Sąd Rejonowy w Wadowicach umorzył postępowanie przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klino
Sąd umorzył postępowanie przeciwko Mateuszowi Klinowskiemu. Nie dopatrzył się przestępstwa przy remoncie parku

Sąd Rejonowy w Wadowicach umorzył postępowanie przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klinowskiego. Nie dopatrzył się przestępstwa przy remoncie Parku Miejskiego w Wadowicach i rzekomej samowoli budowlanej. Postanowienie sądu jest nieprawomocne.

Proces skończył się zanim na dobre się jeszcze zaczął: w piątek (9.04) Sąd Rejonowy w Wadowicach umorzył postępowanie przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klinowskiemu (który dla naszego portalu zgodził się na upublicznienie wizerunku i pełnych danych). Prokuratura Rejonowa w Wadowicach oskarżała go w akcie oskarżenia przesłanym do sądu o przekroczenie uprawnień i  niedopełnienie obowiązków, czym miał razem z urzędniczką Starostwa Powiatowego w Wadowicach Sabiną P., narazić gminę Wadowice na szkodę.

W dniu dzisiejszym tutejszy sąd umorzył postępowanie m.in. wobec mojego klienta. Sąd podzielił w pełni zdanie obrony wskazując, że w tym stanie rzeczy, przy tym materiale dowodowym, który notabene był drobiazgowy, nie było podstaw do skierowania aktu oskarżenia a tym samym potwierdził to co było orzeczone przed sądem, że zarzucany czyn, już abstrahując od tego jak on został skonstruowany, ponieważ zarzucone było m.in. mojemu klientowi, ze naruszył wprost bezpośrednio konstytucję, czyn, który jest mu zarzucany, czy był mu zarzucany, bo miejmy nadzieję, że to już przeszłość, choć postanowienie jest nieprawomocne, nie zawierał znamion czynu zabronionego – powiedział dziennikarzom po rozprawie Daniel Kasperski, pełnomocnik i obrońca Mateusza Klinowskiego w tej sprawie.

Sąd nie znalazł po prostu żadnych przesłanek do tego, żeby ten akt oskarżenia rozpatrywać. Jest to ogromna porażka prokuratury w Wadowicach a przede wszystkim dowód na to, że nie żyjemy już w państwie prawa. No jeśli prokurator jest w stanie kierować do sądu akt oskarżenia, który kompletnie nie ma sensu, ja nawet będąc prawnikiem nie jestem w stanie co mi jest zarzucane w tym akcie oskarżenia, to to jest porażka, żyjemy w bananowej republice i niestety to, że do takich sytuacji dochodzi jest dowodem na to, że w Polsce mamy bardzo dużo rzeczy do naprawienia – mówi były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

 

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Prokuratura Rejonowa w Wadowicach przesłała do sądu  akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic Mateuszowi Klinowskiemu (który dla naszego portalu zgodził się na upublicznienie wizerunku i pełnych danych) a także urzędniczce Starostwa Powiatowego w Wadowicach Sabinie P.

Sprawa dotyczyła budynku sanitarno-użytkowego w Parku Miejskim w Wadowicach, który został wybudowany przy kortach tenisowych w miejscu garażu-blaszaka, w którym tenisiści przechowywali sprzęt do utrzymania kortów. Betonowy budynek, przykryty ziemią z tarasem widokowym zdaniem prokuratury został wybudowany bez zezwolenia, jako samowola budowlana.

 

Zarówno Mateusz Klinowski jak i Sabina P. byli oskarżeni o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, czym narazili gminę Wadowice na szkodę. Groziło im do trzech lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma długa historię: na jesień 2018 roku ówczesny poseł Józef Brynkus (Kukiz 15) złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przy uzyskaniu pozwolenia prawno-budowlanego a które według niego była niezgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla gminy Wadowice dla obszaru centrum i śródmieścia. Poseł twierdził, że gmina rozbudowała blaszak (wiatę magazynową) na budynek zaplecza kortów. Starostwo Powiatowe w Wadowicach jeszcze pod sterami byłego starosty Bartosza Kalińskiego pod koniec sierpnia 2018 zatwierdziło taki projekt budowlany i udzieliło pozwolenia na budowę gminie. Park już jako burmistrz otwierał właśnie Bartosz Kaliński.

