Bożena Flasz, długoletnia skarbniczka gminy Wadowice odchodzi na zasłużoną emeryturę. Kto ją zast
Długoletnia skarbniczka gminy Wadowice idzie na emeryturę. Kto ją zastąpi?

Bożena Flasz, długoletnia skarbniczka gminy Wadowice odchodzi na zasłużoną emeryturę. Kto ją zastąpi?

29 września, po 26 latach pracy Bożena Flasz, skarbniczka gminy Wadowice, żegna się z pracą w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. Przechodzi na zasłużoną emeryturę. O swoim odejściu poinformowała władze gminy jeszcze w marcu tego roku.

Wkrótce Rada Miejska w Wadowicach będzie głosować za jej odwołaniem: skarbnik to jedyna funkcja w samorządzie, gdzie bez zgody rady burmistrz nie może usunąć ani mianować urzędnika na to stanowisko.

60-letnia Bożena Flasz funkcję skarbniczki gminy Wadowice od 1995 roku. Wcześniej pracowała w Urzędzie Rejonowym jako zastępca kierownika tej placówki.  Podczas swojej nieprzerwanej pracy jako skarbnik "przeżyła" aż trzech burmistrzów: Ewę Filipiak, Mateusza Klinowskiego oraz obecnego włodarza Bartosza Kalińskiego. Przez trzy kadencje, do roku 2018 była radna powiatową (PiS) oraz członkiem Zarządu Powiatu.

Urząd Miejski w Wadowicach na razie nie podał, kto zastąpi obecną skarbniczkę na jej stanowisku. Najprawdopodobniej będzie to osoba pracująca obecnie w magistracie i zajmująca się finansami gminy.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 marcinek 2021-09-12 18:03
A szanowna pani Radwan-Cycoń kiedy w końcu odejdzie ?
Cytować
+8 #2 wielbiciel 2021-09-14 15:13
A Ramosowa co jeszcze robi w tym UM,
przecież już dawno powinna odejść
i zrobić miejsce młodszym,
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.