W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, trwa akcja protestacyjna służb mundurowych, policji i
Trwa akcja protestacyjna strażaków i policji

W całej Polsce, również w powiecie wadowickim, trwa akcja protestacyjna służb mundurowych, policji i strażaków. To efekt braku porozumienia mundurówki z MSWiA w sprawie m.in. waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń.

W całym kraju, również w powiecie wadowickim, trwa protest służb mundurowych, które domagają się m.in. waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń. Póki co akcja polega na wywieszeniu banerów na siedzibach budynków i flag na pojazdach. Rozmowy, które są od dłuższego czasu prowadzone z MSWiA w tej sprawie nie przynoszą one żadnego efektu. Stąd na 9 listopada w Warszawie przed budynkiem Kancelarii Rady Ministrów  zaplanowano pikietę.

Od wtorku (1.11)  funkcjonariusze policji mają też w ramach akcji nie wystawiać mandatów, zamiast tego stosować  pouczenia.

Oczekujemy, że rząd zwróci nam pieniądze, które odebrała nam inflacja, bo jeśli tego nie zrobi, szeregi polskiej policji opuszczą tysiące doświadczonych policjantów i stracimy zdolność ochrony naszego społeczeństwa przed zagrożeniami, z którymi dotychczas sobie radzimy – mówi przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Związkowcy domagają się m.in. waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń na poziomie 20% od przyszłego roku a także urealnienie budżetów komend w zakresie wydatków rzeczowych, doetatyzowanie służby w związku z ciągłym wzrostem zakresu zadań realizowanych przez PSP, wdrożenie w życie zmian rozporządzenia o pełnieniu służby przez strażaków PSP m.in. w zakresie rozliczania czasu służby strażaków skierowanych do szkół i ośrodków szkolenia, wdrożenie systemowych rozwiązań w zakresie wynagrodzeń pracowników cywilnych PSP, urealnienie siatki płac funkcjonariuszy i pracowników PSP w związku z ciągłym jej spłaszczaniem a także urealnienie świadczeń socjalnych wypłacanych strażakom.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+24 #1 Cyrk 2022-11-03 19:01
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.
Cytować
-7 #2 .... 2022-11-03 19:40
Cytuję Cyrk:
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.

A twoim zdaniem to jak dużo zarabia szeregowy strażak?
Wszyscy nimi wycierają, widzą jak się coś dzieje, a władza dokłada tylko nowych zadań
Cytować
+4 #3 Janek 2022-11-03 20:11
Cytuję ....:
Cytuję Cyrk:
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.

A twoim zdaniem to jak dużo zarabia szeregowy strażak?
Wszyscy nimi wycierają, widzą jak się coś dzieje, a władza dokłada tylko nowych zadań

Myślę że chodziło o policjantów którzy niwywiązują się z obowiązków a podwyżkę chcą. straży należy się podwyżka odwalają dobrą robotę !!!!
Cytować
+9 #4 Haha 2022-11-03 20:34
Cytuję Janek:
Cytuję ....:
Cytuję Cyrk:
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.

A twoim zdaniem to jak dużo zarabia szeregowy strażak?
Wszyscy nimi wycierają, widzą jak się coś dzieje, a władza dokłada tylko nowych zadań

Myślę że chodziło o policjantów którzy niwywiązują się z obowiązków a podwyżkę chcą. straży należy się podwyżka odwalają dobrą robotę !!!!