Koszt całkowity remontu parku wyniósł około 10 milionów złotych, z czego gmina pozyskała 3,5 miliona ze środków Unii Europejskiej. Wykonała go firma Krisbud z Trzebini. W ramach remontu naprawiono rozlatujący się kopiec, przebudowano również muszlę koncertową (dodano rzeczone zaplecze) i widownie, korty, budynek starej harcówki i schroniska wyposażony został w olbrzymią przeszkloną część. Powstała siłownia na otwartej przestrzeni i kilka nowych placów zabaw. Alejki zostały obłożone nową kostkę. Nie brakuje nawet wodopojów dla zwierzaków.

To kolejny już akt oskarżenia przeciwko byłemu włodarzowi Wadowic. w ostatnim czasie. Tuż przed końcem 2020 roku prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia w sprawie samowoli budowlanej, jaką według niej jest powstały w 2018 roku most na Kleczance w Rokowie. Tu również Klinowski oskarżony o działania na szkodę interesu publicznego gminy Wadowice. 9 marca tego roku rozpoczął się proces w tej sprawie. Kolejna rozprawa odbędzie się za kilka tygodni

Zobacz: W sądzie rozpoczął się proces przeciwko byłemu burmistrzowi Wadowic

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-60 #1 Nygus 2021-04-09 11:58
Płoszczyca wylewa dostanie sierota...
Cytować
+65 #2 PoPO 2021-04-09 12:08
Czyli walki można robić bezkarnie.Taki mamy niestety wymiar sprawiedliwości skorumpowany i upolityczniony.
Cytować
+38 #3 Głos Sprzeciwu 2021-04-09 12:18
To jest kpina z rodowitych Mieszańców Wadowic ! Sądownictwo w Polsce musi przejść reformę i dekomunizację. Miejmy nadzieję iż prokuratura się odwoła ponieważ wyrok nie jest prawomocny. Miejmy nadzieję także iż prokuratura przepada relacje sponsorki i wykonawcy.
Cytować
-45 #4 Podatnik 2021-04-09 12:21
Kaliński oddawaj hajsy za audyt z moich podatków. Ileż to wałków Klina miało być a tu psu w dupę wszystko...
Cytować
+43 #5 Gość 2021-04-09 12:41
Ten wyrok to wstyd i hańba dla ludzi tu mieszkających. Miejmy nadzieję że Boża sprawiedliwość dosięgnie tych ludzi.
Cytować
-40 #6 3xK 2021-04-09 12:50
Cytuję Gość:
Ten wyrok to wstyd i hańba dla ludzi tu mieszkających. Miejmy nadzieję że Boża sprawiedliwość dosięgnie tych ludzi.

Już byście przestali sobie wycierać gębę Bogiem, bo aż się beczeć chce jak się słucha tego bełkotu.
Cytować
+64 #7 Gość 2021-04-09 12:56
Cytuję 3xK:
Cytuję Gość:
Ten wyrok to wstyd i hańba dla ludzi tu mieszkających. Miejmy nadzieję że Boża sprawiedliwość dosięgnie tych ludzi.

Już byście przestali sobie wycierać gębę Bogiem, bo aż się beczeć chce jak się słucha tego bełkotu.


To nie jest bełkot i wycieranie gęby, ludzie oczekują w tym kraju sprawiedliwości i uczciwego traktowania, a to co widzimy jest kpiną !!!
Cytować
-52 #8 Maciej Kot 2021-04-09 13:02
Cytuję Głos Sprzeciwu:
To jest kpina z rodowitych Mieszańców Wadowic ! Sądownictwo w Polsce musi przejść reformę i dekomunizację. Miejmy nadzieję iż prokuratura się odwoła ponieważ wyrok nie jest prawomocny. Miejmy nadzieję także iż prokuratura przepada relacje sponsorki i wykonawcy.

KPINA z rodowitych Mieszkancow Wadowic byl sam wniosek do sadu !! Jak by nie bylo Klinowski jest rodowitym Wadowiczaninem a doniesienia zlozyli rodowici wiesniacy z Wieprza i Laczan.
Cytować
-77 #9 Ania 2021-04-09 13:41
Fajnie. Powodzenia. Marnotrawstwa ciąg dalszy ... niestety.
Cytować
-46 #10 Ania 2021-04-09 13:42
Cytuję Gość:
Ten wyrok to wstyd i hańba dla ludzi tu mieszkających. Miejmy nadzieję że Boża sprawiedliwość dosięgnie tych ludzi.

Wstyd i hańba to jest to co aktualnie dzieje się w tym mieście!!
Cytować
-30 #11 Maciej Kot 2021-04-09 13:44
Cytuję Gość:
Cytuję 3xK:
Cytuję Gość:
Ten wyrok to wstyd i hańba dla ludzi tu mieszkających. Miejmy nadzieję że Boża sprawiedliwość dosięgnie tych ludzi.

