Pod papieskim muzeum w Wadowicach w 102 rocznicę urodzin Karola Wojtyły grupa protestujących przygotow
Drukuj
Protest pod papieskim muzeum w 102 rocznicę urodzin Jana Pawła II

Pod papieskim muzeum w Wadowicach w 102 rocznicę urodzin Karola Wojtyły grupa protestujących przygotowała happening, w którym chcieli zwrócić uwagę na problem pedofilii w kościele katolickim.

W środę (18.05) jak co roku Wadowice hucznie świętują rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z okazji jego 102 urodzin, tym razem odbywających się pod znakiem przyjaźni z Portugalią, przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców.

Zobacz: W 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II dzień przyjaźni z Portugalią

W południe mszę święta w wadowickiej bazylice odprawił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Zagłuszał ją dosyć głośny protest: grupa kobiet i mężczyzn z Krakowa, przebrana w maski przygotowała happening, w którym chcieli zwrócić uwagę na problem pedofili w kościele katolickim jak i jego tuszowanie. Jak skandowali protestujący, to m.in. za pontyfikatu Jana Pawła II dochodziło do takich aktów i że to właśnie papież jest odpowiedzialny za wykorzystywanie dzieci.

Nie zabrakło misiów, zakrwawionych ubrań, głośnej muzyki i przemówień a także banerów m.in. "Tu mieszka zło", "Jędraszewski stop!" czy "Prawicowe i katolickie szuje stop!".

Wydarzenie zabezpieczała zarówno Straż Miejska jak i liczni policjanci. Grupę odgrodzono, całość odbyła się bez incydentów. Wielu mieszkańców było zszokowane takim happeningiem.

Tak to wyglądało:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Wójt Lanckorony wywalił stowarzyszenie z remizy

Radny w mikołajowym stroju odwiedził szpital

Władze województwa nagrodziły wójta Lanckorony

Rada sportu zaniepokojona głosami dotyczącymi sensowności inwestowania w kulturę fizyczną

Został posłem, stracił fuchę w PiS