Niedawno wojewoda małopolski zaapelował do samorządowców w województwie o podjęcie specjalnych uchw
Radni powiatowi bronią dobrego imienia papieża. Jest rezolucja na sesję nadzwyczajną

Niedawno wojewoda małopolski zaapelował do samorządowców w województwie o podjęcie specjalnych uchwał w obronie Jana Pawła II. Sprawę wzięli sobie do serca radni Rady Powiatu w Wadowicach. Na nadzwyczajnej sesji będą głosować nad rezolucją  broniącą dobrego imienia Jana Pawła II.

Cały czas nie może opaść kurz po głośnym i szokującym  reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", który wyemitowano   na antenie TVN24, w cyklu zatytułowanym "Bielmo". Postawiono w nim zarzut, że Karol Wojtyła, zanim jeszcze został papieżem Janem Pawłem II, miał wiedzieć o nadużyciach seksualnych księży i ukrywać je. Autor reportażu zamieścił w nim wypowiedzi osób, które poświadczyły, że były ofiarami księży pedofili. W materiale wypowiada się również osoba, która twierdzi, że osobiście informowała kardynała Wojtyłę o przestępstwach jednego z duchownych. W filmie upublicznione zostały także materiały komunistycznej Służby Bezpieczeństwa skierowane przeciwko kard. Karolowi Wojtyle i jego poprzednikowi kard. Stefanowi Sapieże.

W całym kraju odbywają się "obrony" dobrego imienia pochodzącego z Wadowic papieża. Głównie polegają one na paradowaniu z jego portretem, składaniu kwiatów pod jego pomnikami i robieniu sobie zdjęć do mediów społecznościowych z tych wydarzeń i za wiele chyba z nich nie wynika, poza niewątpliwym politycznym lansem przed wyborami. Przybierają one też dosyć kuriozalne formy, jak na przykład granie przez strażaków na wadowickim rynku "Barki", ulubionej pieśni JP2, którego twórca został oskarżony w latach 70. o... pedofilię i usunięty  ze szkoły Towarzystwa Maryi. Niewątpliwy chichot historii...

Temat pewnie będzie nadal politycznie wykorzystywany przez tracących poparcie polityków, chociaż pewnie nadal spłyconej formie - składania kwiatów pod pomnikami, robieniem sobie zdjęć z papieskim portretem czy śpiewaniu "Barki". Wiele osób chciałoby raczej zebrania i przedstawienia  dowodów, które przeczyłyby tezom autorów reportażu czy niedawno wydanej książki „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”.

Niedawno wojewoda małopolski zaapelował do samorządowców w województwie o podjęcie specjalnych uchwał w obronie Jana Pawła II. Sprawę wzięli sobie do serca radni Rady Powiatu w Wadowicach. Na piątek (24.03) na godzinę 9:00 została zwołana nadzwyczajna sesja. Jej głównym i jedynym tematem jest rezolucja Rady Powiatu w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Radni będą głosować w tej sprawie...

Oto jej treść:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+45 #1 Olo 2023-03-21 18:17
Jakież to smutne że wyciera się mordy postaciami historii. PiS upada moralnie i łapie się każdej możliwej ohydnej zaczepki żeby zniszczyć do cna postacie Wielkie.
+35 #2 QWERTY 2023-03-21 18:35
By się te polityczne popychadła nie posrały ,,ale jak kiedyś pisałem brudna ręka brudnej łapy nie umyje,politycy zawsze byli w ścisłej symbiozie z klerem od zawsze ,to takie kółko wzajemnej adoracji siebie warte .
+44 #3 Zosia 2023-03-21 18:36
Komedi ciąg dalszy .Tak się zastanawiam dlaczego .jedraszewski zablokował archiwa. Jedraszewski powiedział mamy dziękować Bogu za braci Kaczyńskich .
Jedraszewski i pis ma tyle wspólnego z chrześcijaństwe m co prezes z przyrostem naturalnym.
+36 #4 Krvavy Lolek 2023-03-21 19:12
Rezolucja prawdziwa jak zeznanie podatkowe Morawieckiego.
+31 #5 Bo-da 2023-03-21 19:36
W jendej z encyklik Jan Paweł II napiał: "W żadnym państwie, również w państwie demokratycznym władza nie może spoczywać w rękach jednej grupy ludzi, bo to prosta droga do totalitaryzmu". Nasi rządzący szukają tematów zastępczych, by nikt nie pamiętał o nauczaniu Papieża.
+34 #6 stach 2023-03-21 19:40
A może wyznawcy prezesa jedynej słusznej partii przypomną sobie, co Jan Paweł II napisał w liście do włoskich sędziów? W wolnym tłumaczeniu brzmi to tak: "Tylko sądy niezależne od polityków są zdolne wydawać niezawisłe wyroki".
+29 #7 @ 2023-03-21 19:57
Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolite j Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". Mieszkancy którzy są zapomniani a zycie ich jest ciągłym koszmarem się nie liczą !Może tak rezolucja w wyjaśnieniu ............... ............... ............... ............... ............... ............... ...........
+22 #8 miastowy 2023-03-22 06:41
Przecież to jest jakiś cyrk. Prawica islamem straszy a a kalifat katolicki rozwija się w najlepsze. Kościół powinien wyjaśnić pewne sprawy i zamknąć ten rozdział raz na zawsze, inaczej ludzie będą dalej uciekać od tej instytucji.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.