Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej przegłosowała nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Będą
Radni zatwierdzili nowe stawki za śmieci w Kalwarii Zebrzydowskiej

Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej przegłosowała nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych. Będą one wynosić 22 słotych od osoby i 15 złotych od firmy od każdego worka do pojemności 120 litrów.

W czwartek (15.10) po burzliwej dyskusji Rada Miejska w Kalwarii Zebrzydowskiej przegłosowała nowe stawki wywozu odpadów komunalnych z terenów gminy. Zgodnie ze zgłoszoną autopoprawką burmistrza Augusta  Ormantego, uchwalono stawkę w wysokości 2️2 złotych miesięcznie od jednego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawkę 15 złotych dla firm od każdego worka o pojemności do 120 litrów.

To kolejna gmina w powiecie wadowickim, która podwyższa stawki za wywóz odpadów. Powód to m.in. rosnąca ilość produkowanych odpadów, opłata środowiskowa w wysokości 302 złotych za tonę odpadów ustalona przez rząd, wielkość recyklingu wykonywanego z odpadów jak i to, że gmina Kalwaria nie posiada własnego wysypiska odpadów.

Dla porównania niedawno uchwalone nowe stawki w gminie Wadowice, która posiada wysypisko w Choczni, to 19,5 złotego (podwyżka z 14 złotych).

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Ryba 2020-10-15 14:55
Czemu Kalwaria Zebrzydowska która niema swojego wysypiska śmieci podnoszą tylko 3 zł więcej Wadowice które mają swoje wysypisko podnoszą 5.5 słucham mafię śmieciową PiS i Empol Eko.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.