Rada Gminy w Lanckoronie także nie chce przywrócenia praw miejskich swojej miejscowości. To kolejny mo
Radni Lanckorny też wolą wieś od miasta

Rada Gminy w Lanckoronie także nie chce przywrócenia praw miejskich swojej miejscowości. To kolejny mocny głos przeciw pomysłowi wójta Tadeusza Łopaty, po oficjalnych wynikach konsultacji społecznych w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy, niedawno w gminie  Lanckorona odbyły się konsultacje społeczne w formie pisemnej (ankiety konsultacyjnej) w których mieszkańcy odpowiadali na pytanie, czy chcą, by nadać Lanckoronie status miasta. Zdecydowana większość osób była przeciwko takiemu pomysłowi. Uprawnionych do udziału w konsultacji było 4 892 osób, w głosowaniu wzięło zaś udział 729 osób. Oddano 725 głosów ważnych i 4 nieważne. 634 osoby były przeciwko nadaniu Lanckoronie praw miejskich, 79 osób było "za", 12 osób wstrzymało się od głosowania.

Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, mimo, że wynik przeprowadzonych konsultacji społecznych w tej sprawie jest jednoznaczny, nie zamierza odpuszczać i złożył wniosek do Rady Ministrów o zmianę statusu gminy i przekształcenie Lanckorony w miasto.

Spotkało się to ze sporą krytyką części mieszkańców, którzy są mocno zaniepokojeni tym, że włodarz działa wbrew woli większości. Wójt ma jednak swoje argumenty o czym pisaliśmy TUTAJ. Uważa on m.in., że ci, którzy poszli oddać głos w konsultacjach to jego opozycja, zaś większość tych, która nie poszła, ma pewność, że włodarz przywróci miejskie prawa dla ich dobra...

Głupia sprawa, ale również radni Rady Gminy w Lanckoronie zdecydowanie sprzeciwiają się pomysłowi wójta Tadeusza Łopaty. Dali temu wyraz podczas środowej (26.10) sesji, kiedy to decydowano w sprawie przywrócenia praw miejskich. 13 radnych zdecydowanie woli mieszkać na wsi, bo poparli negatywną opinię w tej sprawie tylko jedna radna była przeciwko. Radni zdecydowali więc postępować zgodnie z wolą mieszkańców. Swój pomysł dalej popiera włodarz Lanckorony.

Historia nas oceni, kto miał rację. Ja zdania nie zmieniłem. To jest ewenement na skalę Polski, żeby wieś nie chciała być miastem – skomentował wynik głosowania rady wójt Tadeusz Łopata.

Wszystko teraz w rękach Ministerstwa  Spraw Wewnętrznych i Administracji ale trudno oczekiwać, aby po zdecydowanym odrzuceniu w konsultacjach mieszkańców takiego pomysłu i negatywnej opinii Rady Gminy, rząd dokonał takiej zmiany.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Moherfucker 2022-10-26 21:30
- Czy Monako może być państwem rządzonym przez PIS ?
- Nie, ponieważ byłoby to zbyt duże nieszczęście na tak mały kraj.
Cytować
-1 #2 Polaku 2022-10-26 22:43
Cytuję Moherfucker:
- Czy Monako może być państwem rządzonym przez PIS ?
- Nie, ponieważ byłoby to zbyt duże nieszczęście na tak mały kraj.

Współczesny NIEWOLNIK.
POLAKU
Twoja ziemia???
https://www.facebook.com/katarzyna.pietrasik.58/videos/1114943169141864
JUŻ NIEMASZ NIC !!!
:D
Cytować
-4 #3 meryk 2022-10-27 09:08
Jestem mieszkańcem i dziękuję radnej Miska, że jako jedyna wysłuchała swoich wyborców i głosowała tak ,nie bała się i nie boi się krytyki ze strony innych.Reszta bała się wziąć odpowiedzialnoś ć ,a może im tak wygodnie bo nie umieli wytłumaczyć swoim wyborcą jakie są korzyści a jakie minusy dla Miasteczka Lanckorona, wystarczy że kasa się zgadza za bycie radnym i sołtysem .Radni to tylko umieją zabrać głos jak jakąś dziurę czeba załatać,albo rowy wykosić porażka.Do tak zwanej opozycji wy sami nie wiecie czego chcecie.Bycie miasteczkiem nie oznacza betonowania wszystkiego ,podnoszenia podatków ,to po prostu przywrócenie tego co Lanckoronie się należy.Zastrasz yliście mieszkańców co to będzie żadnych argumentów dramat. Żeby nie było że popieram wójta,jestem daleki od jego poglądów i działania.
Cytować
-2 #4 Norbert 2022-10-27 09:35
Trudno żeby część radnych nie wolała mieszkać na wsi, skoro są z Jastrzębi, Skawinek czy Izdebnika, to tym miejscowościom do miasteczka daleko.
Cytować
+1 #5 Wójt wyskoszkolony 2022-10-27 23:15
Głupi wieśniak pisowski Łopata na starość mieszczuchem chciał być ...do szkół się chłopie bierz boś za młodu nic nie skończył i teraz jest problem bo nie rozumiesz demokracji, a pasuje Ci dyktatura.
Cytować
-2 #6 Miro 2022-10-31 14:30
Cytuję Moherfucker:
- Czy Monako może być państwem rządzonym przez PIS ?
- Nie, ponieważ byłoby to zbyt duże nieszczęście na tak mały kraj.

Po twoim pseudonimie widać że inteligencją nie przodujesz :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.