Nie żyje pierwszy wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Miał 54-lata.
Nie żyje pierwszy wicewojewoda małopolski Józef Leśniak

Nie żyje pierwszy wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. Miał 54-lata.

W wieku 54-lat zmarł pierwszy  wicewojewody Małopolski Józef Lesniak.

Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi. Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję... Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu. Składam najszczersze wyrazy współczucia Żonie, Synowi, Bratu oraz całej Najbliższej Rodzini – pożegnał zmarłego wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Józef Leśniak pochodził z Limanowej. Studiował literaturę współczesną w Université Nancy 2 oraz politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, ukończył również studia podyplomowe "Zarządzanie gospodarką europejską" w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczął w Wydziale do spraw Edukacji, Młodzieży i Sportu merostwa Villers-les-Nancy. Był też tłumaczem języka polskiego m.in. w Radzie Departamentalnej regionu Meurthe-et-Moselle. Był również stażystą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz pracował w Agencji Rynku Rolnego. W latach 1998-2015 związany był z firmami międzynarodowymi, w których pełnił m.in. funkcje dyrektora ds. kontroli i zarządzania nieruchomościami i dyrektora ds. rozwoju i strategii.

W latach 2010-2015 radny powiatu nowosądeckiego, a w latach 2015-2019 poseł. Był również członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Reprezentował Polskę w Komisji ds. Politycznych i Demokracji.

5 grudnia 2019 roku objął stanowisko wicewojewody małopolskiego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.