Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian w związku z trudną sytuacją wiązaną z obostrzeniami wprowadz
Wójt zaproponował zwolnienie restauratorów z opłat. Radni się zgodzili

Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian w związku z trudną sytuacją wiązaną z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd, zaproponował zwolnienie restauratorów z części opłat na sprzedaż alkoholu. Radni zgodzili się na ten pomysł.

Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, nie zapłacą w tym roku II raty za korzystanie z tych zezwoleń. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy Spytkowice. Ponadto przedsiębiorcy, którzy wpłacili jednorazowo opłatę za rok 2021 w terminie do 31 stycznia 2021 roku, uzyskają zwrot w wysokości równej 1/3 tej opłaty.

Projekt uchwały regulujący tę kwestię został przedłożony pod obrady przez wójta gminy Mariusza Krystiana z myślą o przedsiębiorcach prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach gastronomicznych, których działalność została ograniczona w związku z wprowadzonymi obostrzeniami spowodowanymi rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Możliwość dokonania przez Radę Gminy przedmiotowego zwolnienia lub zwrotu wynika z zapisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z przeciwdziałaniem COVID-19. Warto podkreślić, że zwolnienie nie obejmuje placówek detalicznych, prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Warunkiem uzyskania zwolnienia lub zwrotu będzie złożenie wniosku, który stanowi załącznik do uchwały. Wniosek będzie można złożyć po wejściu uchwały w życie tj. po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 Lol 2021-03-26 14:36
Czas na gmine wadowice
Cytować
+15 #2 PoPO 2021-03-26 16:42
Alkohol nie jest artykułem pierwszej potrzeby.Skanda l!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.