Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Tutejszy zakład wodociągów otrzymał
Kalwaria cieszy się z dotacji na budowę sieci sanitarnej i wodociągowej

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Kalwaria Zebrzydowska. Tutejszy zakład wodociągów otrzymał dotację w wysokości 1 miliona 544 tysięcy złotych na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z siecią wodociągową w rejonie ulic Błażkówka i Kościuszki oraz budowę sieci wodociągowej w rejonie  ulicy Sowińskiego.

W czwartek (19.01) wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, Iwona Gibas z zarządu województwa i radny województwa Stanisław Bisztyga przekazali na ręce burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego oraz prezes zarządu Bożeny Mróz-Tumidajskiej promesę gwarantującą przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na realizację zadania pn. budowa kanalizacji sanitarnej wraz siecią wodociągową w rejonie ulic Błażkówka i Tadeusza Kościuszki oraz budowa sieci wodociągowej w rejonie ulicy Sowińskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach przedsięwzięcia „Gospodarka wodno-ściekowa w gm. Kalwaria Zebrzydowskiej – ETAP I”.

Beneficjantem udzielonego wsparcia jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Na realizację inwestycji Spółka otrzyma środki w kwocie ponad 1 milion 544 tysięcy  złotych w ramach pomocy dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zadanie obejmuje budowę ponad 1,2 kilometra kolektorów oraz przebudowę ponad 0,5 kilometra sieci wodociągowej na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska. Planowany termin rozpoczęcia robót to II kwartał 2023 roku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.