Już byście przestali sobie wycierać gębę Bogiem, bo aż się beczeć chce jak się słucha tego bełkotu.


To nie jest bełkot i wycieranie gęby, ludzie oczekują w tym kraju sprawiedliwości i uczciwego traktowania, a to co widzimy jest kpiną !!!


Ja tez oczekuje w tym kraju sprawiedliwosci i uczciwosci i czekam na wyrok w sprawie zamiany gruntow na Bloniach na ktorej to zamianie gmina stracila okolo 600 tys. i mozliwosc rozbudowania rada przy BP tak by mozna bylo szybciej przejechac obwodnica
Cytować
-64 #12 Ania 2021-04-09 13:44
Cytuję Głos Sprzeciwu:
To jest kpina z rodowitych Mieszańców Wadowic ! Sądownictwo w Polsce musi przejść reformę i dekomunizację. Miejmy nadzieję iż prokuratura się odwoła ponieważ wyrok nie jest prawomocny. Miejmy nadzieję także iż prokuratura przepada relacje sponsorki i wykonawcy.

Jasne... niech sprawdzi czy palety były EUR...!
Cytować
-60 #13 Smiechu warte 2021-04-09 13:53
No i bardzo dobrze a teraz naruszenie dobr osobistych
Cytować
+7 #14 alibaba 2021-04-09 14:28
Ale się trole rządzącej partii (Pieniądz i Stanowiska) rozkręciły. Klikasją i klikają. Ciekawe, ile im płacą za to. I kto płaci.
Cytować
+4 #15 Tadek 2021-04-09 14:35
Brawo. Przynajmniej można się po ludzku odlać a nie pod drzewami.
Cytować
-16 #16 Wadowiczanin 2021-04-09 14:55
Cytuję alibaba:
Ale się trole rządzącej partii (Pieniądz i Stanowiska) rozkręciły. Klikasją i klikają. Ciekawe, ile im płacą za to. I kto płaci.

To raczej nie zwolennicy Pis, gdyż jakakolwiek inna forma zakończenia tej sądowej parodii oznaczać musiała by postawienie zarzutów obecnemu pisowskiemu burmistrzowi a nie pracownicy wydziału budownictwa starostwa. I wtedy dopiero było by wesoło: na ławie oskarżonych były i obecny burmistrz Wadowic :lol: :lol: :lol:
Cytować
-20 #17 Olo 2021-04-09 16:03
To nie ludzie tylko PiS a PiS to nie ludzie tylko zwierzęta tak jak naucza Natanek z Grzechyni że dzieci z probówki to nie ludzie tylko zwierzęta
Cytować
+2 #18 Ziutek 2021-04-09 16:43
Płaszczycy pieprz się z wkurwienia odklei. Tak go chciał dojebać a się nie udało. Jątrzy cymbał bo kibel i łazienkę miasto zrobiło i to bardzo fajne. Ale według Płaszczycy sranie pod drzewami to prestiż parkowo-miejski . Zamiast chwalić decyzję to zawsze źle. Jebać PiS!
Cytować
-3 #19 Plusy I Minusy 2021-04-09 16:51
Popatrzcie państwo o to zaczęła się manipulacja plusami i minusa. Bardzo nie ładnie ze strony Włodarza że posuwa się do takich rzeczy . Trduno sie pogodzić z porażka co skurwysyny
Teraz jest 100 % pewne kto hackuje strony To Płaski redaktor bloga który przychodzi tu trollowac
Następnie Tomasz Hajn.. zwany statywem z wielkimi brwiami. który również współpracuje z płaskim Ba nawet na maila pisał mu treść artykułu o nim samym na bloga.
I reszta kolegów jak Tomek . Mamc. Sam fujara fifi czy nawet matylda
Tych ludzi można nazywać szmatami i wytykać na ulicy palcami
Cytować
-5 #20 Prawda 2021-04-09 16:52
NO To teaz trzeba iśc pod urząd i wprost
Do ciula z łączan albo ujawniasz audyt bo czas minął albo pod sąd szmato 100k piechotą nie chodzi.
Trzeba ukrócić wałki tego frajera bo to już jest przesada Tak samo z tym wykupionym trollowaniem
Śmieszne jest to że zapewne ten wynik nie zamknie mordy płaskim gładyszon józkowi czy innym pajacom którzy ze sobą współpracują jak widać na szkodę gminy
Cytować
+15 #21 fan wadzy 2021-04-09 17:00
Cytuję Maciej Kot:
Cytuję Głos Sprzeciwu:
To jest kpina z rodowitych Mieszańców Wadowic ! Sądownictwo w Polsce musi przejść reformę i dekomunizację. Miejmy nadzieję iż prokuratura się odwoła ponieważ wyrok nie jest prawomocny. Miejmy nadzieję także iż prokuratura przepada relacje sponsorki i wykonawcy.

