Od 1 listopada drożeje odbiór odpadów w gminie Wadowice: Rada Miejska w Wadowicach przyjęła nowe sta
Drożeją śmieci w Wadowicach. Radni przyjęli nowe stawki

Od 1 listopada drożeje odbiór odpadów w gminie Wadowice: Rada Miejska w Wadowicach przyjęła nowe stawki opłat za ich  wywóz  od mieszkańców.

W piątek (09.10) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni uchwalili podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Podstawowa stawka drożeje o 4,5 złotego: z 14,00 złotych do 19,50 złotych od osoby miesięcznie.

"Za" taką podwyżką było 15 radnych (Dorota Balak, Józef Cholewka, Ireneusz Chrapla, Elżbiet Gałuszka, Piotr Hajnosz, Andrzej Hałat, Mariusz Jakubas, Stanisław Jasiński, Tomasz Korzeniowski, Franciszek Lempart, Anna Pławny, Maria Potoczna, Andrzej Strzeżoń, Ludwika Tkacz, Maria Zadora), "przeciwko" zaś 6 radnych -  Tomasz Bąk, Mateusz Klinowski, Łukasz Błasiak, Paweł Krasa, Robert Malik oraz Maciej Mąka.

Dodatkowo ulgę będzie przysługiwać rodzinom wielodzietnym: 15 złotych miesięcznie zapłaci piąta i każda kolejna osoba zamieszkująca nieruchomość. W przypadku braku segregacji opłata będzie wynosić 58,50 złotych miesięcznie od mieszkańca.

Nowe stawki wchodzą w życie od 1 listopada tego roku, zaś dla działkowców od 1 stycznia 2021 roku.

Nie obyło się bez gorącej dyskusji. Były burmistrz a aktualnie radny Mateusz Klinowski twierdził, że obecne władze miasta oszukują mieszkańców, zaś spółka Eko której gmina jest mniejszościowym udziałowcem doskonale sobie radzi zaś "dziurę" w budżecie i tak trzeba będzie zapełnić pieniędzmi z gminy. Klinowski zaproponował korektę stawek, twierdząc, że obecne wpływy z opłat nawet po podwyżce nie zabezpieczają wszystkich kosztów gospodarki odpadami w gminie. Przewodniczący rady Piotr Hajnosz ripostował, że gdyby gmina faktycznie chciała pokryć koszty utrzymania gospodarki odpadami wpływami z opłat, to stawka musiałaby być znacznie większa.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Laki Płaszczyca 2020-10-09 13:43
Hajnosza krzaczastą brew na toki!
Cytować
-30 #2 Poddany 2020-10-09 13:51
To i tak mało, w dobie takiej pandemii covid-u zgadzamy się nawet na 50 zł od osoby.
Cytować
-22 #3 Marek 2020-10-09 13:53
mało, 150zł od osoby bo covid
Cytować
+14 #4 Wkurwiony 2020-10-09 13:55
Proponuje zapamiętać nazwiska Wszystkich oszustów którzy głosowali "Za" I jebać ich na ulicy ile się da bez przebaczenia !!!

Tak samo proponuje każdego z 8 k ludzi którzy wybrali ciula z łaczan i również ich jebać ile się da
Wprowadźmy sprawiedliwość w tym mieście
Cytować
+15 #5 Prawda 2020-10-09 13:57
Jak to jest że przez jakiś okres czasu śmieci nie były wywożone bo idiota z łączań nie umiał sobie z tym poradzić pieniądze były brane a teraz robią podwyżkę kurwa ludzie wyjdźcie wreszcie na ulice ?
Cytować
+3 #6 Maseczka mocy 2020-10-09 14:00
Cytuję Wkurwiony:
Proponuje zapamiętać nazwiska Wszystkich oszustów którzy głosowali "Za" I jebać ich na ulicy ile się da bez przebaczenia !!!

Tak samo proponuje każdego z 8 k ludzi którzy wybrali ciula z łaczan i również ich jebać ile się da
Wprowadźmy sprawiedliwość w tym mieście

