Burmistrz Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i radni apelują do
Władze Kalwarii apelują do premiera Morawieckiego o rekompensatę

Burmistrz Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej i radni apelują do premiera RP Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego  o zrekompensowanie utraconych dochodów (ponad 5 milionów złotych) tytułem  wpływów z  PIT za 2021 rok.

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej poparła starania burmistrza Augustyna Ormantego  podjęła stanowisko o rozważenie możliwości zrekompensowania utraconych dochodów w formie np. subwencji wyrównawczej w kwocie 5 milionów 128 tysięcy złotych.

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej (26.08) radni jednogłośnie poprzez aklamację poparli starania włodarza o ponowne rozpatrzenia  przez Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej trudnej sytuacji finansowej gminy Kalwaria Zebrzydowska i  rozważenie możliwości zrekompensowania utraconych dochodów w formie np. subwencji wyrównawczej.

Prośba władz samorządowych podyktowana jest tym, że drastycznie spadła w 2021 roku roczna kwota dochodów miasta i gminy z tytułu udziałów we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) do kwoty 19 227 269,00 złotych w stosunku do planowania tego udziału w roku 2020 w wysokości 24 355 933,00 złotych. Z powyższych względów nastąpiło znaczne ograniczenie środków finansowych, na realizację zadań bieżących gminy, na pokrycie których zmuszeni jesteśmy zaciągnąć długoterminowy kredyt w wysokości 6 milionów 658 tysięcy 145 złotych – informuje Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jak informuje kalwaryjski magistrat, środki finansowe pochodzące z tego  kredytu posłużą do  sfinansowania deficytu budżetowego.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 yanek 2021-09-04 12:04
dołóżcie do tego od razu ze 2 miliony na przód,
dzisiaj vateusz był rano w rmf, mówił że gospodarka tak zapierdala, jest taki nawał pieniędzy do budżetu że już niedługo nie będzie wiadomo co z nimi robić i na co wydawać, nikt się tego nie spodziewał...
Cytować
-1 #2 fela 2021-09-07 20:46
https://www.youtube.com/watch?v=Jhd1j7axqFY
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.