KPINA z rodowitych Mieszkancow Wadowic byl sam wniosek do sadu !! Jak by nie bylo Klinowski jest rodowitym Wadowiczaninem a doniesienia zlozyli rodowici wiesniacy z Wieprza i Laczan.

Ty już byłeś diagnozowany?
Cytować
-4 #22 Panie Redaktorze 2021-04-09 17:14
Panie redaktorze proszę się nie bać zrobił artykuł o tym całym wynajętym trollingu w internecie i próby hackowania tego portalu przez płąskiego przecież są juz teraz na to jawne dowody
Cytować
-16 #23 Olgin 2021-04-09 17:27
Cytuję Panie Redaktorze:
Panie redaktorze proszę się nie bać zrobił artykuł o tym całym wynajętym trollingu w internecie i próby hackowania tego portalu przez płąskiego przecież są juz teraz na to jawne dowody


Jemu pewnie to lata, bo mu robią oglądalność a na te plusiki i minusiki nikt już się nie nabiera. Podobnie jak na bredzenie płaskiego, wystarczy poczytać co pisze on a co inne media żeby sobie wyrobić jednoznaczne zdanie, że to taki tvp info w lokalnym wydaniu: plują ci na ryja, mów że deszcz leje Przeżyliśmy czasy kocicha i jego szefowej przeżyjemy też łączanina i jego przydupasów, Tyle, że łączanin może tak bezkarnie z tego nie wyjść ale to już czas pokaże.
Cytować
-15 #24 Zastanów się 2021-04-09 17:44
Cytat:
Jemu pewnie to lata, bo mu robią oglądalność a na te plusiki i minusiki nikt już się nie nabiera. Podobnie jak na bredzenie płaskiego, wystarczy poczytać co pisze on a co inne media żeby sobie wyrobić jednoznaczne zdanie, że to taki tvp info w lokalnym wydaniu: plują ci na ryja, mów że deszcz leje Przeżyliśmy czasy kocicha i jego szefowej przeżyjemy też łączanina i jego przydupasów, Tyle, że łączanin może tak bezkarnie z tego nie wyjść ale to już czas pokaże.
Dobrze prawisz polać ci , jednak jest jedno Ale.
BO zauważ że jakimiś wałkiem jednak ciul z łączan został wybrany czy przez chore osoby prowadzone przez zakonnice czy przez nagłe pozwolenia na głosy z zagranicy
Czy po prostu przez jakiś debili .Których nie brakuje bo kto normalny np głosuje nawet na cipe hajnsza:O
Zastanów sie co zrobić żeby takiej akcji nigdy już w mieście nie było ?
Cytować
0 #25 Wincenty 2021-04-09 18:31
Uczciwy zawsze się obroni niema wątpliwości.poz drawiamy
Cytować
+5 #26 Szczerze 2021-04-09 18:44
Tą sprawę trzeba nagłośnić mocno w mediach bo to co widzimy to jakiś żart i kpina z zwykłych ludzi. Mam szczerą nadzieję że prokuratura nie odpuści odwołując się i sprawiedliwość zatriumfuje.

Dlaczego sprawa przetargu w parku i powiązań: sponsorka z wyborów oraz wykonawca ( te same nazwiska i obszar ) nie była w ogóle rozpatrywana w tej konkretnej sprawie ?

Jeżeli mamy sytuacje w której w wyborach dana osoba sponsoruje kogoś na kogo nawet nie może zagłosować, a potem inna osoba z takim samym nazwiskiem i obszarem zaczyna wygrywać przetargi kwotami o prawie 1 mln wyższymi niż inne oferty to mamy sytuację która wymaga przynajmniej sprawdzenia !
Cytować
+12 #27 jbrynkus 2021-04-09 19:01
to jest skandal, burmistrz łamie prawo. Gdyby ktokolwiek z tzw. zwykłych ludzi zrobił samowolę budowlaną, to by musiał ją rozebrać i zapłacić karę. Rozumiem, że urzędniczka w starostwie nie musiała znać sytuacji na miejscu. Opierała się na oświadczeniach wnioskodawcy. Ale burmistrz znał sprawę. Wiedział, że w parku miejskim nie ma żadnego obiektu do remontu. Jest zwykły blaszany garaż, który rozbudowano. I do tego blaszak należący do kogoś innego niż miasto. To tak, jakby ktoś ukradł komuś garaż-blaszak, przywlókł go na swoją działkę, zinwentaryzował jako obietk budowlany i w miejscu gdzie nie można budować rozbudował/wyre montował blaszak do obiektu trwałego. I nikomu na sucho by nie uszło, gdyby tak zrobił, a zdeklarowanemu miłośnikowi maryśki uchodzi. Ten wyrok to kpina z tzw. zwykłych ludzi. Ten wyrok też jest dowodem na to, że reformy Ziobry w sądownictwie nic nie dają. Bez obywatelskiej kontroli nad sądownictwem będziemy nadal mieli sobiepaństwo w sądach.
Cytować
-14 #28 haha 2021-04-09 19:41
Cytat:
Tą sprawę trzeba nagłośnić mocno w mediach bo to co widzimy to jakiś żart i kpina z zwykłych ludzi. Mam szczerą nadzieję że prokuratura nie odpuści odwołując się i sprawiedliwość zatriumfuje.

