W wielu miastach odbywają się protesty przeciwko ostatniemu pomysłowi rządu PiS aby opodatkować medi
Kilkanaście osób protestowało na wadowickim rynku w obronie mediów

W wielu miastach odbywają się protesty przeciwko ostatniemu pomysłowi rządu PiS aby opodatkować media z wpływów za reklamy. Demonstracja przeciw temu haraczowi jak i w obronie mediów odbyła się też na wadowickim rynku. Przyszło kilkanaście osób z banerami i megafonem.

W piątek (12.02) w wielu Polskich  m.in. w Krakowie, Olkuszu, Tarnowie, Zakopanem, zostały  zorganizowane protesty związane z projektowanym wprowadzeniem dodatkowego podatku dla reklamodawców. Współorganizatorami protestów są: Akcja Europa, Fundacja Równość.org.pl, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Inicjatywa Polska, Młodzi Demokraci, Nowoczesna, Partia Zieloni, Platforma Obywatelska, Unia Europejskich Demokratów.

Taka demonstracja odbyła się również w Wadowicach. Na Placu Jana Pawła II po godzinie 16:30 pojawiło się kilkanaście osób z banerami o treści "Wolne media wolne sądy wolni ludzie", "TVP kłamie", "TVPis łże za nasze miliardy" czy "TVP szczuje i łże". Skandowano także te hasła.

Zbierano również podpisy za likwidacją TVP info i abonamentu RTV. Kilkanaście przechodniów chętnie się podpisało.

Po zdewastowaniu sądów, parlamentu, służby cywilnej, prokuratury, po upolitycznieniu policji, reżim Kaczyńskiego uderza w ostatnią instytucję demokratycznego państwa: w wolne media. W dziedzinie wolności mediów Polska nie spełnia już standardów państw demokratycznych. Wolę władcy realizuje telewizja ogniś publiczna, a przekształcona w ministerstwo propagandy – wygłoszono odezwę przez megafon.

Demonstrujący zwrócili tez uwagę na projekt repolonizacji mediów co praktycznie oznacza zniszczenie lub przejęcie niezależnych od państwa nadawców a także politykę reklamową spółek Skarbu Państwa tka kształtowaną, aby sponsorować media włączone w struktury rządowej propagandy.

Protest zabezpieczał patrol policji, który dyskretnie obserwował zgromadzonych. Odbył się on bez żadnych incydentów, po kilkunastu minutach zgromadzeni rozeszli się.

Przypomnijmy, że rząd  planuje kolejny podatek, tym razem od reklam. Chodzi o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Zgodnie z założeniami połowa wpływów ze składek od reklam ma trafić do NFZ.  W środę (10.02)  prywatne stacje telewizyjne zamiast programu emitowały specjalny komunikat. Widzowie widzieli jedynie czarną planszę z napisem "TU MIAŁ BYĆ TWÓJ ULUBIONY PROGRAM" oraz link do listu otwartego do rządu. Podobnie było z największymi portalami internetowymi: Onetem, Wirtualną Polską czy Interią. Działała za to rządowa TVP, ale jak uczy przykład ostatnich lat, tam problemu raczej nie ma, bo jest ona zasilana miliardami z podatków z budżetu państwa i im raczej krzywda się nie stanie...

