Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci
42-lecie Solidarności. Wadowiccy działacze zapraszają na obchody

Wadowicki Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci tych wszystkich, którzy przed 42 laty walczyli o odzyskanie wolności i niepodległej Polski.

42 lata mijają od powstania "Solidarności".  W środę (31.08) w Dzień Solidarności, wadowicki  Oddział Regionu Małopolskiego NSZZ Solidarność  zaprasza mieszkańców do uczczenia pamięci tych wszystkich, którzy w 1980 roku walczyli o odzyskanie wolności i niepodległej Polski.

O godzinie 12:00  w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny odbędzie się uroczysta msza święta a o godzinie 13:00 pod pomnikiem Solidarności na Placu Solidarności w Wadowicach złożone zostaną kwiaty.

Dzień Solidarności i Wolności to polskie święto państwowe, obchodzone co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowione w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 haha 2022-08-29 11:51
haha a potem pan bryn powie ze nie ma nic wspólnego z filipiakową i z płaskim hahah
Zdjęcia nie kłamią
Cytować
+14 #2 Zosia 2022-08-29 13:00
Nieudaczniki wszystko spieprzyli Polska w ruinie,,tylko nam się należało,,
Cytować
+12 #3 Maciej Kot 2022-08-29 13:36
Ten zryw do wolnosci i walka pozostawily widoczne znaki na ziemi Zryw i przywodzstwo Filipiakowej jako przewodniczacej solidarnosci to dzisiejszy obraz Labed a burmustrz kalinski jako spadkobierca (bo co on ma wspolnego z solidarnoscia !!!) stara sie by z Wadowic pozostalo tyle co z Labed !!!
Cytować
+2 #4 zajc 2022-08-29 14:02
a po zdięciu na poczęstunek bo trzeba to oblać za nasze podatki
Cytować
-2 #5 jbrynkus 2022-08-29 14:06
@ha ha
- a kiedy tak powiedziałem? Z "Solidarnością" jestem związany od 1981 roku. I to jest powód dla mnie uczczenia tej organizacji. Bez "Solidarności" Polski wolnej by nie było
Cytować
+12 #6 Olo 2022-08-29 14:33
Dziś solidarności to przyboczni PIS. To banda ludzi którzy zapomnieli o pracownikach. Uwłaszczyli się na państwie polskim. Banda złodziei którzy zapomnieli jaki był sens solidarności. Zdradzili ideały.
Cytować
+9 #7 Stefan 2022-08-29 14:48
Niestety uważam że solidarność to banda nierobów i karierowiczów. Ludzi co nic nie osiągnęli i są zakompleksieni A władza to ich jedyny cel
Cytować
-1 #8 Stefan 2022-08-29 14:49
A brynku to polityczna prostytucja
Cytować
+3 #9 Stefan 2022-08-29 14:53
Józek tyś taki doktor jak z koziej dupy.... przeklejasz jakueś głupawe teksty które nikt nie czyta i robisz się za opiniodawce a jesteś wieśniok i tyle
Cytować
+6 #10 krótkie nogi 2022-08-29 14:57
Cytat:
- a kiedy tak powiedziałem? Z "Solidarnością" jestem związany od 1981 roku. I to jest powód dla mnie uczczenia tej organizacji. Bez "Solidarności" Polski wolnej by nie było
Jak kiedy ciągle sie odgrażasz że nie masz nic wspólnego z płaskim środowiskiem filipiakową czy ciulem z łaczan
A tu z nimi w ramie ramie stoisz hah jesteś nikim !!
Kłamstwo zawsze wyjdzie
I kłamcy zawsze do siebie ciągną !!
I z kim się zadajesz takim się stajesz
Odwieczne prawdy !!!
Cytować
-19 #11 Ćpanie szkodzi 2022-08-29 15:41
Chwała Bolkowi pierwszemu który obalił komunizm a potem sprzedał Polskę.Kto żył w tych latach to pamięta.To był tak zwany "słup" w dzisiejszym sloganie.
Cytować
+6 #12 Zosia 2022-08-29 16:35
Olo napisał krótko i zwięźle, dodałam bym,że uwlaszczyli prokuraturę i dążą do podporzatkowani a sobie sądów by być bezkarnymi.
Cytować
+18 #13 OBSERWATOR 2022-08-29 17:38
Ta Solidarność pod przewodnictwem p.Dudy ze swoim pieskiem nie ma nic wspólnego z Solidarnością stanu wojennego.Pan Duda sprzedał się pisowi i nic bez zgody żoliboża nie zrobi - wstyd tylko przynosi prawdziwym członkom Solidarności
Cytować
-1 #14 Wiadomośći 2022-08-30 20:11
https://m.youtube.com/watch?v=eKG-hLIu8IM
Cytować
+1 #15 smutne to 2022-09-01 15:41
Wadowiccy działacze S nadal po latach z reku w nocniku. Po co ten cyrk jest jeszcze organizowany? Wszyscy wiedza o TW Bolku i tych owczesnych zarzadach S nasaczonymi agentami owczesnej SB!!! Zobaczcie przez okno co sie dzieje dookola... gdzie zmierza ta po solidarnosciowa Polska....a kto wyjechal na grzbietach robotnikow prosto do koryta..
Cytować
+1 #16 Do smutne to 2022-09-01 16:32
No PiS!!!!
Cytować
+11 #17 ZDZIWIONY 2022-09-02 14:38
Cytuję Maciej Kot:
Ten zryw do wolnosci i walka pozostawily widoczne znaki na ziemi Zryw i przywodzstwo Filipiakowej jako przewodniczacej solidarnosci to dzisiejszy obraz Labed a burmustrz kalinski jako spadkobierca (bo co on ma wspolnego z solidarnoscia !!!) stara sie by z Wadowic pozostalo tyle co z Labed !!!


Kiedy Filipiakowa była przewodniczącą Solidarności???
Cytować
+10 #18 ZDZIWIONY 2022-09-02 14:48
Cytuję Olo:
Dziś solidarności to przyboczni PIS. To banda ludzi którzy zapomnieli o pracownikach. Uwłaszczyli się na państwie polskim. Banda złodziei którzy zapomnieli jaki był sens solidarności. Zdradzili ideały.


Mam już dużo lat i pamiętam, że dzisiejsza Solidarność nie ma nic wspólnego z tą z lat 1980 - 1981. To nie są ci sami ludzie, choć obecni głośno dzisiaj krzyczą o Solidarności! Proszę nie mylcie obecnego PiS-u i obecnej Solidarności z tamtą.
Oni nie zapomnieli ideałów tamtej Solidarności bo w większości do niej wtedy nie należeli.
Cytować
0 #19 Wadowiczanin 2022-09-23 16:44
Panowie i panie z obecnej solidarności co wy daliście Polsce A CO ZABRALIŚCIE. wynagrodzenia za tyle lat to normalna grabież wasze bankiety wyjazdy kto za to płaci, czy wam się to należy dokąd będziecie grabić czy wy macie sumienie bo o honorze szkoda mówić
Cytować