Rozpoczęły się masowe szczepienia seniorów przeciwko Covid-19. Niestety są z tym spore problemy w wi
Seniorzy stoją w potężnych kolejkach do szczepień przeciwko Covid-19. Nie tak to powinno chyba wyglądać...

Rozpoczęły się masowe szczepienia seniorów przeciwko Covid-19. Niestety są z tym spore problemy w wielu miejscach kraju, również w Wadowicach. Starsi ludzie stoją w potężnych kolejkach. To chyba nie tak powinno wyglądać...

W ramach Narodowego Programu Szczepień trwa rejestracja do dobrowolnych i bezpłatnych szczepień przeciwko Covid-19. To proces, który jest podzielony na kilka etapów: od 15 stycznia  osoby, które skończyły 80 lat zaś od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Niestety są z tym spore problemy w wielu miejscach kraju, również w Wadowicach: starsi ludzie stoją w potężnych kolejkach. Powód? Przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej nie zapewniły w pełni możliwości rejestracji seniorom do szczepień, szczepienia realizują prywatne przychodnie.

Kolejki są spore, bo w 20 tysięcznych Wadowicach zapisy na szczepienia przyjmują zaledwie trzy placówki (na ulicy Wojtyłów, Sadowej i Lwowskiej). Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński obwinia za to starostę Eugeniusza Kurdasa i dyrektorkę ZZOZ a zarazem wadowickiego szpitala Barbarę Bulanowską i postanowił swojemu partyjnemu koledze wbić sporą szpilę.

W trudnym czasie pandemii gmina Wadowice wykazała pełną solidarność ze szpitalem i przychodnią na Karmelickiej wspierając je zakupami. Teraz Wy wykażcie się solidarnością i nie zostawiajcie swoich pacjentów, a naszych mieszkańców. Panie starosto i Pani dyrektor jeszcze pora wycofać się z tej złej decyzji – napisał na swoim Facebooku burmistrz Bartosz Kaliński.

Jak twierdzi włodarz, tajemnicą poliszynela jest że w pierwszej kolejności przychodnie szczepią swoich pacjentów

Tymczasem władze starostwa i szpitala postanowiły nie organizować w szpitalu punktu szczepień, mimo że od 5 lat istnieje w nim jedyny publiczny POZ w naszym mieście. Moi drodzy nie takiego prezentu spodziewali się od Was Wadowiccy seniorzy na dzień babci i dziadka – dodaje burmistrz Bartosz Kaliński.

Co o tym myślicie?

Tak wyglądała wczoraj kolejka osób chcących zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19. Przez cały dzień...

