Jest odpowiedź zarządu województwa małopolskiego na pismo Komisji Europejskiej i zagrożeniu wstrzyma
Jest odpowiedź Małopolski w sprawie zarzutów anty-LGBT

Jest odpowiedź zarządu województwa małopolskiego na pismo Komisji Europejskiej i zagrożeniu wstrzymania funduszy jeśli uchwała anty-LGBT będzie obowiązywać. Zarząd województwa małopolskiego powołał pełnomocnika i rady do spraw równego traktowania i praw rodziny.

Władze Małopolski miały do wtorku (14.09) czas, aby odpowiedzieć na list ostrzegający Komisji Europejskiej przed możliwą utratą środków unijnych w przypadku dalszego obowiązywania uchwały z 2019 roku "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych". Komisja Europejska uznała, że deklaracja narusza prawa mniejszości seksualnych.

Jak poinformował marszałek Małopolski Witold Kozłowski, odpowiedzią zarządu województwa małopolskiego na pismo Komisji Europejskie jest powołanie Pełnomocnika Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Równego Traktowania i Praw Rodziny oraz Rady ds. Równego Traktowania i Praw Rodziny.

Te uchwały były zapowiadane przeze mnie na ostatniej sesji sejmiku województwa małopolskiego. W ślad za nimi, zmieniliśmy także nazwę jednego z departamentów urzędu marszałkowskiego, który będzie pełnić obsługę administracyjną zarówno pełnomocnika, jak i rady - Departament Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Spraw Społecznych – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Jak informują władze województwa, ideą powołania Rady ds. Równego Traktowania i Praw Rodziny, jest konieczność pogłębiania współpracy na rzecz równego traktowania we wszystkich obszarach życia społecznego. W szczególności obejmuje kwestie podnoszenia świadomości społecznej przeciwdziałanie naruszeniom zasady równego traktowania, współpracy z partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami w tym zakresie.

Celem Rady jest aktywne wspieranie działań samorządu województwa małopolskiego w zakresie zasady równego traktowania i ochrony praw rodziny, szczególnie w przeciwdziałaniu dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, wiek, niepełnosprawność oraz orientację seksualną, a także dbałość o przestrzeganie konstytucyjnych praw rodziny.

W Małopolsce nie ma miejsca na dyskryminację kogokolwiek, z jakiejkolwiek przyczyny. Małopolska to region budowany na tradycyjnych wartościach opartych na ponad tysiącletniej historii chrześcijaństwa. Wiele razy przekonaliśmy się, że dobro jest w Małopolsce, ale jestem pewien, że jest także szacunek, tolerancja i wzajemne zrozumienie – dodaje marszałek.

Jednym z pierwszych zadań rady ma być wydanie opinii o deklaracji w sprawie LGBT z 2019 roku. Rada ma pełnić funkcję przede wszystkim opiniodawczą dla samorządu.  Przypomnijmy, że sejmik województwa małopolskiego na sesji 20 sierpnia nie uchylił deklaracji, o co wnosiła opozycja. Za pozostaniem przy obecnie obowiązującym dokumencie głosowało 23 radnych, 14 było przeciw.

Zobacz: Radni sejmiku utrzymali deklarację anty LGBT. Małopolska straci unijne dotacje?

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+20 #1 Olo 2021-09-15 14:21
Jakie pojemny nami rządzą... Najpierw uchwalają w województwie dobilne i nikom nie potrzebne prawne zapisy, wiedzą że to nikomu nie służy i później się z debilizmu tłumacza! Wstyd że w ogóle to jest temat medialny, wstyd że bezmózgi nami rządzą! Jest tysiące problemów do rozwiązania w tym kraju a oni szukają na siłę takich tematów żeby nic nie robić! Inflacja temat pierwszorzędny, służba zdrowia temat priorytetowy, brak płynnego transportu temat nadrzędny, odpady temat arcyważny, susza hydrologiczna, edukacja, a debile się zajmują bzdurami!
Cytować
+12 #2 Zenek 2021-09-15 17:46
Cieszę się, że zwróciłeś Olo uwagę na inflację. Polityka proinflacyjna rządzących bardzo źle się odbija na wartości oszczędności ludzi, którzy przez wiele lat ciężko pracowali i bardzo się odbije na realnej wartości przyszłych emerytur.
Cytować
-10 #3 Odrobina Faktów 2021-09-15 23:30
Cytuję Olo:
Jakie pojemny nami rządzą... Najpierw uchwalają w województwie dobilne i nikom nie potrzebne prawne zapisy, wiedzą że to nikomu nie służy i później się z debilizmu tłumacza! Wstyd że w ogóle to jest temat medialny, wstyd że bezmózgi nami rządzą! Jest tysiące problemów do rozwiązania w tym kraju a oni szukają na siłę takich tematów żeby nic nie robić! Inflacja temat pierwszorzędny, służba zdrowia temat priorytetowy, brak płynnego transportu temat nadrzędny, odpady temat arcyważny, susza hydrologiczna, edukacja, a debile się zajmują bzdurami!


Temat jest medialny bo grzeje go opozycja, która dodatkowo napuszcza EU na nas 24/7.

Tymczasem:
"Grzech ten jest tak obrzydliwy dla Mnie, który jestem najwyższą i wieczną czystością, że przez ten jeden grzech zniszczyłem pięć miast z wyroku mej boskiej sprawiedliwości (por. Mdr 10,6; Rdz 19,24-25; Iz 13,19; Rz 9,29), która nie mogła go ścierpieć. Tak wstrętny był Mi ten grzech. I nie tylko Mnie, lecz i samym diabłom (których ci nieszczęśni obrali sobie za swych panów). Nie aby czuli odrazę do złego: nie lubią oni dobra, lecz z powodu swej natury, która była naturą anielską, odpycha ich widok tego potwornego grzechu, popełnianego obecnie. Wprawdzie rzucają oni zatrutą strzałę pożądliwości, lecz, gdy dochodzi do samego grzechu, uciekają z powodu, który ci podałem"

https://www.fronda.pl/a/co-bog-powiedzial-sw-katarzynie-o-homoseksualizmie-2,166863.html

"4 Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał [ich] do ciemnych lochów Tartaru2, aby byli zachowani na sąd2; 5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na świat bezbożnych; 6 także miasta Sodomę i Gomorę obróciwszy w popiół skazał na zagładę dając przykład [kary] tym, którzy będą żyli bezbożnie, 7 ale wyrwał sprawiedliwego Lota, który uginał się pod ciężarem rozpustnego postępowania ludzi nie liczących się z Bożym prawem"
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1086
Cytować
+2 #4 Banas 2021-09-16 13:38
Pisowcy wczoraj nie wysłuchali Banasia, jak były obrady to opuścili sejm, robią co chcą pisowcy, to tak jakbym wyszedł sobie z pracy kiedy chcę, ile jeszcze złodzieje pisowcy będą kraść?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.