W niedzielę 20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybierają szef
Pierwsze takie wybory rad sołeckich i sołtysów w gminie Wadowice

W niedzielę 20 września, z kilkumiesięcznym opóźnieniem, mieszkańcy gminy Wadowice wybierają szefów sołectw i  składy Rad Sołeckich.  Po raz pierwszy  wybory we wszystkich sołectwach odbywają się tego samego dnia dnia i w ten sam sposób: przy urnie.

W niedzielę (20.09) w godzinach od 8:00 do 18:00 mieszkańcy gminy Wadowice wybierają sołtysów i składy Rad Sołeckich we wszystkich 16 sołectwach gminy Wadowice. Pierwotnie  miały one odbyć się 29 marca, jednak na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa i zostały odwołane.

Głosowanie przeprowadzane jest w sposób tradycyjny, czyli w lokalach wyborczych przy urnie.  Po raz pierwszy w dziejach gminy wybory we wszystkich wioskach odbywają się jednego dnia i wszędzie w taki sam sposób.

Taki system wybierania sołtysów i Rad Sołeckich wprowadził  4 lata temu ówczesny burmistrz Mateusz Klinowski, jednak nie w każdej wiosce  udało się to zrealizować a do tego również nie w jednym terminie. Dotychczas takie wybory odbywały się w sposób tradycyjny: poprzez jawne głosowanie na zebraniu wiejskim.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+34 #1 GG 2020-09-20 12:42
Taki system wyborów sołeckich jest lepszy od tego na zebraniu wiejskim. Nie każdy da rady być na wyborach o wyznaczonej godzinie.
Cytować
+31 #2 Taki jeden 2020-09-20 14:35
Niestety, tylko w nielicznych sołectwach jest jakaś konkurencja przy wyborze sołtysa. Szkoda.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.