Komentarze są jednoznaczne:  rządowi nie chodzi o pieniądze ale o to, żeby w Polsce na rynku medialnym działały tylko rządowe media, podobnie jak jest to np. na Węgrzech. Pierwszy krok jest już zrobiony: niedawno państwowy Orlen przejął ponad 20 gazet regionalnych i ponad 200 różnych portali powiązanych z tymi gazetami. Komentatorzy oceniają, że skończy  się w nich krytyka władzy. Teraz z kolei rząd próbuje nałożyć nowy haracz na największe prywatne media w Polsce, myląco nazywany „składką", wprowadzany pod pretekstem Covid-19.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+16 #1 Ocet 2021-02-12 18:37
Brawo!
Cytować
+8 #2 Gospo 2021-02-12 18:44
Koło gospodyń wiejskich haha
Cytować
+15 #3 Tawa 2021-02-12 18:54
Same stare ubeki hahaha
Cytować
+9 #4 Sylw 2021-02-12 19:12
Poparcie mają ogromne :D :lol:- nigdy tak wielu nie widziałem. Jarek się pewnie teraz kładzie.....ze śmiechu, a na pewno się wystraszył.
Cytować
-3 #5 Robertbbbb 2021-02-12 19:19
Same gimbusy
Cytować
+3 #6 Wreszcie 2021-02-12 19:20
Nie wstyd wam dzieciaki od Lempart dziadki wyszły na mróz no cóż piątek trzeba się napić
Cytować
+6 #7 Komentator 2021-02-12 19:20
Jarek wprowadzał ustawę antyaborcyjną - garstka (kilka tysięcy w całej Polsce) wołało NIEEE! I tak wprowadził
Jarek chce opodatkować reklamę w -jeszcze mniejsza garstka woła NIIE! on i tak wprowadzi.
Fajna ta gra podoba mi się - taka nie za mądra nie za głupia.
Cytować
+5 #8 Danuta 2021-02-12 19:21
Same stare KOmuchy i KOmuszyce zebrały się POd hasłem proletariusze wadowickie łączcie się
Cytować
+10 #9 Danuta 2021-02-12 19:22
A było ich całe mnóstwo wiele
Cytować
+11 #10 Castys 2021-02-12 19:25
Manifestacja w obronie szwabskich mediów :) I żeby było jasne, nie oglądam TVP, ani nie jestem pisiorem. Ale bronić tych wszystkich szwabskich szmatławców, to trzeba być po prostu je******m
Cytować
+26 #11 ja nie mogę 2021-02-12 19:35
To było więcej organizatorów niż osób na proteście?
Cytować
+3 #12 tui67 2021-02-12 19:38
Cytuję Castys:
Manifestacja w obronie szwabskich mediów :) I żeby było jasne, nie oglądam TVP, ani nie jestem pisiorem. Ale bronić tych wszystkich szwabskich szmatławców, to trzeba być po prostu je******m

szwabskich? sprawdz dokladnie pochodzenie kapitału
Cytować
+17 #13 Wadovian 2021-02-12 20:05
pseudo wolne media same się wyłączyły wiec jak można porównać to do 13 grudnia 1981. Ale dzban który pływał z jaja na jajo milicyjnej pały na stanowisku Państwowym -tatuś załatwił- takie rzeczy wrzuca .
Cytować
+23 #14 Kika 2021-02-12 20:05
Jedne i te same gęby na protestach rzygać się chce na te protesty chwyccie się roboty
Cytować
+21 #15 jaki 2021-02-12 20:08
Trzeba być idiotą żeby na takim mrozie stać tylko dlatego żeby zachodnie media podatku nie płaciły.
Cytować
+24 #16 Oli 2021-02-12 20:09
Te wszystkie tvp, tvn, polsat, to są siebie warte, kłócą polaków, a "dziennikarze" się cieszą bo zarabiają grube wypłaty, na nienawiści rodaka do rodaka.
Cytować
+10 #17 Ormowiec 2021-02-12 20:17
Emerytury ubeckie pozabierali to co w domu robić?
Cytować
-13 #18 Dobrobyt 2021-02-12 20:18
BRAWO! DOŚĆ PISOWSKIEJ SZCZUJNI I OKRADANIA NARODU!
Cytować
-9 #19 Emeryt 2021-02-12 20:22
Pisowcy skończyło się babce sranie...
Cytować
+9 #20 Reks 2021-02-12 20:30
Garstka pozostałości po komunie wyszło tęskno im za pzpr
Cytować
-15 #21 Dido 2021-02-12 20:33
Cytuję Emeryt:
Pisowcy skończyło się babce sranie...

To teraz Ty będziesz sral tylko się nie zesraj w gacie emerycie bo kto ci rzyc wymyje
Cytować
-8 #22 Emeryt 2021-02-12 20:34
Dość Syfu Waszego pisowcy, zepsucia Kraju, skłócenia, Waszych kłamstw, przekrętów!
Cytować
-9 #23 Dr g 2021-02-12 21:18
Jeba/ć PiS brawo !
Cytować
+18 #24 Marcinek 2021-02-12 21:38
Same stare komuchy z emeryturami pewnie po 4 tysiące. Ludzie co po 40 lat robili i emerytury mają niskie (poniżej 2000 zł) na pewno tutaj nie byli.
Cytować
0 #25 Dr g 2021-02-12 21:44
Do seniorów . Za 2lata pójdziecie do wyborów .jeżeli będziecie oglądać TVP to propaganda narzuci wam głosować na PiS .
Cytować
-13 #26 Dido 2021-02-12 22:26
Dido wypompować trzeba te Twoje szambo pisowskie, bo śmierdzi strasznie!
Cytować
-11 #27 Helmut z Niemiec 2021-02-12 22:56
Cytuję Castys:
Manifestacja w obronie szwabskich mediów :) I żeby było jasne, nie oglądam TVP, ani nie jestem pisiorem. Ale bronić tych wszystkich szwabskich szmatławców, to trzeba być po prostu je******m


