W poniedziałek (11.10) odbyła się przesunięta z racji pandemii, wizyta Ministra Pracy i Polityki Spo
Minister odwiedził Dom Seniora w Wieprzu

W poniedziałek (11.10) odbyła się przesunięta z racji pandemii, wizyta Ministra Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda w Dziennym Domu Seniora w Wieprzu. Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością pierwszej tego typu placówki na terenie gminy Wieprz.

Sposób radzenia sobie z pandemią w poprzednim roku, doświadczenia płynące z prowadzenia placówki przez Stowarzyszeni Pomocy Bezrobotnym i Ich Rodzinom NADZIEJA, spostrzeżenia seniorów - były cennymi tematami, które poruszone zostały w trakcie spotkania. Z racji obserwowanego procesu starzenia się społeczeństwa minister Stanisław Szwed zapowiedział dalsze wsparcie polityki senioralnej oraz działania na rzecz integracji międzypokoleniowej.

Wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek podziękowała za dotację z budżetu państwa oraz dotację ze środków Unii Europejskiej, które przyczyniły się do powstania ośrodka oraz do stworzenia komfortowych warunków dla jego użytkowników.

Spotkanie było doskonałą okazją do prezentacji placówki oraz jej dokonań. W spotkaniu wzięli też udział zaproszeni goście: wicewojewody małopolski Ryszarda Pagacza, asystent posła Filipa Kaczyńskiego Piotr Hajnosz, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Jacek Kowalczyk, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafał Stuglik, starosta wadowickie  Eugeniusz Kurdas, wicestarosty Beata Smolec, a także przedstawiciele gminy Wieprz na czele z wójtem gminy Wieprz Małgorzata Chrapek oraz przewodniczącym Rady Gminy Wieprz Mieczysławem Żyłą.

(AP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.