Dlaczego sprawa przetargu w parku i powiązań: sponsorka z wyborów oraz wykonawca ( te same nazwiska i obszar ) nie była w ogóle rozpatrywana w tej konkretnej sprawie ?

Jeżeli mamy sytuacje w której w wyborach dana osoba sponsoruje kogoś na kogo nawet nie może zagłosować, a potem inna osoba z takim samym nazwiskiem i obszarem zaczyna wygrywać przetargi kwotami o prawie 1 mln wyższymi niż inne oferty to mamy sytuację która wymaga przynajmniej sprawdzenia !
BO to jedna wielka ściema skurwysynie i nikt ci już nie uwierzy haha

Odpowiadając też józiowi Bo to jedna i ta sama osoba daj sobie spokój dziadzie jesteś kłamcą i idiotą
Cytować
-15 #29 Ogier 2021-04-09 20:57
A pieprzykowi z w24 żyłka pękła.
Cytować
+16 #30 Lok 2021-04-09 21:48
Od sędziego zaprowadzili Mateusza do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Oni sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc spożyć ranną kawę.

.....Dlatego sedzia wyszedł do nich na zewnątrz i rzekł.Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi?

.....W odpowiedzi rzekli do niego: Gdyby to nie był złoczyńca, nie wydalibyśmy Go tobie.

....sędzia więc rzekł do nich: Weźcie Go wy i osądźcie według swojego prawa. Odpowiedzieli mu Wadowiczanie: My każdego burmistrz a mamy za ch...
Cytować
+21 #31 Xd 2021-04-09 22:44
Chyba mnie źle zrozumiałeś ty wy wybieracie i zawsze macie problem. pisze jako obserwator.
Cytować
+15 #32 Robi 2021-04-10 00:25
Cytuję Lok:
Od sędziego zaprowadzili Mateusza do pretorium. A było to wczesnym rankiem. Oni sami jednak nie weszli do pretorium, aby się nie skalać, lecz aby móc spożyć ranną kawę.

.....Dlatego sedzia wyszedł do nich na zewnątrz i rzekł.Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi?

.....W odpowiedzi rzekli do niego: Gdyby to nie był złoczyńca, nie wydalibyśmy Go tobie.

....sędzia więc rzekł do nich: Weźcie Go wy i osądźcie według swojego prawa. Odpowiedzieli mu Wadowiczanie: My każdego burmistrz a mamy za ch...


Jak widzisz powołujecie się na Pismo Święte to dlaczego Administrator już usunął niewygodne dla nich fakty o tym jak wyglądał przetarg na park...tak wygląda tutaj głoszenie prawdy opartej na twardych faktach, czego tak bardzo obawia się autor tego artykułu....?


