Kolejny krok do celu, jakim jest budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowi
Nowa komenda straży. Podpisano list intencyjny w sprawie jej budowy

Kolejny krok do celu, jakim jest budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowicach wykonany. w Krakowie podpisano list intencyjny w tej sprawie pomiędzy władzami samorządowymi a strażackimi.

We wtorek (30.03) w Krakowie podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Podpis pod dokumentem potwierdzającym podjęcie wspólnych działań dla utworzenia nowej strażnicy wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą złożyli wojewoda małopolski Łukasz Kmita, małopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Filipek, komendant PSP w Wadowicach st. bryg. Paweł Kwarciak, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Jak wielokrotnie mówił komendant powiatowy PSP, budowa nowej komendy to konieczność. Stan obecnej strażnicy pozostawia bowiem wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń i terenu do szkolenia strażaków ochotników, nie najlepszy stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów dla pojazdów gaśniczych – to tylko kilka z problemów, z którymi muszą borykać się strażacy.

Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica jest niezbędna. Cieszę się, że wykonaliśmy kolejny krok w tym kierunku. Po tym, jak w Wadowicach stanęła nowa komenda powiatowej policji, winniśmy zadbać o godne warunki służby dla strażaków. Zapewniam, że samorząd powiatowy zrobi wszystko, co w jego mocy, by tak się stało – podkreśla starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

Przypomnijmy, że w 2019 roku burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pochwalił się wyborem miejsca pod nową Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach przy ulicy Błonie vis a vis stadionu Skawy. Sporo mieszkańców Wadowic zwracało wtedy uwagę, łącznie z byłym burmistrzem Mateuszem Klinowskim, że wybrana lokalizacja to to samo miejsce, które kilka lat temu wybrano pod budowę nowej komendy policji a z którego zrezygnowano, ze względów, że jest to... teren zalewowy Skawy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 gonzo 2021-03-31 11:23
a gdzie nasz poseł nie zaproszony
Cytować
-3 #2 yanek 2021-03-31 13:11
Cytuję gonzo:
a gdzie nasz poseł nie zaproszony


jest tam jakiś Filipek wymieniony...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.