Urząd Gminy w Spytkowicach i  Zamek Królewski na Wawelu to laureaci Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy
Urząd Gminy w Spytkowicach nagrodzony. Za co?

Urząd Gminy w Spytkowicach i  Zamek Królewski na Wawelu to laureaci Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy 2021. Nagrodę specjalną otrzymała Dorota Niemiec, dyrektor Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego.

Zwycięzców poznaliśmy w poniedziałek (7.06) podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia. Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2021 to wspólna inicjatywa Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.  Nagroda jest przyznawana pracodawcom inwestującym w podnoszenie kwalifikacji pracowników, a także sprzyjającym godzeniu życia zawodowego z prywatnym. Jest przyznawana również osobom inicjującym przedsięwzięcia wspierające rynek pracy województwa małopolskiego i rozwój zawodowy Małopolan. W 2021 roku po raz pierwszy uhonorowani zostali także zwycięzcy Plebiscytu Mikro Firma za rogiem.

Małopolska Nagroda Rynku Pracy 2021 została przyznana w dwóch kategoriach: Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników oraz Małopolski Pracodawca Przyjazny Rodzinie. Kapituła przyznała także Nagrodę Specjalną oraz rozstrzygnęła konkurs „Mikro Firma za rogiem”. Zgłoszenia kandydatów oceniała kapituła powołana przez  Tomasza Urynowicza wicemarszałka województwa małopolskiego.

W kategorii Małopolski Pracodawca Wspierający Rozwój Pracowników  zwyciężył Urząd Gminy w Spytkowicach. Jak argumentowała kapituła, urząd podejmuje szereg działań zmierzających do rozwoju pracowników i aktywizacji zawodowej mieszkańców, w tym również osób z niepełnosprawnościami przy współpracy z Urzędem Pracy i innymi organizacjami.

Ponad 96% osób zatrudnionych w Urzędzie, pracuje w nim, co najmniej dwa lata. Stabilność zatrudnienia powoduje, że pracownicy wiążąc przyszłość zawodową z Urzędem Gminy, podejmują studia wyższe, które prowadzą do ich osobistego rozwoju i wzrostu umiejętności zawodowych, jednocześnie podnosząc jakość obsługi klientów. Urząd realizuje również inne inicjatywy wspierające rozwój zawodowy pracowników, w tym warsztaty dotyczące wdrożenia e-usług w ramach projektu „Cyfrowe usługi publiczne w gminie Spytkowice”.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 masakra 2021-06-08 19:29
Państwowa instytucja nadaje nagrody ( państwowym ) budżetowym instytucjom. Super.
Cytować
+7 #2 żenada 2021-06-08 20:40
Kompetencje jednej pani urzędnik są tak wysokie, że nie potrafi wydać głupiego wniosku, tylko odsyła na dziennik podawczy tak samo nie odpowie na żadne pytanie tylko z udzieleniem informacji tylko odsyła na dziennik podawczy... to pani stażystka na dzienniku podawczym z bezrobocia jest bardziej kompetentna niż urzędnik z wyższym wykształceniem niesamowite ...
Cytować
+1 #3 Jarosław 2021-06-10 18:31
Ten Urząd to jedna wielka rodzina, pracownicy "tańczą jak im Wójt " zagra. Wszyscy zachwyceni inwestycjami mają go za Boga a tym czasem nikt nie wie na ile gmina jest zadłużona :lol:
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.