Ewangelia wg św. Łukasza 12:
2 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. 3 Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.
Cytować
+22 #33 Doktor 2021-04-10 00:39
jak Was czytam to przed oczami mam matołów bezmaseczkowców i kowidosceptów
Cytować
+22 #34 jbrynkus 2021-04-10 13:36
- 1. Faktycznie za przebudowę odpowiadał inwestor zastępczy. Ale w tym parku nawet garaż stał w innym miejscu niż ujęto go w inwentaryzacji terenu. Mam zdjęcia, które mi mieszkańcy Wadowic przesłali w tej sprawie. Garaż - blaszak nigdy nie jest obiektem budowlanym, gdyż nie jest na stałe przytwierdzony do podłoża. 2. Proszę zobaczyć plan zagospodarowani a przestrzennego dla parku miejskiego w Wadowicach - tam nie można było nic wybudować, a tylko remontować, a przy dużej dobrej woli starostwa rozbudowywać - oczywiście tu także dużą rolę odgrywa Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który potwierdził nieprawdę 3. Niech Pan/Pani spróbuje wybudować coś w miejscu nieprzewidziany m do tego celu w planie zagospodarowani a przestrzennego - i do tego jeszcze dokonując oszustwa w dokumentacji budowlanej 4. Nawet sędzina stwierdza, że było przestępstwo samowoli budowlanej - ale stwierdza, że nie ma komu go przypisać. Czyli przestępstwo doskonałe. Bzdura. 5. No i na koniec - dlaczego nie zostali wezwani świadkowie w tej sprawie - choćby np. Józef Brynkus, Marek Ciepły - jako prezes stowarzyszenia Victoria, do którego należał blaszak, pracownicy urzędu miasta kontaktujący się z inwestorem, były starosta i obecny burmistrz miasta, kierownik budowy itd., no i oczywiście inwestor zastępczy!!!?? Jeśli jest przestępstwo - to obowiązkiem sędziny jest znaleźć sprawcę. ALE NIE BĘDA GO SZUKAĆ. BO TU NIE CHODZI O KLINOWSKIEGO .....
Cytować
+13 #35 Żadamy Wyjaśnień 2021-04-10 14:25
Niech wyjaśni ludziom to:

1. Przyjęcie 10 tys. zł od młodej studentki, która nawet na tego kandydatka w wyborach nie mogła głosować bo była z zupełnie innego regionu:

Cytat:
Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10 tys. złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini. Jak się okazuje, to młoda studentka.
źródło:
gazetakrakowska.pl/wadowice-prokuratura-bada-rozliczenia-po-kampanii-wyborczej/ar/3906437

2. Po czasie przetarg na park wygrywa firma której założyciel ma to samo nazwisko i obszar. Cena jest o prawie 1 MILION wyższa od innej oferty:

Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:
krisbud.pl/component/content/article?id=103

Cytat:
Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch
wadowice24.pl/nowe/polityka/8090-przebudowa-parku-miejskiego-ma-kosztowac-10-milionow-wadowice-wybraly-najdrozsza-oferte.html

Krusbud kwota: 9 936 887,10
Probud kwota: 8 965 101,00

Różnica: 971 786,1 zł

Jako mieszkańcy prosimy o wyjaśnienie takiego zbiegu okoliczności gdzie sponsorka i wykonawca mają to samo nazwisko i obszar, a kwota przetargu jest o ok 1 MILION ZŁOTYCH większa.
Cytować
-19 #36 Stróż 2021-04-10 14:51
Cytuję Żadamy Wyjaśnień:
Niech wyjaśni ludziom to:

1. Przyjęcie 10 tys. zł od młodej studentki, która nawet na tego kandydatka w wyborach nie mogła głosować bo była z zupełnie innego regionu:

Cytat:
Największa wpłata na kampanię komitetu burmistrza to 10 tys. złotych, które przekazała Maria Głuch z Myślachowic koło Trzebini. Jak się okazuje, to młoda studentka.


źródło:
gazetakrakowska.pl/wadowice-prokuratura-bada-rozliczenia-po-kampanii-wyborczej/ar/3906437

2. Po czasie przetarg na park wygrywa firma której założyciel ma to samo nazwisko i obszar. Cena jest o prawie 1 MILION wyższa od innej oferty:

Jak czytamy na stronie firmy z Trzebini:
krisbud.pl/component/content/article?id=103

Cytat:
Rok 1997 – powstaje Firma Budowlana KRISBUD założona przez mgr inż. Krzysztof Głuch
wadowice24.pl/nowe/polityka/8090-przebudowa-parku-miejskiego-ma-kosztowac-10-milionow-wadowice-wybraly-najdrozsza-oferte.html

Krusbud kwota: 9 936 887,10
Probud kwota: 8 965 101,00

Różnica: 971 786,1 zł

Jako mieszkańcy prosimy o wyjaśnienie takiego zbiegu okoliczności gdzie sponsorka i wykonawca mają to samo nazwisko i obszar, a kwota przetargu jest o ok 1 MILION ZŁOTYCH większa.
Mieszkańcy czego?
Cytować
-32 #37 Cecil 2021-04-10 15:25
If a territory does not enable for sweepstakes games,
then it's deemed ineligible and customers from that territory cannot take part in sweepstakes
poker tournaments. ClubWPT™ is not a playing site - ClubWPT™
is 100% legal online poker and operates inside the sweepstakes guidelines where they
are legal. Native Laws determine the rules for the sweepstakes eligibility.

