Na ulicy Dworskiej we Frydrychowicach władze gminy Wieprz planują budowę Punktu Selektywnej Zbiórki O
Mieszkańcy Frydrychowic też nie chcą PSZOK-a

Na ulicy Dworskiej we Frydrychowicach władze gminy Wieprz planują budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Wielu mieszkańców nie zgadza się na taką inwestycję i zaprotestowało w tej sprawie.

Na ulicy Dworskiej we Frydrychowicach ma powstać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jak informują nas zbulwersowani mieszkańcy, dowiedzieli się o tym przypadkiem, co wywołało ich oburzenie, zarówno co do sposobu planowania inwestycji jak i co do samej lokalizacji.

Spotkali się w tej sprawie z wójt gminy Wieprz Małgorzątą Chrapek. Dowiedzieli się, że lokalizacja PSZOK jest ostateczna, gmina ma na to pieniądze i niezależnie od wszystkiego inwestycja powstanie. To wywołało kolejne fale oburzenia. Na dziennik podawczy Urzędu Gminy Wieprz zostało złożonych około 90 pism, podpisanych przez wiele osób.

Na początku sierpnia odbyło się spotkanie  mieszkańców Dworskiej, Spacerowej i Osiedlowej we Frydrychowicach. Ustalono na nim wspólne stanowisko: kategoryczny brak zgody na planowaną lokalizację PSZOK. Argumenty są mocne: w pobliżu lokalizacji wybranej przez gminę znajdują się osiedla mieszkaniowe, park, gdzie w przyszłości ma powstać teren rekreacyjny i ogólnie tereny spacerowe.

Protestujący obawiają się także nieprzyjemnych zapachów i hałasu a także mają wątpliwości, czy PSZOK nie zostanie rozbudowany w przyszłości lub ewentualnie sprzedany prywatnemu inwestorowi w przyszłości, przez co nieruchomości dookoła stracą na wartości. Mają też żal do władz, że sprawa dzieje się po cichu i nie przeprowadzono z nimi konsultacji społecznych w tej sprawie. Co dalej w tej sprawie, będziemy informować

Przypomnijmy, że to ko kolejny protest tego typu w powiecie. Od kilku miesięcy protestują mieszkańcy Wadowic i Tomic: gmina Wadowice zaplanowała Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicach Rzyczki i Łazówka. Tu również nie ma zgody na taką inwestycję, mimo, że burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapewnia, ze tego typu sortowania  nie jest uciążliwa dla środowiska, zaś na jej powstanie nie jest wymagane żadne pozwolenie środowiskowe, ani konsultacje. jak uważa, sam projekt jest nowoczesny i proekologiczny. Kilkuset mieszkańców tych okolic ma jednak odmienne zdanie.

Zobacz: Będzie protest pod magistratem? Mieszkańcy mają dość zwodzenia w sprawie PSZOK

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-6 #1 Nowy hymn PiSu 2022-08-16 21:32
https://youtu.be/CvEyTN5oNbk
:D :D :D
Cytować
+15 #2 Z cyprysowej 2022-08-16 21:33
Znowu to samo jak u tych pseudomieszczuc hów z łazanki co to im wszystko przeszkadza oprócz tego co w ogródkach mają. Najlepiej cofnijmy się do średniowiecza, a gabaryty po staropolsku do lasu.
Cytować
+7 #3 PSZOK 2022-08-16 21:46
Cytuję Z cyprysowej:
Znowu to samo jak u tych pseudomieszczuchów z łazanki co to im wszystko przeszkadza oprócz tego co w ogródkach mają. Najlepiej cofnijmy się do średniowiecza, a gabaryty po staropolsku do lasu.

Bo wszyscy Polacy,
to jedna rodzina,
Jeden na drugiego,
kawał sk.... syna amen
Cytować
+13 #4 Z Bukowej 2022-08-16 21:52
Niech budują. Potrzebujemy tego. A nie do lasów czy do pieca.
Cytować
+3 #5 pszok z frydrychowic 2022-08-16 22:47
nie jest potrzebna decyzja środowiskowa, ale muszą być spełnione takie warunki:
https://gov.legalis.pl/decyzje-wyprzedzajace-budowe-punktu-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych/
Cytować
+4 #6 max 2022-08-17 09:27
przeszkadza tym z ulicy Dworskiej - reszcie już nie koniecznie - a nawet będzie bliżej niż do wieprza więc może zamiast w krzaki ktoś zawiezie tam
Cytować
+7 #7 karun 2022-08-17 10:30
Cytuję Z cyprysowej:
Znowu to samo jak u tych pseudomieszczuchów z łazanki co to im wszystko przeszkadza oprócz tego co w ogródkach mają. Najlepiej cofnijmy się do średniowiecza, a gabaryty po staropolsku do lasu.

Może to ta sama kategoria, co wprowadza się na wieś i robi awantury sąsiadom że kombajn czy traktor jedzie, albo kury czy krowy wydają dźwięk i im to przeszkadza.
Cytować
+1 #8 Neli 2022-08-19 22:57
Może któraś z osób zgadzających się z budową PSZOK w Frydrychowicach , chciałaby mieszkać w pobliżu wysypiska śmieci. Może lubi tego typu zapachy, hałas i gryzonie, bo to nieuniknione. To prawda, gdzieś musi powstać ta inwestycja, ale może jednak w miejscu, gdzie nie ma mieszkańców. Wszyscy mamy prawo do spokojnego życia. Łatwo się mówi tym, których to nie dotyczy.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.