Gdzie zajada to wszysko spalone, nigdy nie na czas, chyba kota sciągnąc z drzewa albo do spalonego obiadu. :D
Nie pasuje to zmienić zawód do prywaciaża zostanie tylko OSP na nich można liczyć!
Cytować
+10 #5 Olo 2022-11-03 21:32
Dawał PiS Rydzykowi? - dawał
Dawał PiS na kalendarzyki 3 000 000 zł? - dawał.
Płaci PiS emerytom za głosy w wyborach? - płaci.
Płaci PiS księżom? Płaci.
Zapłacił PiS po 100 tysięcy zł za ławki patriotyczne? Zapłacił
Dał PiS górnikom podwyżki? Dał
Więc się ludzie nie dziwcie że inni idą też chcą! Tak rozhuśtali ten kraj dodrukiem pieniędzy że teraz każdy będzie chciał więcej. A będzie jeszcze gorzej bo będzie drożej i na h.j te podwyżki. Nic z tego dobrego nie będzie. Będzie tylko drożej.
Cytować
+1 #6 Widzę 2022-11-03 22:21
A ci na Żoliborzu też ?
Cytować
+1 #7 Widzę 2022-11-03 22:25
Pamiętacie tą policjantkę na strajku kobiet ??? Każdy powinien tak zrobić , jebać rozkaz liczy się honor osobisty a nie że polityk będzie mi mówić co mam robić ! Nie dajcie się chłopaki i koleżanki nie bądźcie jak ZOMO .
Cytować
+4 #8 Widzę 2022-11-03 22:42
Pamiętajcie drodzy mundurowi , wasz przełożony też ma wypłatę z waszych podatków !!! Także wy też jesteście jego pracodawcą .
Cytować
+10 #9 LOLO 2022-11-04 00:07
psiarze najbardziej pokrzywdzeni. Za cyrki w czasie lockdownu ani złotówki podwyżki nie powinni dostać
Cytować
+9 #10 PiS 2022-11-04 06:57
Cytuję Cyrk:
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.

Wszystkich protestujących zwolnić !!!
Cytować
+4 #11 Pod i Nad 2022-11-04 07:04
Cytuję PiS:
Cytuję Cyrk:
Mało zarabiacie dodatki stażu mają 13 i wczasy pod gruszom jak się nie podoba niech idzie do prywaciarza zobaczymy czy im będzie dobrze.

Wszystkich protestujących zwolnić !!!

Tak się zachowuje policja ???https://www.facebook.com/zbigniew.stonoga.oficjalny.profil/posts/pfbid0iAhmtQ7P53V6jiZhqpymN43cFknrN3Tbvf1JHmbFEnia95VsYyZhghviQCbK8k29l
Cytować
+7 #12 Hehe 2022-11-04 08:38
Ale mandaty wpier.. kazdemu jak leci to pierwsi, no ale taka polityka dyktowana jest z gory nie mozna za to ich winic.A za czasy covida powinniscie dostac kopa w dupe od ludzi nie podwyzki z naszych podatków :) Tfu
Cytować
+10 #13 maciej 2022-11-04 09:49
O co piana i tak macie jak u pana Boga za Piecem dużo pracy pisze jeden z drugim co znaczy dużo jak chcecie lepiej zmieńcie fach i zobaczymy gdzie było lepiej Pijar macie jak nikt inny ale długo już na tym nie pojedziecie
Cytować
+10 #14 Państwo w państwie 2022-11-04 10:39
No państwo policyjne to powinno za najniższą robić albo jeszcze mniej. Bo oni już pokazali jak się zachowali wcześniej beceli o podwyżkę a później gnębili ludzi o maski o prowadzenie działalności. A teraz zaś bieda da dupy zagląda to chcą podwyżki. Za co.
Cytować
+8 #15 Kika 2022-11-04 21:36
Zmienicie pracę a nie narzekanie
Cytować
+1 #16 Jp Zawsze i Wszędzie 2022-11-10 13:52
Bija kobiety ścigają wasze dzieci za woreczek strunowy i jeszcze chcą podwyżkę
Chuj z nimi zawsze i wszędzie
Cytować
+2 #17 Tu i Tam 2022-11-11 03:01
Cytuję Państwo w państwie:
No państwo policyjne to powinno za najniższą robić albo jeszcze mniej. Bo oni już pokazali jak się zachowali wcześniej beceli o podwyżkę a później gnębili ludzi o maski o prowadzenie działalności. A teraz zaś bieda da dupy zagląda to chcą podwyżki. Za co.

Emerytura dopiero po 50 latach pracy!!!
Cytować