Jak byłeś kiedyś synu w wojsku, to obejżyj proszę ten materiał, a potem dodawaj podobne wpisy - https://www.facebook.com/OnetWiadomosci/videos/4179101575515867/. Jakby nie media, o których piszesz to nigdy nie wyszła by na jaw ta sprawa
Cytować
+4 #28 Kilka konkretów: 2021-02-13 00:12
No to jedziemy:

Cytat:
TVN w latach 2012-2016 zapłacił 70 tys złotych podatku przy przychodzie ponad 9 MILIARDÓW złotych. Z kolei Polsat zapłacił w tym samym czasie 128 MILIONÓW złotych podatku
https://twitter.com/SuwerenaPL/status/1359560379123322882

TVN:

Cytat:
Jak SB pomagała przyszłemu właścicielowi TVN

https://wiadomosci.wp.pl/jak-sb-pomagala-przyszlemu-wlascicielowi-tvn-6037825641387137a

Cytat:
SB zarejestrowała założycieli ITI jako tajnych współpracowników ... Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała współwłaścicieli, założycieli grupy ITI Mariusza Waltera oraz Jana Wejherta jako tajnych współpracowników pionu kontrwywiadowczego SB. Obiema tymi osobami zajmował się wydział trzeci departamentu II S
https://www.tvp.info/47610538/sb-zarejestrowala-mariusza-waltera-oraz-jana-wejherta-jako-tajnych-wspolpracownikow-pionu-kontrwywiadowczego-wieszwiecej

Cytat:
Antoni Macierewicz nie musi przepraszać ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach tej firmy z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i finansowaniu jej ze środków FOZZ. Sąd Okręgowy oddalił powództwo ITI wobec byłego szefa komisji weryfikacyjnej WSI ... W ujawnionym w lutym 2007 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej" w celu "ułatwienia plasowania agentury na Zachodzie".
https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/276989,Macierewicz-nie-musi-przepraszac-ITI

Cytat:
W 1983 w poufnym liście do gen. Czesława Kiszczaka zaproponował utworzenie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych specjalnego pionu propagandowego, którego celem miałoby być m.in. „programowanie i realizacja czarnej propagandy” oraz „prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku”, do którego polecał m.in. Mariusza Waltera
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Urban


POSTKOMUNIZMOWI MÓWIMY STANOWCZE NIE !!!
Cytować
+17 #29 GRZEGORZ 2021-02-13 09:01
Na fali protestów chciałbym zorganizować protest w sprawie psa Burka, który żąda lepszej karmy. Proszę przygotować plakaty z psem i hasłem "Więcej białka w karmię"
Cytować
+7 #30 Reks 2021-02-13 09:23
Jakoś nie widzę transparentu nie dawać podwyżek nie dawać 13i14
Cytować
+4 #31 Jaro 2021-02-13 10:22
Nie mogę się dopatrzyć na fotce ćpuna niedostrzyżoneg o, brudasa rowerowego, śmierdziela, kłamcy i oszusta. Czyżby się już wypalił? A może przepalił od jarania i gnije :D
Cytować
+6 #32 lump 2021-02-13 10:22
a co z rudą olą co wojowała z klinem?
Cytować
-16 #33 wiadomosci tvpis 2021-02-13 10:32
https://www.youtube.com/watch?v=GISz4X3HU3E
Cytować
-14 #34 wiadomosci tvpis2 2021-02-13 10:34
https://www.youtube.com/watch?v=qDzAOsJI--8
Cytować
+5 #35 zbiornik 2021-02-13 10:42
pisowcy a gdzie się wasz Sasin się schował,70milio now na pseudo wybory zakosił,może ma lokum u rydzyka który dostał 60milionów na pseudo muzeum,pisiory dość waszego okradania,nieud acznicy.
Cytować
-2 #36 Gość 2021-02-13 11:02
Głupota tych ludzi jest wielka...TVN przez lata płaciło śmiesznie niski podatek pasożytując na naszym narodzie, a ich "eksperci" opowiadali brednie jak to demokracja jest łamana :D :D :D
Cytować
0 #37 asd 2021-02-13 11:14
pis po jedno zło
Cytować
0 #38 W 2021-02-13 13:07
Olewać wszystkich pisowców, jeszcze się u dławią, będą siedzieć za gówienka co Polakom Zrobili
Cytować
+5 #39 jaki 2021-02-13 14:28
Cytuję W:
Olewać wszystkich pisowców, jeszcze się u dławią, będą siedzieć za gówienka co Polakom Zrobili