Zaraz Ci elita forumowa powie że jesteś gimbusem z Konfederacji, bo masz swoje zdanie a nie zgadzasz się na wszystko co "władza" wymysli.
Cytować
+25 #7 Recista 2020-10-09 14:24
Wspulczuje ludzia którym ta stawka da po kieszeni ale syty nigdy nie zrozumie głodnego taka jest prawda na tym świecie niema sprawiedliwości i nie będzie dopiero na drugim siecie zaznamy spokoju te chuje za pazerność nie.
Cytować
0 #8 Prawda 2020-10-09 14:51
Klin chciał podnieść jeszcze bardziej.
Zapamiętajmy to również.
Cytować
-11 #9 Prosze 2020-10-09 14:59
Cytat:
Klin chciał podnieść jeszcze bardziej.
Zapamiętajmy to również.
Te płaski co sie podszywasz co mam ci tu po nazwisku kurwo napisać trolu z gównem na mordzie
Poprzedni włodarz nic nie podnosił szmato a trollowac to na świątki mozesz na blogu i tak nic w to nie uwierzy
A jako ze podszywaz sie pod mojego nicka teraz i twoje ip jest pod tym nickiem moge obrażac ludzi po nawisku i imieniu i razie ewentualnego pozwu o zniesławienie bedzie twoje ip frajerze :D
Tak ze dzięki za taką możliwośc kurwo nie myta :D zostałeś zmatyldowany :D
Cytować
+4 #10 lump 2020-10-09 15:01
a radni podnieśli sobie diety ale nas ruchają te gnidy dworskie
Cytować
-31 #11 Prawda 2020-10-09 15:02
Ktoś trollować chce ale w dupe ruchany jak [censored] jest :D
Cytować
+10 #12 Ryba 2020-10-09 15:09
Za rok znowu będzie podwyszka tak będzie co roku tanie państwo PiSu się skoczyło przecież muszą mieć na nagrody bo się im należy.
Cytować
-3 #13 Ania 2020-10-09 15:13
Brawo dla radnych „ przeciw” ... pani Tkacz jest radna?!? Hm bez komentarza.....
Cytować
+9 #14 Kłamiesz 2020-10-09 15:16
Cytuję lump:
a radni podnieśli sobie diety ale nas ruchają te gnidy dworskie

To nie prawda, diety od 20 lat są na tym samym poziomie
Cytować
+2 #15 fakt 2020-10-09 15:31
Gdyby nie przyjęto nowych stawek to mielibyśmy drugi Neapol. W okolicznych gminach opłata śmieciowa jest o kilka złotych wyższa więc i tak nie narzekajmy!
Cytować
+11 #16 Prosze i Prawda 2020-10-09 15:40
Znów przesadziłem z butaprenem
Cytować
+6 #17 Alojzy 2020-10-09 16:06
A jak mówili, ostrzegali to nie....bo Kaliński i jego rodzina są najlepsi!!

Teraz osóbiście i zapewniam nie tylko ja żałuję że Mateusz Klinowski nie jest nadal burmistrzem.
Miasto wrakingu najlepiej rozwijających się miast było w czołówce.

No ale macie co wybraliście.
Najgorsze jest to że przy kolejnych wyborach też wybierzecie PiS i Kalinskidgo, cokolwiek złego i przeciw wam by nie zrobił.
Cytować
+6 #18 popis_radnych 2020-10-09 16:35
To nie radni tylko statyści.
Nabijajcie dalej kasę Empolowi mając własne składowisko w gminie. Wstyd !!!!!!!
Poczekajcie i tak Covid to wszystko rozjebie ! ! !
Cytować
+3 #19 Poddany 2020-10-09 16:43
Dlaczego nie ma artykułu o nagrodach prztznanych sobie przez urzędników? Na mamnewsa jest takie zestawienie.
Cytować
-2 #20 Józef Brynkus 2020-10-09 18:35
argumenty podane za wzrostem kosztów są idiotyczne: wzrost kosztów wywozu i składowania. !. Najważniejsze w kosztach wywozu są: praca i paliwo - akurat teraz dużo niższe niż w roku poprzednim. Składowanie uzależnione jest od zysku EKO, na co składa się przede wszystkim płaca dla władz spółki, koszty amortyzacji, kredytu zaciągniętego na rozbudowę niecki i koszty pracowników na składowisku (!!!). Jeśli w przypadku odbioru śmieci różnica między kosztami odbioru (przez Empol - który tu sporo zarabia), a kosztami "odsprzedaży śmieci dla składowiska wynosi aż 1, 3 mln złotych, to jakie są przychody z pozostałych gmin, które też mają umowy z Empolem i wywożą śmieci na składowisko w Choczni ???? Myślę, że kilkakrotnie wyższe niż w przypadku odbioru śmieci z Wadowic. To jest zysk gminy Wadowice (49%) i i spółki Empol (51%). Poza tym przypominam, że musi być recykling składowanych odpadów gdzieś ok. 25% - to czysty zysk dla spółki EKO.
Pytanie: czy radni byli łaskawi zabrać głos w tej sprawie???
Cytować
+6 #21 Józef Brynkus 2020-10-09 18:36
@w- ....ny
- zapomnicie - zapomnicie
Cytować
-3 #22 Ja 2020-10-09 18:41
Urząd Miasta Wadowicach radni ich rodziny powini płacić 500 zł za śmieci za miesiąc nie ludziom dokładać większych cen. Niech się pochwalą nagrodami po 7 albo 6 tys zł z naszych podatków 18 października chcą na 100 luciecie Papieża koncert zrobić TVPpis zaproszenia będą sama śmietanka PiSu tylko siedziała i słuchała za nasze pieniądze ludzi pracy takich mamy Brzuji.
Cytować
+14 #23 Ty 2020-10-09 19:15
29 zł ma Kalwaria poza naszym powiatem nawet ponad 30 zł więc po co ten rumor?!
Cytować
+22 #24 do Józef Brynkus 2020-10-09 19:19
Panie pośle najważniejsze w kosztach wywozu są: EMPOL, EMPOL i jeszcze raz EMPOL i ich kieszeń a nie praca i paliwo. I nasi Radni o ile można ich tak nazwać dobrze o tym wiedzą. A teraz cytat z filmu Wielka wsypa. "Kretyn na górze, kretyn na dole"
Cytować
-8 #25 Ja 2020-10-09 19:23
Cytuję Ty:
29 zł ma Kalwaria poza naszym powiatem nawet ponad 30 zł więc po co ten rumor?!

