Wieś Świnna Poręba otrzymała III miejsce w V edycji konkursu Zarządu Województwa Małopolskiego „
Świnna Poręba doceniona w konkursie Małopolska Wieś 2021

Wieś Świnna Poręba otrzymała III miejsce w V edycji konkursu Zarządu Województwa Małopolskiego „Małopolska Wieś 2021"  w kategorii Nowatorska Małopolska Wieś oraz nagrodę w kwocie 40 tysięcy złotych  z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy.

Wieś Świnna Poręba wzięła udział w piątej edycji konkursu Zarządu Województwa Małopolskiego „Małopolska Wieś 2021". Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie zgłoszenia oraz prezentacji zawierającej działania i inicjatywy zrealizowane w ciągu ostatnich 5 lat na terenie Świnnej Poręby. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie złożone zostało zgłoszenie zawierające szczegółowy opis działań, projektów i inicjatyw oraz obszerną prezentację ze zdjęciami. Po przejściu do drugiego etapu konkursu konieczna była osobista prezentacja dorobku wsi przed komisją konkursową w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Prezentację przygotowała i przedstawiła Wioletta Rupa oraz Sołtys wsi Krystyna Siwek.

Wieloletnia praca i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności zostało docenione i wyróżnione. Sołectwo Świnna Poręba zdobyło w konkursie III miejsce i otrzymało tytuł Nowatorskiej Małopolskiej Wsi oraz nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych

Decyzję o przyznaniu pomocy finansowej dla Świnnej Poręby podjął Sejmik Województwa Małopolskiego. Pomoc została przyznana w formie dotacji celowej na rzecz gminy Mucharz z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy na terenie zwycięskiego sołectwa.

W związku z przyznaną nagrodą, od września do listopada na podstawie umowy zawartej pomiędzy Województwem Małopolskim a gminą Mucharz w sołectwie Świnna Poręba realizowane jest zadanie  „Doposażenie Wiejskiego Domu Kultury w Świnnej Porębie i placu zabaw oraz wydanie publikacji".

Otrzymana nagroda to ogromne wyróżnienie oraz docenienie pracy i zaangażowania wielu podmiotów, instytucji, grup nieformalnych oraz mieszkańców, to dzięki nim w wiosce tej, w ostatnich 5 latach zorganizowanych zostało wiele ciekawych inicjatyw. Warto podkreślić, że większość osób działało na rzecz Świnnej Poręby w ramach bezpłatnej pracy społecznej, wymagającej poświęcenia swojego prywatnego czasu. Tym bardziej warto docenić tą pracę i fakt, że społeczeństwo tak niewielkiej wioski potrafi ze sobą doskonale współpracować, co przekłada się na rozwój wsi nie tylko w wymiarze wizualnym ale również społecznym – cieszą się w Urzędzie Gminy Mucharz.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Mieszkaniec 2021-09-27 19:42
Z jednej strony super wiadomość gratulacje a z drugiej strony to kpina że została doceniona gmina w której wyłączają światło o 23 nigdzie w powiecie tak niema... Jak człowiek ma wrócić z pracy jak jest tak ciemno strach i tyle!
Cytować
+1 #2 do miszkaniec 2021-09-27 20:05
[quote name="Mieszkani ec"]Z jednej strony super wiadomość gratulacje a z drugiej strony to kpina że została doceniona gmina w której wyłączają światło o 23 nigdzie w powiecie tak niema... Jak człowiek ma wrócić z pracy jak jest tak ciemno strach i tyle![/quote
Masz problem ze zrozumieniem prostej informacji?!!!
Nagroda jest za inicjatywę mieszkańców działających na rzecz rozwoju sołectwa, a nie dla gminy
Cytować
+8 #3 Mieszkaniec 2021-09-27 20:18
Dokładnie rozumiem za co jest nagroda i jeszcze raz jak zaznaczyłem na wstępie gratulacje ale iniciatywą wielu mieszkańców albo prośbą jedna z wielu jest to aby w gminie było światło nocą. Więc twoje uniesienie mija się z tak zwanym dialogiem społecznym. Pozdrawiam mimo to
Cytować
-4 #4 Pawel 2021-09-27 20:37
A po co ma się świecić światło po 23-ej? Sarną? Dziką? Lampka na czoło i dyndyryndy krajem jak nie masz samochodu.
Cytować
+2 #5 Zosia 2021-09-28 05:15
Cytuję Pawel:
A po co ma się świecić światło po 23-ej? Sarną? Dziką? Lampka na czoło i dyndyryndy krajem jak nie masz samochodu.


Sarnom i dzikom....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.