Działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej będą obecni na rynku w Wadowicach, aby rozmawiać
Drukuj
Działacze PO będą rozmawiać na wadowickim rynku z mieszkańcami o drożyźnie i inflacji

Działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej będą obecni na rynku w Wadowicach, aby rozmawiać z mieszkańcami na temat inflacji i drożyzny. Zapowiadają też prezentację swojego „pakietu ratunkowego”.

Działacze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w sobotę (21.05) będą obecni na Placu Jana Pawła II Wadowicach, aby rozmawiać z mieszkańcami na temat inflacji i drożyzny.

W zapowiedzi rozesłanej do mediów zwrócono uwagę, że „w wyniku katastrofalnych błędów Rządu RP i Narodowego Banku Polskiego inflacja w Polsce osiągnęła rekordowo wysoki poziom, niespotykany od przeszło 20 lat. Na koniec kwietnia br. inflacja osiągnęła poziom 12,4%”.

Doprowadzono do tego, że ceny w sklepach zmieniają się już codziennie, a koszty zakupu dóbr codziennego użytku są coraz wyższe. Każdy widzi ludzi, którzy z niedowierzaniem kręcą głowami, patrząc na rachunki po odejściu od kasy. Za tę samą kwotę kupujemy coraz mniej. Dotyka to zwłaszcza ludzi najuboższych, emerytów, młodych i wielodzietne rodziny. Jednocześnie, dramatycznie wręcz wzrastają koszty kredytów. Mieszkanie dla Polaków staje się towarem niedostępnym, a posiadający już kredyty, z przerażeniem oczekują na kolejne decyzje o ich podniesieniu – czytamy w komunikacie.

O tym wszystkim chcą porozmawiać na wadowickim rynku od godziny 8:30. Politycy chcą też przedstawić mieszkańcom „pakiet ratunkowy dla polskich rodzin”. To 20% podwyżki dla sfery budżetowej, zmniejszenie rat kredytów, obligacje antydrożyźniane). Jak uważają, ich projekty i pomysły są dziś bowiem jedyną receptą na wyjście z największego od kilkunastu lat kryzysu.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za PiS zarabiamy więcej ale możemy kupić mniej. Radny udowadnia to cenami szkolnych obiadów

Dyrektorka wadowickiego szpital ze sporą nagrodą od powiatu

Honorowy tytuł dla zmarłego rok temu doktora z Kalwarii

Rada wycofała się z uchwał dotyczących Oliwiera i Zosi. Nie chce robić zamieszania

Radni "wdzięczni" polskiemu rządowi a na Oliwierka i Zosię trzeba robić zbiórki