Kalwaria Zebrzydowska ma 19 zł od stycznia może mieć 25 zł jak nie wiesz to zamilcz.
Cytować
+2 #26 chocznia 2020-10-09 19:30
dlaczego chocznia placic ma tyle co wadowice?
Cytować
+19 #27 Kamil 2020-10-09 20:56
Cytuję chocznia:
dlaczego chocznia placic ma tyle co wadowice?

Bo macie dwóch dużych radnych :lol: :lol: :lol:
Cytować
+2 #28 M. 2020-10-10 07:56
Zaczyna się robić efekt inflacji powodowanej przez 500 plus, oczywiście prawdziwej inflacji a nie tej oficjalnie podawanej.
Cytować
-1 #29 Uczeń 2020-10-10 08:00
LUDWIKA TKACZ nauczycielka języka polskiego w podstawówce nr 5 na Kopernika kiedyś teraz stara zołza PISUAR która głosuje za podniesieniem śmieci 19.5 najlepiej wziąść śmieci i wysypać jej pod drzwi może zrozumie co zrobiła.
Cytować
+14 #30 realia 2020-10-10 10:19
W CHRZANOWIE STAWKA ZA ODBIÓR ODPADÓW WYNOSI 34 ZŁOTE!!!!!!
Cytować
-4 #31 Jolka 2020-10-10 10:37
A zdrajcy Chrapli to już dziękujemy ! W następnej kadencji idziesz gościu w odstawkę, i nie myśl że nawet sołtysem zostaniesz !
Cytować
-2 #32 Kamienna twarz. 2020-10-10 11:02
[quote name="Uczeń"]LU DWIKA TKACZ nauczycielka języka polskiego w podstawówce nr 5 na Kopernika kiedyś teraz stara zołza PISUAR która głosuje za podniesieniem śmieci 19.5 najlepiej wziąść śmieci i wysypać jej pod drzwi może zrozumie co zrobiła.[/quote ). Wątpię żeby na niej to zrobiło wrażenie... ona ma z czego płacić... ludzie kogo wy na radnych wybieracie!!..
Cytować
+16 #33 Savik 2020-10-10 11:15
czytam i az niedowierzam ze takie chamstwo sie szerzy nie jestem zwolennikiem aktualnej wladzy i poprzedniej tez, niektorzy tez nie rozumieja jak dziala system odpadow a ma sie finansowac z swoich srodkow to moze przestaniemy smieci wszedzie gdzie sie da i zaczniemy segregowac odpady jak nalezy to moze i koszt bedzie inny, nagrody to z budzetu miasta nie z odpadow, sami uchwalaja bo takich wybralismy tzn wiekszosc wybrala.... nie da sie wszystkich zadowolic
Cytować
+3 #34 Ela 2020-10-10 11:29
A pani radna z Wysokiej głosowała za, bo wzięła kasę na quada dla OSP. Taka mała wymiana handlowa. A ludzie dalej we wsi wody nie mają. Tanio się Ela sprzedałaś.
Cytować
+7 #35 Ferajna populistów 2020-10-10 13:04
jesteście żenujący radni opozycji, sami piszecie te komentarze obrażające radnych, którzy nie są w przeciwieństwie do was populistami
Cytować
0 #36 Wadowiczanin 2020-10-10 15:03
Ta rada bezradnych w ciągu prawie dwóch lat dokładnie nic, a to nic nie zrobiła dla tego miasta - dla nich najważniejsze to fotografować się przed pomnikami i udawać patriotów brak słów.
Cytować
-9 #37 Jozef 2020-10-10 22:28
Cytuję Kłamiesz:
Cytuję lump:
a radni podnieśli sobie diety ale nas ruchają te gnidy dworskie

