orła Wprost” w kategorii „Samorządowiec regionu - gminy miejsko-wiejskie” - burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej Augustynowi Ormantemu.

Jak uzasadniono, gmina Kalwaria Zebrzydowska w latach 2017 - 2022 pozyskała dofinansowania w kwocie prawie 45 milionów złotych, w tym ponad 12 milionów  na bazę sportowo-rekreacyjną. Tylko w ubiegłym roku blisko 8 milionów złotych wydano w gminie na inwestycje drogowe, od kilku lat rozwiązują problemy komunikacyjne dzięki wsparciu z Funduszu Przewozów Autokarowych. W ubiegłym roku świętowali ważne dla gminy rocznice: to 25-rocznica nadania Honorowego Obywatelstwa Janowi Pawłowi II oraz 20-rocznica II Pielgrzymki Papieża Polaka do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Bardzo dziękuje pomysłodawcom i wszystkim, którzy zarekomendowali i zadecydowali o tym wyróżnieniu. To jest wyróżnienie dla społeczeństwa miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, gdzie mam przyjemność pełnić funkcję burmistrza. Moją misją jest służenie, a nie panowanie – to moja dewiza. Bogaty mieszkaniec, bogata gmina, bogate państwo – to nasza maksyma. Nie byłoby kreatywnego rozwoju miasta i gminy, gdyby nie bardzo życzliwe relacje z wojewodą, z ministrami, premierem i rządem. Dziękujemy za skuteczną pomoc, ludzie cenią sobie skuteczność i wiarygodność– powiedział Augustyn Ormanty.

Redakcja „Wprost” organizuje galę rozdania „Orłów” od 2016 roku, realizując misję wspierania najbardziej innowacyjnych rozwiązań w wydaniu lokalnym. Ideą konkursu jest wyróżnienie lokalnych liderów, w tym właścicieli regionalnych firm, którzy rozszerzają swoją działalność na cały kraj.

 

(materiał prasowy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 Iron 2023-03-27 14:01
Czyli komuna górą, brawo towarzyszu komisarzu.
Cytować
+13 #2 Razr 2023-03-27 16:47
Za co Ten idiota to otrzymał-za trzymanie palca w dupie rządzącym
Cytować
+9 #3 jony 2023-03-27 18:18
kto by dostał takie wyróżnienie jak nie taki zasłurzony pisior.
Cytować
-2 #4 Jożin 2023-03-27 19:00
Te dotacje wszystkie zawdzięczamy Augustynowi Ormantemu.
Powinniśmy mu dziękować.
Nawet politycy PiS przyznali mu nagrodę.
Ma mój głos w następnych wyborach.
Radny z pisu stara się umniejszyć zasługi Burmistrza Ormantego i dziękuję posłowi i innym politykom pis
Cytować
-1 #5 Oli 2023-03-27 20:59
O o o oooooo tak trzymac chłopaki! Bum
Cytować
+5 #6 Kingakinga 2023-03-27 22:47
PiSowski horror ciąg dalszy.
Chwalimy,wspier amy, dajemy i nagradzamy tylko swoich.

Taki rząt wybrał sobie suweren.
Cały świat nie ma już złudzeń że w Polsce jest brak prawa i sprawiedliwości , SN, TK w rozsypce.

Płakać się chce co ten rząd zrobił z tym krajem gdzie syn ojca a matka córkę nienawidzi, gdzie młodzi się zabijają bo zaszczuci zostało w TV, gdzie na scenie młody wkłada niż pod żebra 5 razy.

Dokąd zmierzasz Polsko?
Cytować
+1 #7 berek 2023-04-01 20:14
To kolejny z konkursów gdzie dostaje się nagrodę po uiszczeniu stosownego wpisowego?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.