Wszystko wskazuje na to, że jedna z pracownic, w rodzinie której stwierdzono zakażenie wirusem COVID 1
Urzędniczka andrychowskiego magistratu nie ma koronawirusa

Wszystko wskazuje na to, że jedna z pracownic, w rodzinie której stwierdzono zakażenie wirusem COVID 19, sama nie jest zakażona. Pierwszy test wyszedł negatywnie.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, w rodzinie jednej z pracownic Urzędu Miejskiego w Andrychowie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Urzędniczka natychmiast została odesłana do domu i na badania. Pozostała na kwarantannie.

Reszta pracowników urzędu musiała również pojąć profilaktyczne ograniczenie kontaktów z petentami, aby na wszelki wypadek zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Z tego powodu burmistrz Andrychowa Tomasz Żak wprowadził w andrychowskim magistracie obostrzenia i rygory, m.in. mierzenie temperatury i ograniczenia kontaktu z urzędnikami. Wprowadzono w urzędzie reguły, jak na początku pandemii, a także system pracy rotacyjnej, aby ograniczyć również kontakty pomiędzy pracownikami.

Pierwszy test urzędniczki wyszedł negatywie, co oznacza, że nie została ona zakażona. Ale aby mieć pewność, po tygodniu przeprowadzony zostanie kolejny test, potwierdzający ten pierwszy. Badaniu podlega też małżonek urzędniczki i na jego wynik też trzeba poczekać.

Według danych wadowickiego sanepidu z poniedziałku (24.08) do tej pory odnotowano w powiecie wadowickim 221 przypadków zakażeń nowym wirusem. Niestety odnotowano też 4 przypadki śmiertelne, cała czwórka miała choroby współistniejące. Z chorobą powadziło sobie do tej pory i wyzdrowiały  101 osób. Obecnie choruje na Covid-19 101 mieszkańców, liczba objętych kwarantanną to 175 osób.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+29 #1 Agnieszka 2020-08-24 20:53
Nie zgadzają się dane

101 (osób wyzdrowiało) + 101 (osób obecnie choruje) + 4 (osoby zmarły) = 206, czyli jest różne od 221 (wszystkie osoby zakażone).
Co się stało z 15 osobami?
Cytować
+20 #2 po kwarantannie... 2020-08-24 23:34
... uprzejmie przypominam, że skuteczność testów stosowanych w PL jest na poziomie 60 - 70%. I to pod warunkiem prawidłowego pobrania próbki. Więc, nie mów "hop"...
Cytować
-22 #3 boboj 2020-08-25 08:41
1. @po kwarantannie - testy są w ogóle niewiarygodne - wskazują na obecność wszelkich wirusów, a nie konkretnego - wystarczy, że masz opryszczkę i już wykażą ci zakażenie
2. Opisany w artykule przypadek przeczy rzeczywistości sanepidowej. Jak to jest, że po pewnym wydarzeniu, wezwano na badania tylko obecnych na nim. I tylko jednokrotnie ich przebadano, a tu jest zachowana taka procedura??
Cytować
+1 #4 klas 2020-08-25 08:41
@boboj
- no właśnie jak to jest??
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.