Rada Powiatu w Wadowicach ma nowego wiceprzewodniczącego. To radny Ireneusz Kowalczyk z Kukiz'15, który
Rada Powiatu w Wadowicach ma nowego wiceprzewodniczącego

Rada Powiatu w Wadowicach ma nowego wiceprzewodniczącego. To radny Ireneusz Kowalczyk z Kukiz'15, który zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Opyrchała (PiS).

W czwartek (30.12) na ostatniej sesji Rady Powiatu w Wadowicach doszło do zmiany wiceprzewodniczącego rady. Grzegorz Opyrchał (PiS), który dotychczas pełnił tą funkcję, zrezygnował, jak mówi, ze względów osobistych. Jednak niektórzy podejrzewają, że sprawa ma głębsze dno i jest elementem umowy koalicyjnej międzypowiatowym PiS a Kukizem.

Pan Grzegorz jest radnym wyjątkowo obciążonym, bo pełni funkcję wiceprzewodniczącego całej Rady Powiatu, a także dwóch jej komisji. To chyba ewenement na skalę nawet ogólnopolską, by jednocześnie pełnić trzy tak istotne funkcje w Radzie Powiatu. Gdy przeczytałem o rezygnacji, zacząłem się niepokoić, bo przyczyny osobiste to mogą być sprawy rodzinne lub stan zdrowia. A z drugiej strony, wróbelki ćwierkały, że to jest efekt pewnych ustaleń koalicyjnych. Z tego, co do mnie dotarło, choć mogę się mylić, było mówione, iż po połowie kadencji nastąpi wymiana osoby pełniącej funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – mówił podczas sesji były wójt Stryszowa, radny Jan Wacławski.

Sam Opyrchał zaprzeczył tyn sensacjom. Radni musieli wybrać nowego wiceprzewodniczącego. Zgłoszono dwóch kandydatów na to stanowisko: Marka Gajowego i Ireneusza Kowalczyka. Pierwszy zdobył 11 głosów, drugi zaś 16. Tak więc nowym wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Wadowicach został Ireneusz Kowalczyk.
 
Kowalczyk startował z listy Kukiz'15. Związany z administracją samorządową od 2003 roku: od tego roku wykonywał dla wielu urzędów zamówienia publiczne jako doradca w projektach związanych z planowaniem przestrzennym i geodezją. W 2016 roku został wiceprzewodniczącym Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od sześciu lat działa też jako sołtys Zebrzydowic (gmina Kalwaria Zebrzydowska).


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Widze 2022-01-03 13:24
Czy ktoś wie co z odbiorem odpadów w gminie Wadowice od lutego ???
Cytować
+2 #2 jbrynkus 2022-01-03 19:00
@ widze
- raczej powinieneś spytać ile tym razem Empol wymusił na Wadowicach i jak wiele zapłacą mieszkańcy??
Cytować
+3 #3 Lecz sie 2022-01-04 09:55
Cytat:
raczej powinieneś spytać ile tym razem Empol wymusił na Wadowicach i jak wiele zapłacą mieszkańcy??
Lecz się Raczej powinien zapytać na ile kaliński tym razem oszukał mieszkanców.
Firma Empol nic nie wymusza na mieszkańcach Dodatkowo chce jawnie i klarownie wszystko załatwiać
to ciul z łączan nie chodzi do pracy i na spotkania z firma?
Wiec józio co ty za głupoty piszesz ja wiem że chciał byś znów być posłem .
Ale nic z tego haha
Nawet jak oficjalnie sie przyznasz do współpracy czy symapti ciula .
Cytować
+1 #4 MAm cię 2022-01-04 10:05
Cytat:
raczej powinieneś spytać ile tym razem Empol wymusił na Wadowicach i jak wiele zapłacą mieszkańcy??
Bez kitu ten człowiek jest całkowicie zakłamany . Zresztą nawet oficjalnie nie chciał się przyznać do współpracy z płaskim mimo iż była hah.
Ale żeby takie głupoty i kłamstwa pisac masakra co ty pacanie nie oglądałeś filmy ze spotkania ze spółka EMpol masz linka przypomnę ci
https://wadowiceonline.pl/biznes/20379-wadowice-rozstrzygnely-w-koncu-przetarg-na-odbior-odpado
Cytować
+1 #5 nie radny 2022-01-17 23:18
Cytuję jbrynkus:
@ widze
- raczej powinieneś spytać ile tym razem Empol wymusił na Wadowicach i jak wiele zapłacą mieszkańcy??

Dlaczego radni glosowali nad podwyżką bez przeprowadzenia konsultacji społecznych w swoich rejonach !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.