W sołectwie Zygodowice miały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice. Obyło się bez t
Rada Gminy Tomice uzupełniona. Obyło się bez wyborów

W sołectwie Zygodowice miały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice. Obyło się bez tego: zgłosił się tylko jeden kandydat.

W niedzielę (27.11) w gminie Tomice, w okręgu nr 15 obejmującym sołectwo Zygodowice miały odbyć się wybory uzupełniające do Rady Gminy Tomice. Miejsce zwolniło się po tym, jak w sierpniu tego roku z rajcowania zrezygnował radny Daniel Mruczek, który objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Witanowicach.

Obyło się jednak bez chodzenia mieszkańców do urn: w związku z tym, że zarejestrowana została tylko jedna lista, mandat został obsadzony bez przeprowadzenia głosowania.

Zgodnie z protokołem Gminnej Komisji Wyborczej w Tomicach nowym radnym z okręgu wyborczego nr 15 w Radzie Gminy Tomice został Robert Kot, zgłoszony przez KKK Dla Zygodowic. Na najbliższej sesji nowy radny złoży ślubowanie. W ten sposób tomicka rada będzie już działać w pełnym, 15-osobowym składzie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.