Restrictions apply. See Phrases of Service (click right here for Alabama, Florida and Michigan residents) for additional
eligibility restrictions, prize descriptions and ARVs (Approximate Retail Worth),
odds, the best way to play with out turning into a paid VIP membership member and full
details. Eligibility to participate for cash and prizes relies on the State or Territory
in which you reside. Any prizes pictured are for illustrative functions only.
There are no buy-ins, deposits, or risk -
and as long as users are 18 years previous and situated in an eligible
territory, they'll play for and declare prizes. All prize claims are
subject to verification. Accumulating tournament factors
opens the door to bigger money and prize tournaments akin to World Poker Tour® tournaments and
$10,000 cash tournaments.

бесплатное видео adc btc: https://adc-btc.isbitcointaxfree.xyz
Cytować
+18 #38 Mariolka@ 2021-04-10 16:13
Toż w biblii napisane jest : "nie prawuj się z prawnikiem , bo twoja sprawa przegrana, i to jest prawda niestety. Prawo jest dla bogatych i wykształconych , dla biednych go nie ma .Tak to już jest , że mocniejszy , mądrzejszy wygrywa. Kiedyś mój profesor od prawa procesowego zapytał czy wiem ,co to jest to oczko w znaku - paragraf (nie mam go na klawiaturze) Odpowiadam : nie wiem, na to on ; to oczko jest po to ,żeby przestępca się mógł przez nie przecisnąć, nie ponosząc odpowiedzialnoś ci. Teraz wiecie ?
Cytować
-10 #39 AK 2021-04-10 17:43
Panie Marcinie, szkoda, że Pan nie wspomniał, że ta "samowolka" to po prostu (m.in.) toalety...Nares zcie toalety w parku. To rzeczywiście wysoki stopień szkodliwości społecznej. Czy można człowiekowi bardziej ubliżyć, zaszkodzić, niż umożliwić mu skorzystanie z toalety podczas relaksu w parku?
Cytować
+13 #40 Twarde Fakty 2021-04-10 18:23
Cytuję AK:
Panie Marcinie, szkoda, że Pan nie wspomniał, że ta "samowolka" to po prostu (m.in.) toalety...Nareszcie toalety w parku. To rzeczywiście wysoki stopień szkodliwości społecznej. Czy można człowiekowi bardziej ubliżyć, zaszkodzić, niż umożliwić mu skorzystanie z toalety podczas relaksu w parku?


Ta samowola kosztowała prawie 1 BAŃKĘ więcej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dociera do ciebie człowieku 1 MILION złotych więcej !!!
Cytować
+21 #41 Kika 2021-04-10 19:29
Cytuję Olo:
To nie ludzie tylko PiS a PiS to nie ludzie tylko zwierzęta tak jak naucza Natanek z Grzechyni że dzieci z probówki to nie ludzie tylko zwierzęta

Czyli ty się zaliczasz do zwierząt
Cytować
-12 #42 Wadowiczanka 2021-04-11 00:02
Po remoncie park jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla młodych mam i ich dzieci, a i spacerowiczów. Alejki wyremontowane, miło popatrzeć na rozwijająca się wiosenną przyrodę a i z toalety też warto kulturalnie skorzystać.No i o co tu ta wrzawa, zwłaszcza ludzi nie będących mieszkańcami?
Cytować
-13 #43 Piękne Wadowice 2021-04-12 09:03
Cytuję Wadowiczanka:
Po remoncie park jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla młodych mam i ich dzieci, a i spacerowiczów. Alejki wyremontowane, miło popatrzeć na rozwijająca się wiosenną przyrodę a i z toalety też warto kulturalnie skorzystać. No i o co tu ta wrzawa, zwłaszcza ludzi nie będących mieszkańcami?

zgadzam się całkowicie, teraz przyjemnie i miło iść tam na spacer, teraz wychodzi, ze lokalna walka jest ważniejsza niż dobro społeczności wadowickiej. niestety tak jest mydlą nam oczy jak to ten zrobił to źle jak ten zrobił tamto źle. Wadowice wogóle przez kłótnie i podział nie rozwijają się, stoimy w miejscu....tylk o kolejnie kłtonie i awantury, zwalniania, odchodzenia.... człowiek ma ochotę się wyprowadzić.... najlepiej sie tu mieszka....haha ...chyba taki artykuł był ostatnio....
Cytować
+13 #44 Wadowiczanin 2021-04-12 14:14
Cytuję Piękne Wadowice:
Cytuję Wadowiczanka:
Po remoncie park jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla młodych mam i ich dzieci, a i spacerowiczów. Alejki wyremontowane, miło popatrzeć na rozwijająca się wiosenną przyrodę a i z toalety też warto kulturalnie skorzystać. No i o co tu ta wrzawa, zwłaszcza ludzi nie będących mieszkańcami?