Opublikowany przez Bartosza Kalińskiego Sobota, 23 stycznia 2021

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+37 #1 Gościu 2021-01-23 13:00
A po co więcej punktów szczepień jak statystycznie tygodniowo 30 szczepionek na jeden punkt (ostatnia konferencja prasowa M.Zdr.), będą kasę brać za darmo i grać w szachy.A WIĘCEJ SZCZEPIONEK DO KOŃCA ROKU NIE BĘDZIE.
Cytować
+27 #2 Endriu 2021-01-23 13:03
Kaliński wiedział od miesiąca że są tylko 3 punkty a teraz robi larum. Żenada
Cytować
+18 #3 Emeryt 2021-01-23 13:07
Zwykła polska biurokracja . Przecież każdy jest zarejestrowany w jakimś ośrodku to nie można przerobić papieru Sasina na zaproszenia do szczepień ? A tak poza tym nasz rząd jeszcze grupy 0 nie zaszczepił a karze rejestrować się seniorom którzy się zgłoszą teraz a może w wakacje ich zaszczepią. Chyba ZUS tutaj macza palce by seniorzy wyszli z domów i się zarażali .
Cytować
+23 #4 Maccabi 2021-01-23 13:36
W Izraelu zaszczepione już ponad 30% populacji, a najwięcej nowych przypadków, taki o to fenomen, jak zbić kasę na spranych głowach.
Cytować
+5 #5 Olo 2021-01-23 14:27
A w TVP będzie to przedstawione jako Polski sukces i przykład dla innych jak należy to zrobić! Przecież jesteśmy najlepsi tacy polscy super nad wszystkimi! W PiS-du z takim państwem.
Cytować
+15 #6 Jaro 2021-01-23 15:05
Zarejestrowałem ojca na szczepienie 15,01,2021 ,termin szczepienia po połowie marca to są jakieś kpiny,chyba faktycznie szczepią najpierw swoich a jak im zostanie szczepionek to łaskawie wyszczepią resztę seniorów !!!!!!!!
Cytować
+5 #7 Ja 2021-01-23 15:39
Chore to jest...
Cytować
-1 #8 hah 2021-01-23 16:11
Cytat:
Kaliński wiedział od miesiąca że są tylko 3 punkty a teraz robi larum. Żenada
Może tyle szukał nazw ulic na mapie wkoncu topografii miasta nie zna :)
haha
Podoba mi się reakcja ludzie coraz mniej osób wieży w kłamstwa pajaca i cisną mu na fb bardzo ładnie ;)
Niestety są jeszcze tępe osoby które wpierają tą miernotę z łączan
Cytować
+9 #9 Mariola o kocim 2021-01-23 16:22
Widziałam ten wpis na fejsbuku i nikt mu tam nie ciśnie. Jak już chcesz kłamać to rób to mądrze żebyś nie wychodził na durnia tak, jak w tym przypadku
Cytować
-4 #10 PISKK 2021-01-23 16:56
i czego nie rozumiecie ?? Ciemna maso?? przecież członkowie PIS już się zaszczepili poza kolejnością według tego co powiedział premier,,,, a Wy....zdychajci e
Cytować
-38 #11 Jajka 2021-01-23 17:06
Jaki jest sens szczepienia seniorów?? Szczepionki powinny być dla mlodych zdrowych ludzi. Ci i tak za rok dwa trzy fikną, jak nie na koronę to po prostu ze starości.
Cytować
-16 #12 Sagi 2021-01-23 17:30
Ciekawe gdzie ci wszyscy "lekarze" co tak tu się produkowali w październiku i listopadzie, pewnie w Warszawie w szpitalu na Narodowym, nie mogą policzyć pacjentów.
Cytować
+25 #13 HOSS2 2021-01-23 18:02
A po co więcej punktów szczepień jak statystycznie tygodniowo 30 szczepionek na jeden punkt (ostatnia konferencja prasowa M.Zdr.), będą kasę brać za darmo i grać w szachy.A WIĘCEJ SZCZEPIONEK DO KOŃCA ROKU NIE BĘDZIE.
Zgodnie z matematyką na każdy Punkt Szczepień 30 dawek na tydz. Skoro byloby ich otwartch np. 10 to jest nie 90 szcesliwie zaszczepionych na tydz. jak teraz A 300 !!!!!
Cytować
+18 #14 marcinek 2021-01-23 18:49
Czy ta szczepionka naprawdę jest skuteczna na mutacje covid19 ? Czy za rok lub kilka lat nie nastąpią po niej jakieś poważne powikłania w naszych organizmach ? Media i koncerny farmaceutyczne wyprały całkowicie społeczeństwu mózgi.
Cytować
+20 #15 Spoko 2021-01-23 19:59
Wszyscy zaszczepione są królikami doświadczalnymi firm farmaceutycznyc h a fenomenem w tym całym chaosie jest to że jest to ZA DARMO i wszyscy tego bez opamiętania pragną.
Cytować
-12 #16 Emerytka 2021-01-23 21:29
Nawet w innych mediach już piszą że PiS już lokalnie walczy między sobą także jest nadzieja .
Cytować
-4 #17 Beata. 2021-01-23 22:07
A co robi włodarz miasta? Jak dba o mieszkańców? Teraz zdziwiony? Śmieszne. Macie to... Co wybraliście
Cytować
-9 #18 Emerytka 2021-01-23 22:29
Cytuję Beata.:
A co robi włodarz miasta? Jak dba o mieszkańców? Teraz zdziwiony? Śmieszne. Macie to... Co wybraliście


Jego pierwsza i ostatnia kadencja.
Cytować
+24 #19 @@@ 2021-01-24 09:54
Cytuję marcinek:
Czy ta szczepionka naprawdę jest skuteczna na mutacje covid19 ? Czy za rok lub kilka lat nie nastąpią po niej jakieś poważne powikłania w naszych organizmach ? Media i koncerny farmaceutyczne wyprały całkowicie społeczeństwu mózgi.

