Radni Rady Powiatu Wadowickiego praktycznie jednogłośnie nie zgodzili się na zwolnienie radnego powiat
Radni nie zgodzili się na zwolnienie Sebastiana Mlaka ze stanowiska

Radni Rady Powiatu Wadowickiego praktycznie jednogłośnie nie zgodzili się na zwolnienie radnego powiatowego Sebastiana Mlaka z pracy ze stanowiska młodszego specjalisty do spraw przedsiębiorczości w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. O co chodzi?

W czwartek (27.08) odbyła się sesja Rady Powiatu Wadowickiego. Jednym z ważniejszych jej punktów było uzyskanie absolutorium Zarządu Powiatu, po przyjęciu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonaniu budżetu powiatu. 19 radnych było za, 5 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Radni pochylili się też nad losem radnego powiatowego Sebastiana Mlaka: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego chce go zwolnić z pracy ze stanowiska młodszego specjalisty do spraw przedsiębiorczości, na którym pracuje on od maja 2018 roku. MARG ma punkt przy Placu Jana Pawła II w Wadowicach, ale będzie go likwidował 31 października. Zajmuje się  on m.in. doradztwem po założeniu działalności gospodarczej zaś właśnie dobiega końca. Jak zapewnia spółka jest to jedyny powód zwolnienia.

Tymczasem Mlak twierdzi, że zwolnienie to kwestia polityczna: sam popiera polityków PO i PSL, zaś w spółce kontrolowanej przez samorząd województwa z większością z PiS, zajmuje się monitoringiem i kontrolą grantobiorców a nie doradztwem, a ten z kolei projekt kończy się w maju przyszłego roku.

Radny od marca, w związku z epidemią wykonuje pracę zdalną, czuje się też dyskryminowany, bo pracodawca zaproponował mu zmianę miejsca pracy w oddalonych o ponad 90 kilometrów Proszowicach, mimo, że MARR ma swoje punkty znacznie bliżej, bo w Krakowie czy Myślenicach.

Zgodnie z prawem, jeśli jednocześnie pracownik pełni funkcję radnego, to nie można go tak łatwo zwolnić: zgodę na to musi wyrazić Rada Powiatu. I tak właśnie się stało. co ciekawe, w zdominowanej przez PiS Radzie Powiatu Wadowickiego, 24 radnych nie zgodziło się na zwolnienie radnego, jedynie radna Zofia Kaczyńska (PiS) wstrzymała się od głosu. 2 radnych nie było podczas głosowania na sali sesyjnej.

W imieniu własnym dziękuję wszystkim radnym za okazane wsparcie, to pokazuje, że możemy działać i współpracować ponad podziałami. W kampanii wyborczej, kiedy startowałem na radnego, mówiłem, że umiem się porozumieć z każdym środowiskiem i chciałbym żebyśmy wspólnie zawsze pracowali dla naszego powiatu właśnie ponad podziałami – mówi nam randy Sebastian Mlak

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-37 #1 Maśka 2020-08-27 20:44
Jest okoliczność że to nie ostatnia próba pracodawców do pozbycia się twarzy Budki i Kosiniaka. Radnemu i za zarazem Młodemu Demokracie gratulacje. Przekonać wadowicki anty pis do wsparcia w głosowaniu trzeba mieć plecy. Może to też twarz Szydło lub posłanki byłej burmistrz u boku której stoi były szef struktur PO do których radnemu tak blisko I ten radny to taki mimo co Konrad Wallenrod i Mata Hari w jednym. Po pierwszej rundzie 1-0 dla radnego teraz przerwa i czas na ruch pracodawcy. :lol:
Cytować
+30 #2 Dominik 2020-08-27 21:13
Żadne polityczne zwolnienie, kończy się projekt i tyle, sztucznie go mają trzymać tylko dlatego że jest radnym?
Cytować
-15 #3 Olo 2020-08-27 21:25
To że jest radnym to jedno ale to że solidny, uczciwy człowiek który wykonuje swoją robotę jak trzeba to drugie! Popiera kogo chce i tak ma być a PiSowi odpierdala już dawno na punkcie kasy i stanowisk! Trzymam kciuki za takich ludzi jak Sebastian! Nawet tutejsze oszołomy z PiS się połapały że stacją więcej niż tylko Sebastiana. Do tego trzeba latami dorastać!
Cytować
-6 #4 Prawda 2020-08-27 23:30
Przewodnicząca Rady Zofia Kaczyńska to według mnie jako jedyna nie głosowała według zasady "bronić kolegi radnego choćby nie wiem co". Nie napisano, że dwie osoby straciły pracę. Kierownik tej placówki musi zmienić miejsce pracy, a radnego zwolnić nie wolno bo tak zdecydowali koledzy radni?. Dramat. Gdzie byli ci radni jak koledzy z pracy radnego tracili ją?
Cytować
+13 #5 Max 33 2020-08-28 10:41
Obrona Niczym Częstochowy a radny niczym Kmicic zadał ,,kolubrynie" kiszki w paszczę armaty. Naści, piesku, kiełbasy! tym sposobem uratował załogę klasztoru i sam zbożny przybytek. No ale radny to nie Kmicic watażka jedynie polityk którego radni w imię sprawiedliwości dziejowej nie wydali na pożarcie szefostwa z Krakowa. Radny podziękował aż za serce chwyta jedynie Pani Zofia miała mieszane uczucia czyżby wiedziała że ta kiszka jest nie do uratowania. Czas pokaże jak jest.
Cytować
-10 #6 farsa 2020-08-28 10:41
cóż farsy w wydaniu PO-PIS ciąg dalszy nie od wczoraj wiadomo, że w wadowickim powiecie rządzi dawny układ od lat trzymający się razem i nie ma tu żadnych barw politycznych itp. pegazus powinien być na stałe podłączony do numerów telefonów wszystkich byłych i obecnych działaczy i radnych obecnych i byłych szefów w regionach obecnych posłów eurodeputowanej byłego szefa struktur tzw PO i jeszcze poprzedniego, powinno się sprawdzić możliwość wystąpienia zarzutów korupcyjnych jak i odprowadzanie podatku VAT i akcyz paliwowych z powiązanymi z tymi osobami biznesami ;]
myślę, że po dogłębnej analizie wnioski były by dość ciekawe ;]
Cytować
-13 #7 Tymi 2020-08-29 09:15
SEBASTIAN NA BURMISTRZA
Cytować
-16 #8 Tymi 2020-08-29 09:15
W młodych siła
Cytować
+15 #9 Hipokryzja 2020-08-30 15:14
Trza ratować "ziomala". Jakby "mnie" chcieli zwolnić....I co, do roboty na 6:00 miałbym chodzić z minimalną?
Cytować
+18 #10 Hipokryzja 2020-08-30 15:16
[quote name="Hipokryzj a"]Trza ratować "ziomala". Jakby "mnie" chcieli zwolnić....I co, do roboty na 6:00 miałbym chodzić z minimalną?

Za minimalną?
A przecie - co ja umie?
Ino gadać trzy po trzy....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.