Sprawą wadowiczanki, której Niemiecki Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży Jugendamt odebrał dzieci i
Poseł Filip Kaczyński interweniuje u Zbigniewa Ziobry w sprawie wadowiczanki, której odebrano dzieci

Sprawą wadowiczanki, której Niemiecki Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży Jugendamt odebrał dzieci i przekazał je  pod opiekę muzułmańskim rodzinom z Turcji zainteresował się poseł Filip Kaczyński. Interweniuje w tej sprawie u ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Od kilku dni w mediach głośno jest o sprawie 22-letniej wadowiczanki przebywającej w Niemczech, której Niemiecki Urząd do spraw Dzieci i Młodzieży Jugendamt, odebrał trzyletnią córkę i dwuletniego syna. Urzędnicy rozdzielili dzieci i oddali je pod opiekę muzułmańskim rodzinom z Turcji.

Zobacz: Jugendamt odebrał 22-letniej wadowiczance dzieci. Trafiły do zastępczych rodzin muzułmańskich

Wadowiczanka w 2018 roku wystąpiła do niemieckiego urzędu socjalnego z prośbą o pomoc w znalezieniu mieszkania dla jej rodziny. Mieszkała wówczas u swojej matki. Kobieta poprosiła Jugendamt o pomoc w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania, pracownicy zaproponowali jej wtedy trzypokojowe mieszkanie, które znajdowało się w domu dla matek z dziećmi, W związku zarzutami nieprawidłowej opieki nad dziećmi, zostały one ulokowane w innych rodzinach. Niemiecki urząd zezwolił jedynie na minimalny kontakt matki z dziećmi.

Sprawą zainteresował się poseł PiS z Wadowic Filip Kaczyński, który wystosował list do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Docierają do mnie niepokojące informacje dotyczące działania niemieckiego urzędu Jugendamt wobec Polki Pani Klaudii urodzonej w Wadowicach, zamieszkałej obecnie w Niemczech w Bad Salzuflen. Jugendamt odebrał matce niepozbawionej praw rodzicielskich dwoje małoletnich dzieci i przekazał je pod opiekę tureckich i muzułmańskich rodzin zastępczych, co gorsze rozdzielając rodzeństwo. Polskim dzieciom w obcych kulturowo rodzinach zastępczych grozi wynarodowienie. Jest to również pogwałcenie konwencji przyjętych przez Parlament Europejski pod koniec 2018 roku. Sytuacja, z którą obecnie mamy do czynienia przypomina proces germanizacji Polaków zamieszkałych w zaborze pruskim. Nie możemy pozwolić, aby wobec polskich obywateli stosowano praktyki, które legły u podstaw strajku dzieci we Wrześni – czytamy w interpelacji posła Filipa Kaczyńskiego.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 PisPoJednoZUo 2020-08-21 11:15
No nie Na kobiecie której stała sie krzywda ta menda chce zrobić sobie poklask i fejm:O
Ale bezsensu trzeba było jej pomóż jak miała problemu pajacu a nie teraz udawać medialna pomoc to raz
Dwa Używając cytat z listu " Dziekuje panu ministrowi za juz podejmowane starania aby polska rodzina była znowu razem proszę o dalsza pomoc dla Pani Klaudii"

