Radni Rady Powiatu w Wadowicach zadecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na  trwającą od kilk
Rada powiatu zadecydowała o przekazaniu kolejnej kasy na rozbudowę wadowickiego szpitala

Radni Rady Powiatu w Wadowicach zadecydowali o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na  trwającą od kilku miesięcy rozbudowę wadowickiego szpitala.

Od kilku miesięcy  trwa rozbudowa wadowickiego szpitala. Prace wykonuje firma Warbud S.A. wyłoniona w przetargu. Polega ona  na nadbudowie 2 kondygnacji istniejącego Pawilonu E lecznicy raz z niezbędnym wyposażeniem, celem przeniesienia dwóch Oddziałów Chorób Wewnętrznych na najwyższe piętro pawilonu E oraz celem uruchomienia Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej, w tym konsolidacja pracowni diagnostycznych (obecnie rozmieszczonych w różnych częściach jednostki) i Oddział Chirurgii I Dnia z dwoma salami operacyjnymi. Powierzchnia dla dwóch nowych kondygnacji ma wynieść 2 464,54 m2. według planów ma potrwać do końca 2023 roku.

Jak zapewnia dyrekcja placówki, projekt przyczyni się do uporządkowania funkcji szpitala poprzez racjonalne rozmieszczenie oddziałów w ramach zasobów infrastrukturalnych oraz powoli na podniesienie jakości udzielanych świadczeń dzięki, dostępowi do niezbędnej, nowoczesnej aparatury medycznej.

 

Koszt prac to ponad 32 miliony złotych. Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Barbara Bulanowska podpisała porozumienie ze starostą powiatu wadowickiego Eugeniuszem Kurdasem w sprawie przekazania środków pieniężnych na dofinansowanie projektu w kwocie 15 milionów złotych oraz umowę dotacyjną z marszałkiem województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim na dofinansowanie projektu w maksymalnej kwocie 14 999 999,99 złotych.

W środę (25.01) radni podczas krótkiej sesji Rady Powiatu w Wadowicach zadecydowali o zmianach w budżecie powiatu, zgadzając się na zarezerwowanie wkładu własnego w wysokości 2,5 milionów złotych, przeznaczonych właśnie jako dodatkowa kasa  na rozbudowę wadowickiej lecznicy.

Za byli wszyscy obecni podczas sesji radni (24). trzech radnych było nieobecnych.

 (Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-19 #1 Tola 2023-01-25 13:59
a jak
przegrzejecie ?????
-16 #2 NB Rafał 2023-01-25 15:18
Radni powinni wstrzymać budowę i utworzyć np: Oddział Gastroenterolog iczny i np: Urologiczny. Aktualnie nie ma Kościoła i wszystkiego co się z nim wiąże: https://truegods.blogspot.com/2018/01/podstawy.html
Tu jest ciekawe o MCU: https://truegods.blogspot.com/2023/01/cos-bardzo-ciekawego.html
Tu jest wszystko o Okresie Opatrzności i Okresie Wielkiej Pokuty w tym poście jest o Liturgii(linki w poście): https://truegods.blogspot.com/2023/01/terazniejszosc-i-niedaleka-przyszosc.html
-5 #3 Grzesiek 2023-02-14 14:19
No to ile już tych kas przeznaczyli ?

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.