A dlaczego seniorzy piersi mam pytanie.
Mam odpowiedź służą jako króliki doświadczalne
Padną będzie mniej emerytur do wypłaty.
Cytować
+3 #20 Ja 2021-01-24 11:14
Cytuję Beata.:
A co robi włodarz miasta? Jak dba o mieszkańców? Teraz zdziwiony? Śmieszne. Macie to... Co wybraliście


A możesz łaskawie powiedzieć, co może włodarz miasta w tej kwestii? Ani nie jest lekarzem, ani ministrem, ani właścicielem przychodni, etc. Co ma wspólnego burmistrz z takimi sprawami jak szczepienie, lewacka dyletantko? Rozumiem, że walisz na oślep jak każdy lewak byle przeciw Kalińskiemu, co? Zapewne na Klinowskiego głosowałaś, bo podobało Ci się klaunowanie i robienie szopki na cały kraj z naszego miasta. Zapewne tak, bo lemingi tak już mają.
Cytować
+20 #21 ABC 2021-01-24 11:28
Myślę że problemem jest zła informacja. Bo można rejestrować się telefonicznie nie trzeba stać w kolejce - jak w danym momencie nie można się dodzwonić to odczekać kilka dni, przecież to nie wyścigi.
Cytować
-5 #22 v 2021-01-24 11:35
nieudaczne pisowskie państwo z tektury,szopka za szopką,kiedy lud usunie kaczora i ojca dyrektora?
Cytować
+13 #23 Mieszkaniec 2021-01-24 14:56
Biedni ludzie jeszcze sie przeziebia w tych kolejkach.
Cytować
+16 #24 Anna 2021-01-24 15:10
Rejestracja to drobiazg, i to dopiero pierwszy krok. Natomiast: przecież wiele osób z grupy 0 (moi rodzice 82/83) zarejestrowało się, ale nie dostało terminu w ogóle. Rodzice są zarejestrowani, ale kazano "dzwonić, może się coś zwolni", "ale to i tak nie będzie w pierwszym kwartale, o ile w ogóle będzie". Co to znaczy? I czy prawdą jest, że są osoby z grupy 1, które otrzymały termin szczepienia? Jak to jest możliwe, że są osoby z grupy 1, które już wiedzą, kiedy się zaszczepią, a osoby z grupy 0 w ogóle nie wiedzą, czy kiedykolwiek się zaszczepią, pomimo że są zarejestrowane? Panie Marcinie, czy może Pan to w jakiś sposób śledzić, raportować? Czy jest jakiś system kontroli, dzięki któremu jednak najpierw zaszczepi się wszystkich chętnych z grupy 0, i wtedy rozpocznie się szczepienie grupy 1? Czy też jest tak, że, jak ostatnio w całym kraju (również w Wadowicach), wszystkim rządzi nepotyzm?
Cytować
-7 #25 Tola 2021-01-24 15:25
Jesienią życie ratowała maseczka, teraz szczepionka, na wiosnę podobno smalec z makreli ma być antidotum, a latem masowanie się piórami słonia indyjskiego, tak że kupujcie już te towary na zapas, bo cena skoczy do góry.
Cytować
+21 #26 Kuba 2021-01-24 17:27
Ostatecznie posłowie przegłosowali przedłużenie stanu wyjątkowego do 14 lutego. Nadal zatem w Republice Czeskiej obowiązują wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jest zakaz zgromadzeń więcej niż dwóch osób, wewnątrz budynków i na zewnątrz. Sytuacja nie dotyczy ślubów, pogrzebów i nabożeństw, w których może uczestniczyć do 15 osób. Zakaz wychodzenia z domu nocną porą obejmuje godziny 21.00 – 6.00. Wychodzenie za dnia dotyczy tylko pracy, zrobienia podstawowych zakupów, niezbędnej wizyty w urzędzie lub u lekarza, skierowania na covidovy test oraz pójścia z psem na spacer. Indywidualny spacer można odbyć samemu lub tylko z jedna osobą towarzyszącą.

