Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła jednogłośnie uchwałę w prawie obrony dobrego imienia
Kalwaryjska Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II

Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła jednogłośnie uchwałę w prawie obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II. To kolejne echa   reportażu w TVN24, w którym postawiono świętemu zarzuty ukrywania kościelnej pedofilii.

W czwartek (23.03) Rada Miejska Kalwarii Zebrzydowskiej podjęła jednogłośnie uchwałę w prawie obrony dobrego imienia świętego Jana Pawła II. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Inicjatorem podjęcia  uchwały jest burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

W uchwale zapisano m.in. „Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej występuje w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II - Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej i wyraża swój sprzeciw w związku z atakiem lewicowo-liberalnych mediów na postać Świętego Jana Pawła II”. Warto zaznaczyć, że kalwaryjski samorząd jako pierwszy w powiecie wadowickim podjął uchwałę w obronie Jana Pawła II, który jest patronem  Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapisano w niej również „Samorząd Gminy Kalwaria Zebrzydowska czuje się w obowiązku obrony Patrona naszego Miasta, sprzeciwiając się niezwykle krzywdzącym opiniom pojawiającym się w przestrzeni publicznej, a dotyczącym Jego osoby. Wobec niezasadności tych zarzutów warto przypomnieć,  iż zarówno proces beatyfikacyjny oraz kanonizacyjny bardzo dokładnie prześwietlił życie  Jana Pawła II i nie znaleziono żadnych informacji czy danych, które mogłyby stanowić podstawę dla obecnie stawianych niepotwierdzonych i nieprawdziwych zarzutów”.

Poniżej pełna treść uchwały:

(materiał prasowy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+22 #1 stach 2023-03-23 10:59
Historycy podają fakty, a wyznawcy religii Pieniądz i Stanowiska wiedzą lepiej.
Co w tym wszystkim istotne: autorzy reportażu nie odbierają Janowi Pawłowi II prawa do świętości, nikt też nie kwestionuje zasług Papieża Polaka co do zmian polityczno-społ ecznych w Polsce. Sprawa dotyczy "wiedział - nie wiedział" sprzed pontyfikatu. Moje pytanie: Co miał ówczesny kardynał z tą wiedzą zrobić? Iść do komunistycznego prokuratora? Zgłosić na posterunku Milicji Obywatelskiej? W tym przypadku trudno nie zgodzić się z twierdzeniem -takie były to czasy.
+19 #2 Ratibus 2023-03-23 11:53
Po co to? Papieża nie trzeba bronić, a już na pewno nie powinni tego robić politycy. Od zarzutów we wspomnianym reportażu gorsza jest tylko ta polityczna hucpa, wykorzystywanie Jego osoby do tak marnych politycznych interesów.
+24 #3 Były 2023-03-23 12:19
Mam pytanie do Pana Burmistrza Ormantego oraz Radnych. Czy państwo mieli wgląd w dokumenty baetyfikacyjne jak i kanonizacyjne Jana Pawłe II. A Jezeli nie to na jakiej podstawie wysuwacie tezę że,temat ukrywania pedofilii byl tam poruszany i brany pod uwagę. Pomawiacie kogos o nierzetelność a czy wy jestescie rzetelni powołujac sie na dokumenty ktorych na oczy nie widzieliście. .
+17 #4 obserwator 2023-03-23 18:33
Radni niech się zajmą solidną pracą dla społeczności lokalnej, a nie takimi pierdołami!
Zasługi papieża są wielkie i z pewnością nie potrzebuje On obrony! A już na pewno obrony z ramienia polityków, o których moralności można by wiele napisać czy powiedzieć! Zostawcie papieża w spokoju, bo tylko takimi działaniami krzywdzicie Go! Jego świętość się sama obroni!
+11 #5 Pracz 2023-03-23 18:47
Nikt nie umniejsza zasług i nie kwestionuje roli JP2 w przemianach Polski w tamtych latach-jednak jakie to jest "państwo świeckie"skoro powstają uchwały w sejmie, radzie miejskiej -zamiast wyjaśnić sporne kwestie. Nie da się zamiatać trudnych tematów pod dywan, bo to tylko ze zdwojoną siłą wypłynie nie o później...

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.