Ratownicy medyczni z powiatu wadowickiego domagają się od władz powiatu wycofania się z decyzji o ogr
Ratownicy medyczni protestują, PiS w Radzie Powiatu się tym nie przejmuje

Ratownicy medyczni z powiatu wadowickiego domagają się od władz powiatu wycofania się z decyzji o ograniczeniu składów osobowych w karetkach pogotowia z trzech do dwóch osób. Większość w Radzie Powiatu składającej się z PiS specjalnie się tym nie przejęła i wycofała sprawę z porządku obrad.

W czwartek (25.03) było gorąco podczas sesji Rady Powiatu w Wadowicach. Od kilku tygodni Zespoły Ratownictwa Medycznego w powiecie wadowickim funkcjonują w okrojonym składzie: w karetkach jeździ zamiast trzech osób, dwie: kierowca i ratownik. To decyzja dyrektorki ZZOZ Barbary Bulanowskiej, która jednak nie podoba się ratownikom i trudno im się dziwić.

Uważają oni, ze to szkodliwe dla pacjenta, bo dwie osoby, w tym jeden kierowca, nie są w stanie skutecznie pomagać pacjentowi, zwłaszcza w nagłych przypadkach, np. podczas transportu do szpitala, kiedy trzeba podtrzymywać jego funkcje życiowe. W ostatnim czasie do niektórych przypadków wzywani są strażacy. I chociaż każdy ze strażaków w zastępach ma ukończony kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ambulans ze specjalistycznym sprzętem i Zespołem Ratownictwa Medycznego to najpewniejsza opcja ratowania zdrowia i życia.

54 ratowników z wadowickiego ZZOZ napisało apel do władz powiatu, który które nadzoruje wadowicki szpital. Chcą powrotu trzyosobowych składów w obsadach ambulansów. W czwartek (25.03) pojawili się na sesji ale z początku nie zostali dopuszczeni do głosu. Radny Jan Gębala chciał, aby rada zajęła się tą sprawą, ale żeby tak się stało, trzeba zmiany porządku obrad.

Przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska (PiS) poddała wiec wniosek pod głosowanie. 13 radnych było "za", 9 (większość zdominowana przez radnych prawa i Sprawiedliwości) było "przeciwko". Przewodnicząca stwierdziła, że rada zajmie się na sesji tą sprawę, jednak zaraz zmieniła zdanie, twierdząc, że się pomyliła, bo do zmiany porządku obrad potrzeba zgody bezwzględnej większości radnych, czy 14, a nie 13 głosów. Oburzony radny Jan Wacławski stwierdził, że to interpretacja Zofii Kaczyńskiej, która w ten sposób zmanipulowała głosowanie.

➡️Moment temu głosowaliśmy poszerzenie porządku obrad dotyczący zajęcia stanowiska przez Radę Powiatu w sprawie...

Opublikowany przez Sebastian Mlak - Radny Powiatu Wadowickiego Czwartek, 25 marca 2021

Radni opozycyjni m.in. radny Tadeusz Sabat (PSL) i radna Maria Wądrzyk (PSL) apelowali o dopuszczenie jednak ratowników do głosu. Radny Zdzisław Kaliński (PiS) chciał nawet oddać swój głos ratownikom. Po długiej dyskusji jednak przewodnicząca rady zmieniła zdanie i dopuściła ratowników medycznych do głosu, którzy zdecydowanie zadeklarowali, że walczą o o utrzymanie składów trzyosobowych na poziomie 70%.

Ratownicy medyczni będą póki co nadal jeździć w okrojonych składach...

AKTUALIZACJA (CZWARTEK, 25 MARCA 2021 14:30)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+21 #1 polityczne ladacznic 2021-03-25 12:01
Obniżcie im (radnym) uposażenia, wtedy od razu będą się przejmować i widzieć problem.
Cytować
+15 #2 Olo 2021-03-25 12:30
PiS nie zajmuje się ludźmi tylko tym czy ksiądz będzie miał nadal dobrze, tzn dobrze zje, popierdoli głupoty, dobrze mu zapłacą za uczenie pierdul o Adamie i Ewie, i jak tu nie mówić że są pedałami i pedofilami w sutannach... A potem jak zatuszować przekręty żeby nas nikt nie ruszył, jak wmawiać ludziom że PiS jest najlepszy, jak kraść pod siebie że by PiSu nie złapali. Jak trzeba rozwiązać problem to robią wszystko żeby problemów nie rozwiązywać tylko je powiększać! W borach pracują lepsi od PiS, to aparatczyki bez żadnych kompetencji! Won z PiS!
Cytować
0 #3 polityczne ladacznic 2021-03-25 13:20
Za to po to sami kryształowi ludzie...
PIS PO jedno zło!
Cytować
+12 #4 Stefan 2021-03-25 13:22
W powiecie kaczyńska, w gminie hajnosz - co za zaraza!!!
Jeszcze wadowicki obajtek z łączan potocznie zwany ciulem i mamy komplet!
Czym sobie te Wadowice zasłużyły na takie dziadostwo???
Cytować
+3 #5 Zarazek 2021-03-25 13:57
Cytuję Stefan:
W powiecie kaczyńska, w gminie hajnosz - co za zaraza!!!
Jeszcze wadowicki obajtek z łączan potocznie zwany ciulem i mamy komplet!
Czym sobie te Wadowice zasłużyły na takie dziadostwo???

A kto ich wybral sie pytam? Bylo powiedziane ze tylko Klin moze pomoc miastu moze nie byl doskonaly ale teraz to dopiero bedzie armagedon juz niedlugo zobaczycie.
Cytować
+4 #6 Solo 2021-03-25 14:23
Emerytki zamiast herbatę w domu parzyć na radne startują ... Figura z wosku tez....
Cytować
-12 #7 Robert 2021-03-25 15:56
Ale ten turbo ciul na pierwszym planie chyba nie walczy o zespoły 3 osobowe bo on by mógł sam jeździć.
Cytować
+22 #8 Onufry Stryszowski 2021-03-25 16:47
Jan Wacławski - długoletni wójt Stryszowa, a nie zna prawa samorządowego! Art.15 ust. 2 ustawy o samorządzie powiatowym: "Rada powiatu może wprowadzić zmiany w porządku obrad bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady." CZYLI 14 RADNYCH!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.