Zamknięte są muzea i galerie, ogrody zoologiczne, zabytki, wystawy, targi, kasyna i salony gier, oraz baseny, centra fitness i wellness (z wyjątkiem świadczących usługi dla służby zdrowia lub profesjonalnych sportowców). Nie działają stacje narciarskie, zamknięte są hotele i ośrodki wczasowe. Jedynie zawodowi sportowcy mogą zbiorowo trenować i brać udział w zawodach. Uprawianie sportu amatorskiego możliwe jest na świeżym powietrzu, maksymalnie we dwie osoby.

​Nieczynne są restauracje i bary, a jedzenie i napoje dostępne są wyłącznie na wynos albo z dowozem do domu. Dalej obowiązuje zakaz konsumpcji alkoholu w tzw. przestrzeni publicznej. Hipermarkety mogą być otwarte, jednak wolno tam sprzedawać tylko produkty spożywcze, higieny osobistej i artykuły chemii domowej. Mogą funkcjonować sklepy osiedlowe, apteki i drogerie, placówki pocztowe.

Czyli chyba nie tylko nasz rząd taki przeciw obywatelom.
Cytować
-14 #27 Pepik 2021-01-24 18:27
Cytuję Kuba:
Ostatecznie posłowie przegłosowali przedłużenie stanu wyjątkowego do 14 lutego. Nadal zatem w Republice Czeskiej obowiązują wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Jest zakaz zgromadzeń więcej niż dwóch osób, wewnątrz budynków i na zewnątrz. Sytuacja nie dotyczy ślubów, pogrzebów i nabożeństw, w których może uczestniczyć do 15 osób. Zakaz wychodzenia z domu nocną porą obejmuje godziny 21.00 – 6.00. Wychodzenie za dnia dotyczy tylko pracy, zrobienia podstawowych zakupów, niezbędnej wizyty w urzędzie lub u lekarza, skierowania na covidovy test oraz pójścia z psem na spacer. Indywidualny spacer można odbyć samemu lub tylko z jedna osobą towarzyszącą.

Zamknięte są muzea i galerie, ogrody zoologiczne, zabytki, wystawy, targi, kasyna i salony gier, oraz baseny, centra fitness i wellness (z wyjątkiem świadczących usługi dla służby zdrowia lub profesjonalnych sportowców). Nie działają stacje narciarskie, zamknięte są hotele i ośrodki wczasowe. Jedynie zawodowi sportowcy mogą zbiorowo trenować i brać udział w zawodach. Uprawianie sportu amatorskiego możliwe jest na świeżym powietrzu, maksymalnie we dwie osoby.

​Nieczynne są restauracje i bary, a jedzenie i napoje dostępne są wyłącznie na wynos albo z dowozem do domu. Dalej obowiązuje zakaz konsumpcji alkoholu w tzw. przestrzeni publicznej. Hipermarkety mogą być otwarte, jednak wolno tam sprzedawać tylko produkty spożywcze, higieny osobistej i artykuły chemii domowej. Mogą funkcjonować sklepy osiedlowe, apteki i drogerie, placówki pocztowe.

Czyli chyba nie tylko nasz rząd taki przeciw obywatelom.