Na wyborach dowiesz sie jaka jest ich siła jak znowu wygrają wybory:)
Cytować
+3 #40 W 2021-02-13 14:35
Wygrają chyba na mandolinie, już się rozpadają, karzełek będzie miał więcej czasu dla kota.
Cytować
+6 #41 Hycel 2021-02-13 15:13
Najlepsi z PiS to Płaszczyca co wszytkim z ktorymi mu nie podrodze wystawia na swoim w24 na publiczny lincz. Sprzedalby nawet swojego ojca gdyby mógł. Dla wodzy zrobi wszytko i wszystkim. Jak czytam te komentarze to mam wrażenie że jakoś bot hula. ***** ***
Cytować
-7 #42 Mieszkaniec 2021-02-14 00:43
Cytuję Castys:
Manifestacja w obronie szwabskich mediów :) I żeby było jasne, nie oglądam TVP, ani nie jestem pisiorem. Ale bronić tych wszystkich szwabskich szmatławców, to trzeba być po prostu je******m


Czyli jestes zwyklym pisiorem.
Cytować
+1 #43 Prawdziwy Polak 2021-02-14 00:46
Czytajac komentaze dochodze do wniosku ze Wadowiczanie lubia jak ich biskupi i Kaczor robia na szaro.
Cytować
+2 #44 Karierowicz 2021-02-14 12:34
A gdzie jest Misiewicz? podwładny Macierewicza, karierowicz pisu, teraz wódkę robi, z niczego paręnaście tysięcy się brało, z wojska pośmiewisko robiło.
Cytować
-3 #45 Castys 2021-02-14 17:13
Cytuję Prawdziwy Polak:
Czytajac komentaze dochodze do wniosku ze Wadowiczanie lubia jak ich biskupi i Kaczor robia na szaro.


Lepiej być robionym na szaro przez biskupów i kaczora niż być dymanym w d*** przez ćpunów i pe****w z lewicy.
Cytować
+2 #46 Karierowicz 2021-02-14 19:30
Miał być Bóg Honor Ojczyzna, jest ciemnota, zabobon i zgnilizna, ot taka "PiS" Ojczyzna..
Cytować
-1 #47 kris 2021-02-15 13:57
no fakt , było "kilkanaście osób" - dokładnie 14 !
Cytować
-16 #48 kris 2021-02-15 13:58
Cytuję Kika:
Jedne i te same gęby na protestach rzygać się chce na te protesty chwyccie się roboty

Oni już nie muszą - to emeryci są ;)
Cytować
-13 #49 republika pis 2021-02-15 16:23
https://www.youtube.com/watch?v=_ETxaAkVpKk
Cytować
-29 #50 do zbiornik 2021-02-17 14:53
A gdzie się podział Wasz Kosiniaczek,któ ry przechulał 50 mln na stronę internetową dla bezdomnych :P
Cytować
-3 #51 Do 50 2021-02-17 19:07
Chyba kolego pomyliłeś Kosiniaka z Rydzykiem, co dostał maybachy od bezdomnego, Wyście pisowcy przechulali tyle pieniędzy,że Polska długi pisolandu będzie długo Spłacała.
Cytować
-7 #52 Benek do kedar 2021-02-18 14:59
Małpy to Sasin Terlecki itp podobne szuje, pisowcy nie nadajecie się do niczego!
Cytować
+8 #53 kedar do Benka 2021-02-24 09:32
A ty chyba tam byłeś pawianie i mój wpis tak cię oburzył .
Cytować