To nie prawda, diety od 20 lat są na tym samym poziomie

Jakby były od dwudziestu lat takie same diety to by tak nie grubli :lol: :lol:
Cytować
+13 #38 Prawo 2020-10-13 10:21
"Nowe stawki wchodzą w życie od 1 listopada tego roku,"

Jednak osób które opłaciły z góry cały rok za wywóz śemieci to nie dotyczy tych podwyżka obowiązuje od 1 Stycznia 2021r !!!!!!!!!!!!!!! 1 :D
Cytować
-4 #39 Kozak 2020-10-14 17:38
Gmina miała swoje wysypisko ,teraz wala śmieci z całej okolicy wystarczy na 2lata a my będziemy płacić za nową dziurę .
Cytować
-2 #40 Krzysztof 2020-10-16 16:08
Cytuję Marek:
mało, 150zł od osoby bo covid

Od cienie ciulu 1500,-zł , jak jesteś takim ekologiem .
Cytować
-5 #41 Mariolka@ 2020-10-16 16:21
Cytuję Wadowiczanin:
Ta rada bezradnych w ciągu prawie dwóch lat dokładnie nic, a to nic nie zrobiła dla tego miasta - dla nich najważniejsze to fotografować się przed pomnikami i udawać patriotów brak słów.

Przecież są tam dla pieniędzy . Nie chce się pracować , nie chce się myśleć , bo po co ? Czy któryś z tych trutniów wystąpił z jakakolwiek inicjatywą poprawiającą życie w tym grajdole Wadowice ? Nie , lepiej się nie wychylać. Siedzieć cichutko i do następnych wyborów - naobiecywać cudów i dalej nic nie robić. Nie widzicie tego ,że ciągle te same nieroby są przy korycie? Dlaczego się nie rozliczają co rok ,ze swoich obietnic , które w "kampanii wyborczej " (śmieszy mnie ta nazwa kampania w Wadowicach - łażą po domach , zbierają podpisy , palnie dwa zdania i puka do następnych drzwi )i tyle go widać . Niektórzy to nawet i tego nie robią . Wybory jak za komuny .Zabierzcie się do roboty emeryci, dorabiający jako radni i cała ta reszta leserów , bo nasze pieniądze na wasze nieróbstwo idą , a ja się z tym nie zgadzam . Nie jesteście tylko do podnoszenia łap w czasie głosowań.
Cytować
+3 #42 Jan 2020-10-17 11:19
Cytuję Kozak:
Gmina miała swoje wysypisko ,teraz wala śmieci z całej okolicy wystarczy na 2lata a my będziemy płacić za nową dziurę .

Zdziwisz się jak przyjdzie korektamiałem zapłacone w ub roku i mysiałbym iść do sądu o zwrot ale wcześniej musiałem zapłacić.
Cytować
-1 #43 Ania 2020-10-21 19:48
Cytuję Mariolka@:
Cytuję Wadowiczanin:
Ta rada bezradnych w ciągu prawie dwóch lat dokładnie nic, a to nic nie zrobiła dla tego miasta - dla nich najważniejsze to fotografować się przed pomnikami i udawać patriotów brak słów.

Przecież są tam dla pieniędzy . Nie chce się pracować , nie chce się myśleć , bo po co ? Czy któryś z tych trutniów wystąpił z jakakolwiek inicjatywą poprawiającą życie w tym grajdole Wadowice ? Nie , lepiej się nie wychylać. Siedzieć cichutko i do następnych wyborów - naobiecywać cudów i dalej nic nie robić. Nie widzicie tego ,że ciągle te same nieroby są przy korycie? Dlaczego się nie rozliczają co rok ,ze swoich obietnic , które w "kampanii wyborczej " (śmieszy mnie ta nazwa kampania w Wadowicach - łażą po domach , zbierają podpisy , palnie dwa zdania i puka do następnych drzwi )i tyle go widać . Niektórzy to nawet i tego nie robią . Wybory jak za komuny .Zabierzcie się do roboty emeryci, dorabiający jako radni i cała ta reszta leserów , bo nasze pieniądze na wasze nieróbstwo idą , a ja się z tym nie zgadzam . Nie jesteście tylko do podnoszenia łap w czasie głosowań.
. Święte słowa....
Cytować
-1 #44 Ania 2020-10-21 19:50
Na radnych trzeba wybierać osoby młode a nie emerytów.... Wadowice budzimy się!!!!!!
Cytować