W Andrychowie przy ulicy Fabrycznej, na terenie byłej kotłowi, na której składowane są od jakiegoś
Protest mieszkańców Andrychowa. Nie chcą składowania odpadów

W Andrychowie przy ulicy Fabrycznej, na terenie byłej kotłowi, na której składowane są od jakiegoś czasu odpady (gruz i asfalt) odbył się protest mieszkańców, którzy nie zgadzają się z takim składowiskiem.

Od jakiegoś czasy na ulicy Fabrycznej w Andrychowie, w miejscu gdzie stała wyburzona kotłownia, trafiają odpady w postaci kruszyw, ziemi czy asfaltu, zebranych podczas inwestycji drogowych realizowanych w gminie. Grupa mieszkańców twierdzi, że to bardzo dla nich uciążliwe, zwłaszcza hałasujące do późnych godzin ciężkie pojazdy, błoto i kurz.

W poniedziałek (5.09) zorganizowali protest, blokując ciężarówki wjeżdżające na ten teren. Mieli tez baner „Dosyć przestępczych działań burmistrza Żaka i firmy Drog Bud”. Pojawił się tu też patrol policji. Wcześniej wysłano też pismo do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie pismo z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, burmistrz Andrychowa Tomasz Żak uspokaja i obiecuje, że w ciągu kilku tygodni teren będzie oczyszczony ze składowanych odpadów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 Abu Dhabi 2022-09-05 14:19
Za chwilę to niektórzy zaczną Bieszczady bojkotować, bo im wilk albo orzeł będzie cieszę zakłócał.
Cytować
+1 #2 Hmm 2022-09-05 16:37
Ciekawe czy to samo będzie w tomicach i czy im sie uda zablokować kalusia którzy sami wspierali hah
Ale paradox :D
Cytować
+2 #3 olo 2022-09-05 20:48
widać że gość z tego merca to bogaty facio. Jemu nie chodzi o blokowanie tylko o zarobienie kasy!
Tacy nigdy nie robią niczego bezinteresownie!
Zawsze czuja biznes. Tak będzie i tym razem.
to będzie biznes na odpadach.
Cytować
+2 #4 Bartek 2022-09-06 09:07
Niech firma Drogbud zacznie robić wszystko zgodnie z prawem.Nie wolno tam tego wszystkiego składować.Kiero wcy ciężarówek będą się bronić wzajemnie bo to jedna klika, całe życie w budzie (kabinie) .Nie można od nich oczekiwać że zrozumieją sytuację , zawsze będą stawać za sobą murem.Więc pozdrawiam kierowców którzy mają swoje JA i nie idą jak stada baranów
Cytować
+1 #5 olo 2022-09-13 11:28
Jeśli jest destrukt asfaltowy - to należy zgłosić do ochrony środowiska - gdyż jest on traktowany jako materiał niebezpieczny i jego składowanie musi spełniać określone warunki.
Cytować
0 #6 Haha 2022-09-17 12:30
Najlepiej do choczni kur.... wozić syf wszyscy robią to niech każda gmina zrobi swój śmietnik mieszkańcy choczni powinni już dawno zablokować wjazdu smieciarek z innych gmin
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.