W formie wideokonferencji zorganizowano środowy (20.01) Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego. N
Konwent powiatów w formie wideokonferencji. O czym rozmawiano?

W formie wideokonferencji zorganizowano środowy (20.01) Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego. Nasz samorząd podczas spotkania reprezentowała wicestarosta Beata Smolec. Do rozmowy zaproszeni zostali wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka.

W czasie trwającej ponad dwie godziny rozmowy samorządowcy wraz z zaproszonymi gośćmi poruszyli wiele ważnych tematów. Najistotniejszy to oczywiście walka z pandemią koronawirusa oraz jej gospodarczymi skutkami. Rozmawiano m.in. o dostosowaniu do obecnej sytuacji epidemicznej pracy szpitali zajmujących się leczeniem pacjentów chorych na Ocid-19 oraz o nowych pomysłach na funkcjonowanie miejsc zbiorowej kwarantanny.

Pojawił się także temat szczepień. Wojewoda zapewniał, że mimo czasowego ograniczenia dostaw szczepionki przez firmę Pfizer, osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki, otrzymają także drugą. Z kolei wicemarszałek województwa podkreślał bardzo dobrą współpracę z samorządami przy realizacji Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej „Pakiet Medyczny” oraz „Pakiet Społeczny”.

Osobnymi szeroko rozwiniętymi wątkami rozmowy samorządowców były wstępne plany restrukturyzacji publicznych szpitali w Polsce, a także rządowe i unijne środki, które zostaną przeznaczone na zwalczanie gospodarczych skutków pandemii. Np. już w lutym zostaną przyznane pieniądze w kolejnych naborach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Dróg Samorządowych.

Ale tematów poruszanych na wideokonferencji było więcej. Mówiono m.in. o pomyśle powołania w każdym małopolskim powiecie Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (w naszym samorządzie podobny organ już istnieje), realizacji w Małopolsce programu „Bezpieczne przejścia dla pieszych” oraz kluczowych kwestiach związanych z realizacją przez samorządy programu „Małopolska Chmura Edukacyjna” oraz projektu „LIFE EKOMAŁOPOLSKA”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.