zgadzam się całkowicie, teraz przyjemnie i miło iść tam na spacer, teraz wychodzi, ze lokalna walka jest ważniejsza niż dobro społeczności wadowickiej. niestety tak jest mydlą nam oczy jak to ten zrobił to źle jak ten zrobił tamto źle. Wadowice wogóle przez kłótnie i podział nie rozwijają się, stoimy w miejscu....tylko kolejnie kłtonie i awantury, zwalniania, odchodzenia....człowiek ma ochotę się wyprowadzić....najlepiej sie tu mieszka....haha...chyba taki artykuł był ostatnio....


Tymczasem kolejne patologiczne owoce:
["b]Zapadająca się droga po remoncie. ... Niedawno do użytku oddano wyremontowaną ul. Graniczną" - zgadnijcie kto odpowiadał za ten projekt...

mamnewsa.pl/gospodarka/zapadajaca-sie-droga-po-remoncie-gmina-ma-problem-z-wyegzekwowaniem-gwarancji

Bo jak są poważne wątpliwości to ludzie mają prawo podnosić je publicznie. Nie może być tak że nikt za nic nie odpowiada a gigantyczne pieniądze zostały wydane
Cytować
-21 #45 no przecież 2021-04-12 14:25
Cytat:
zgadzam się całkowicie, teraz przyjemnie i miło iść tam na spacer, teraz wychodzi, ze lokalna walka jest ważniejsza niż dobro społeczności wadowickiej. niestety tak jest mydlą nam oczy jak to ten zrobił to źle jak ten zrobił tamto źle. Wadowice wogóle przez kłótnie i podział nie rozwijają się, stoimy w miejscu....tylk o kolejnie kłtonie i awantury, zwalniania, odchodzenia.... człowiek ma ochotę się wyprowadzić.... najlepiej sie tu mieszka....haha ...chyba taki artykuł był ostatnio....
No masz całkowitą racje z tym że jedno ale
Bo tu nie chodzi o kłotnie tylko o szumowiny typu ciul z łączan które niszczą miasto i sieją kłamstwa
Po to kalus opłaca troolli w necie.
Zauważ i zapytaj sie sam z kim poprzedni włodarz sie kłócił no własnie
Caryca która zniszczyła miasta chciała zrobiźć wszystko by utrnić życie ludziom którzy sie jej sprzeciwili
I tak powstał ten konflikt o którym piszesz
Cytować
-17 #46 Obywatel Polska 2021-04-12 19:22
Wpierw trzeba rozliczyć Macierewicza za pseudo komisję, Kaczyńskiego za prawdę i miesięcznie, pieniądze oddać Najbiedniejszym , dość szopki PISOWSKIEJ!!!
Cytować
+20 #47 W parku 2021-04-12 19:25
W parku usłyszysz śpiew ptaków? Raczej udaj się gdzieś indziej, wrzask i tumult mamusiek z dziećmi, to już nie park tylko plac zabaw, nawet wiewiórki pouciekały...
Cytować
+22 #48 W parku 2021-04-12 19:38
W parku nie ma być wrzask, tylko śpiew ptaków i wyciszenie, a teraz tam jest szum jak w markecie..
Cytować
-19 #49 V 2021-04-12 19:43
https://m.youtube.com/watch?v=9o-kKmT672Y
Cytować
-21 #50 A ja ci powiem 2021-04-13 14:38
Cytat:
mamnewsa.pl/gospodarka/zapadajaca-sie-droga-po-remoncie-gmina-ma-problem-z-wyegzekwowaniem-gwarancji
hannosz to kurwa z wielkim brwiami
A zamawiany artykuł to nie wałek tylko próby oczerniania na blogach
I hejt
Cytować
+20 #51 Xxx 2021-04-14 05:43
Nie znam sprawy ale sądy mamy jakie mamy sędziowie na telefon itp.slynne słowa Neumana
Cytować
+10 #52 Maciej 2021-04-22 16:54
Wyciągnął by te ręce z kieszeni inteligent, chyba że gra w bilarda...
Cytować
+8 #53 PoPO 2021-04-22 18:25
Cytuję Maciej:
Wyciągnął by te ręce z kieszeni inteligent, chyba że gra w bilarda...

Czego Ty wymagasz od totalnego zera !
Cytować
-7 #54 Misio 2021-04-24 04:42
To nawet park tym złośliwym się nie podoba? To spieprzaj do wikliny
Cytować