Minutą ciszy i modlitwą radni Rady Miejskiej w Wadowicach uczcili zmarłego w ubiegłym tygodniu radneg
Drukuj
Radni uczcili minutą ciszy i modlitwą pamięć zmarłego radnego Józefa Cholewki

Minutą ciszy i modlitwą radni Rady Miejskiej w Wadowicach uczcili zmarłego w ubiegłym tygodniu radnego, strażaka i społecznika  Józefa Cholewkę.

W środę (29.09) odbyła się sesja Rady Miejskiej w Wadowicach. Rozpoczęła się ona od minuty ciszy i modlitwy radnych, którzy w ten sposób uczcili zmarłego radnego Józefa Cholewkę. Miejsce, które zajmował radny, było puste zaś na stole ustawiono jego zdjęcie oraz kwiaty.

 

Józef Cholewka był radnym miejskim od 1990 roku, w tym zarówno jej przewodniczącym jak i wiceprzewodniczącym. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej oraz Inicjatyw Gospodarczych i Rozwoju, a także długoletni sołtys Choczni.

Strażak ochotnik, członek Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie, członek prezydium Zarządu Wojewódzkiego OSP RP w Krakowie, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach, wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Wadowicach. Honorowy naczelnik OSP Chocznia, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.

Organizator słynnych na całą Polskę, odbywających się od ponad 20 lat koncertów strażackich orkiestr dętych "Strażacy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie”.

W ostatnim czasie z powodu choroby wycofał się z życia społecznego, nadal jednak był radnym Rady Miejskiej w Wadowicach i w tej kadencji pełnij funkcję jej wiceprzewodniczącego.

Zmarł w wieku 69 lat w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Pogrzeb odbył się w sobotę (25.09) w Choczni. Zasłużony samorządowiec spoczął na tutejszym cmentarzu parafialnym.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Za PiS zarabiamy więcej ale możemy kupić mniej. Radny udowadnia to cenami szkolnych obiadów

Dyrektorka wadowickiego szpital ze sporą nagrodą od powiatu

Honorowy tytuł dla zmarłego rok temu doktora z Kalwarii

Rada wycofała się z uchwał dotyczących Oliwiera i Zosi. Nie chce robić zamieszania

Radni "wdzięczni" polskiemu rządowi a na Oliwierka i Zosię trzeba robić zbiórki