Tak tylko że tam rząd wyciągnął grubą kasę dla przedsiębiorców i obniżył podatki.
Cytować
-10 #28 Wiara 2021-01-24 19:13
Dalej wierzmy w państwo pisu, pokolenia i wnuki będą spłacać rozdawnictwo pisoland, kościół dostaje,Rydzyk ma co zapragnie, a zapomnieliście o miesięcznicach? , wybuchających parówkach ile pieniędzy na to poszło? Na pseudo wybory Sasina, tvp PiS Ludzie Obudźcie się.
Cytować
-7 #29 Pepik 2021-01-24 19:29
Tak to niestety jest że to ciemny lud wybiera rządzących i ten lud wierzy w ich obietnice a mądry nie głosuję bo nie widzi porządnego kandydata . Powinni wprowadzić rubrykę w wyborach " żaden kandydat mi nie odpowiada"
Cytować
+14 #30 Jolka 2021-01-24 20:03
Dlaczego mamy szczepić się niesprawdzonymi szczepionkami? Żeby nabijać kasę firmom farmaceutycznym ?
Cytować
-12 #31 Emerytka 2021-01-24 21:56
I tak jak mówiłam ZUS nas wysłał żeby się zarazić a teraz rząd mówi że ma tylko 3 mln szczepionek .
Cytować
+21 #32 berek 2021-01-24 22:33
@ja
Szczepienia sa na poziomie POZ a organizacja podstawowej opieki zdrowotnej to zadanie gminy.
Cytować
-13 #33 Ela 2021-01-25 11:31
Paranoja jednym slowem
Cytować
-17 #34 ja 2021-01-25 20:39
Cytuję berek:
@ja
Szczepienia sa na poziomie POZ a organizacja podstawowej opieki zdrowotnej to zadanie gminy.

powiedz to geniuszowi z łączan:)
Cytować
+9 #35 Gryzli 2021-01-25 22:42
Cytuję Gościu:
A po co więcej punktów szczepień jak statystycznie tygodniowo 30 szczepionek na jeden punkt (ostatnia konferencja prasowa M.Zdr.), będą kasę brać za darmo i grać w szachy.A WIĘCEJ SZCZEPIONEK DO KOŃCA ROKU NIE BĘDZIE.

Po to, bystrzaku, żeby po 30 dawek trafiało do kolejnych punktów w mieście, żeby nie trzeba było jeździć na szczepienie do Szczawnicy lub dalej.
Cytować
+17 #36 Gryzli 2021-01-25 22:47
Cytuję Anna:
Rejestracja to drobiazg, i to dopiero pierwszy krok. Natomiast: przecież wiele osób z grupy 0 (moi rodzice 82/83) zarejestrowało się, ale nie dostało terminu w ogóle. Rodzice są zarejestrowani, ale kazano "dzwonić, może się coś zwolni", "ale to i tak nie będzie w pierwszym kwartale, o ile w ogóle będzie". Co to znaczy? I czy prawdą jest, że są osoby z grupy 1, które otrzymały termin szczepienia? Jak to jest możliwe, że są osoby z grupy 1, które już wiedzą, kiedy się zaszczepią, a osoby z grupy 0 w ogóle nie wiedzą, czy kiedykolwiek się zaszczepią, pomimo że są zarejestrowane? Panie Marcinie, czy może Pan to w jakiś sposób śledzić, raportować? Czy jest jakiś system kontroli, dzięki któremu jednak najpierw zaszczepi się wszystkich chętnych z grupy 0, i wtedy rozpocznie się szczepienie grupy 1? Czy też jest tak, że, jak ostatnio w całym kraju (również w Wadowicach), wszystkim rządzi nepotyzm?

Grupa "0" obejmuje wyłącznie pracowników służby zdrowia. Seniorzy są w grupie 1. Chyba pani Ani się grupy pomieszały i stąd to nieporozumienie . A odpowiadając na Pani pytanie: dzisiaj rozpoczęły się szczepienia grupy 1, do której, jak rozumiem, należą Pani rodzice.
Cytować
-16 #37 Halina 2021-01-25 23:47
Zastanawiam się po co reklamy w TVP skoro szczepionki nie ma, a chętnych na szczepienie i tak jest za dużo. Może przeznaczyć te pieniądze na zakup dodatkowej partii szczepionki. Sądzę, że rządzący nie zdawali sobie sprawy że skali tak dużego zainteresowania szczepieniem i to też spowodowało braki szczepionki.
Cytować
+15 #38 Ola 2021-01-27 13:52
No jak mozna tak wyrazac o seniorach po co im szczepionki przeciez mlodzi tez sie kiedys ze starzeja i umra ze starosci albo znow cos bas dopadnie jakis wirus
Cytować