Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej posta
Prezes kalwaryjskiego stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II komentuje aferę wokół papieża

Tomasz Baluś, prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej postanowił zabrać głos w sprawie zamieszania związanego z reportażem w TVN24, w którym postawiono świętemu zarzuty ukrywania kościelnej pedofilii.

Jako osoba wierząca, konserwatysta, a także Prezes Stowarzyszenia im. Św. Jana Pawła II Patrona Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, chcę przekazać kilka ważnych zdań.

Nie można przejść obojętnie wobec słów i oskarżeń kierowanych w stosunku do Świętego Jana Pawła II, Patrona Stowarzyszenia którym kieruje. Dla mnie jako byłego dziennikarza obywatelskiego ważnym elementem pracy jest rzetelność dziennikarska, a tej przy tworzeniu materiału TVN „Bielmo” go zabrakło, porzucono w nim wszelkie obowiązujące jeszcze standardy ostrożności i rzetelności.

W ostatnim czasie w tym temacie chyba już się każdy wypowiedział, dla mnie najcelniej obecną sytuację zdiagnozował biskup Damian Muskus, który w ostatnim czasie zaangażował się w ratowanie małej Zosi chorej na SMA … pisze tak „Nikomu nie jest potrzebna dzisiaj nowa odsłona wojny polsko-polskiej, którą od lat fundują nam środowiska polityczne. Sam papież, dodajmy, nie życzyłby sobie, by to on stał się osią, wokół której trwa regularna wojna jego rodaków. Konieczne dziś jest przede wszystkim ostudzenie emocji i krytyczne spojrzenie na materiały źródłowe dostępne we wszelakich archiwach. Potrzebny też jest wyraźny sprzeciw wobec wykorzystywania osoby papieża, podobnie jak i religii, do bieżącej polityki”.

Główną ideą powołania Stowarzyszania im. Św. Jana Pawła II, jest wczytywanie się w jego przesłanie oraz czynienie dobrych uczynków na wzór naszego wielkiego patrona Św. Jana Pawła II.

Stworzyliśmy stypendium „Musicie od siebie wymagać”, jego mottem są słowa świętego patrona „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” skierowane do młodzieży. Obecnie pracujemy nad stworzeniem programu „Talentownia św. Jana Pawła II”. Stowarzyszenie angażuje się w akcje charytatywne, w najbliższą niedzielę to Turniej „Wszystkie dzieci nasze są, a 27 maja zaprosimy na rodzinną majówkę z Patronem.

Do podejmowania takich właśnie czynów wszystkich zachęcam, myślę że w tym trudnym czasie takie świadectwa będą naszą najlepszą odpowiedzią - wprowadzajmy w życie nauki Jana Pawła II

I jeszcze na koniec słowa biskupa Muskusa „Jeśli chcemy, by nie podważano jego świętości, wielkości i zasług, argumenty w formie obrazków odłóżmy na bok, o kremówkach mówmy przy deserze, a zacznijmy czytać jego teksty, czytać ze zrozumieniem i wprowadzać w życie płynącą z nich naukę. Doprowadźmy też do końca misję, którą zapoczątkował na miarę tamtych czasów i stanu ówczesnej wiedzy - misję oczyszczania Kościoła z przestępstw godzących w najmłodszych i otoczenia ich należytą opieką”.

 

 

Tomasz Baluś
Prezes Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+32 #1 WTF 2023-03-15 12:59
CZemu tak trudno sie pogodzić z tym że mogl wiedzieć a nawet wiedział co tyle osób potwierdza?
Aż tak trudno poogdzić sie z prawdą ZE karol wiedział o pedofili i nic nie zrobił ?
Boga nie ma to sekta wymyslona dla motłochu
Cytować
+38 #2 Prawde 2023-03-15 13:19
Taki już nasz naród, jak się im prawdę mówi to wielkie poruszenie. WIEDZIAŁ TAK JAK WIEDZIELI WSZYSCY POPRZEDNI I KOLEJNI. Nikt nie umniejsza mu zasług, przynajmniej nie powinno się, ja w kosciol nie wierze, juz dawno przestalem. Ale też nie przesadzajmy był i jest wielkim Polakiem. Takie wtedy były czasy - i nie usprawiedliwiam tego co sie w KK dzieje. Poprostu prokoscielniacy muszą zrozumieć że to zjawisko istaniało i istnieje, a karą dalej jest przeniesienie na inną parafię. Wyłącz propagande, pomyśl.
Cytować
+15 #3 @ 2023-03-15 16:01
Ja trochę z innej beczki.Załóżmy że wiem lub dowiaduje się że mój znajomy molestuje dzieci czyli jest pedofilem to co mam zrobić?
Cytować
+17 #4 @@ 2023-03-15 16:52
Cytuję @:
Ja trochę z innej beczki.Załóżmy że wiem lub dowiaduje się że mój znajomy molestuje dzieci czyli jest pedofilem to co mam zrobić?

Wyrwać chwasta !
Cytować
+27 #5 Emil 2023-03-15 18:32
Ministrowi żeby spluwa wystawała z portek to tylko w republikach bananowych:))
Cytować
+19 #6 ext 2023-03-15 21:41
Skoro Wałęsa który występował z Jankowskim przyznaje że państwo polskie tuszowało za jego rządów pedofilię w kościele aby ochronić kościół, to kto wie czy również JPII nie wiedział skoro Wałęsa wiedział.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.