Pytam sie wprost inteligentnych ludzi jaka pomoc ziobro dał skoro kobiecie zabrali dzieci???!!!!!.
Większej hipokryzji i kłamstw dawno nie widziałem to jest żenada
A kobieta jest zdana na siebie Jak sie jej uda odzyskać dzieci to pewnie przleca scierwa ze jej wielka pomoc zrobili i łaske
Cytować
+27 #2 bezprzebaczenia 2020-08-21 11:32
@PisPoJednoZUo
Może przed opublikowaniem powinieneś dać do sprawdzenia ten post.
Gimnazjaliście albo przynajmniej komuś , kto potrafi poprawnie pisać w języku polskim.
Cytować
-33 #3 PisPoJednoZUo 2020-08-21 11:45
Cytat:
Może przed opublikowaniem powinieneś dać do sprawdzenia ten post.
Gimnazjaliście albo przynajmniej komuś , kto potrafi poprawnie pisać w języku polskim.
Po co jak taki troll jak ty go widzi i już prawda boli :D
Tyle mi frajerze wystarczy ;)
A jak nie wyszedłeś z gimnazjum to przykro ale to twoje życie ;)
Cytować
-5 #4 Tas 2020-08-21 11:55
Brawo za zaangażowanie!
Cytować
+21 #5 gonzo 2020-08-21 11:59
a co robi FILIPIAKOWA w tym sejmie liczy kasę na koncie czy co
Cytować
+22 #6 Uroda po mamie 2020-08-21 12:24
Próbuje jak może!!!!!
Cytować
+14 #7 Ja 2020-08-21 12:27
Nie ma się co gorączkować... skoro zabrali to NHL powód i w Niemczech problem ktoś zauważył i zainterweniował w Polsce pewnie nikt by na nic uwagi nie zwracał.
Cytować
+5 #8 Olo 2020-08-21 13:28
Filipku a loda już zrobiłeś Zbysiowi...
Cytować
+10 #9 pokemno 2020-08-21 13:35
..ten męski i inteligentny wyraz twarzy .....gratuluje debilom którzy go wybrali
Cytować
+1 #10 bał 2020-08-21 14:02
No teraz się bałwan z flamingiem zorientował, gdy cała Polska o tym pisze. Wyraz twarzy jednak lepszy niż, gdy się uśmiecha
Cytować
+6 #11 dred 2020-08-21 14:04
jego interwencja pomoże jak umarłemu kadzidło
Cytować
+5 #12 dred 2020-08-21 14:08
wiedziałem, że to idiota, ale jak skoczył on studia - I stopnia - na jakiejś wiejskiej Sorbonie??? Przecież nawet tam wymagają logiki, argumentacji i przede wszystkim znajomości ortografii i interpunkcji. Jeśli takie pismo wysłał flaming, to jest pewne, że Ziobro, a raczej jego urzędnicy podetrą sobie nim tylną część ciała.
Cytować
-3 #13 Grzeeeee 2020-08-21 14:30
A w czym polskie ministerstwo ma pomóc w tej sprawie?
Może się obrazić i dotacji unijnych nie przyjmować? Jeśli niemiecki urząd podjął takie kroki to nie bez powodu. Owszem bulwersujące jest rozdzielenie rodzeństwa, ale bodajże półtoraroczne dziecko bo tyle miało w momencie odbierania raczej się nie przyzwyczaiło do drugiego. Niestety- jaki kraj takie prawo- skoro Niemcy tak zdecydowali mieli ku temu argumenty. A niech szanowny poseł Kaczyński nie prawi o germanizacji polaków z zaboru pruskiego- bo chyba mi się wydaje, że to lekko odległe czasy.
Cytować
+4 #14 Zosia70 2020-08-21 16:00
1. Nikt Pani Klaudii nie kazał wyjeżdżać ze wspaniałych, świętych i katolickich Wadowic do Bad Salzuflen. Nikt też nie zmuszał jej do korzystania z usług tamtejszego Socjalamtu. Czym zajmuje się zawodowo ta Pani, skoro korzysta z pełnych świadczeń socjalnych?
2. Dlaczego zamiast bić pianę (patrz piosenka Jacka Kleyff’ a „SEJM”, dostępna na jutubie) Pan Poseł, który według doniesień o głosowaniu w Sejmie z ub. tygodnia ledwo sam wiąże koniec z końcem, nie zapytał najpierw kogo trzeba, dlaczego Pani Klaudii odebrano dzieci.
3. Skąd pewność, że te dzieci mają polskie obywatelstwo? Gdzie się urodziły? Kto jest ich ojcem?
4. Urząd wkracza, gdy w rodzinie pojawia się patologia w rodzaju alkoholizm, narkotyki, czy prostytucja, jak również, gdy rodzice nie wywiązują się z elementarnych obowiązków.
5. W takim wypadku dzieci odbiera takoż Urząd w Anglii (gdzie dzieci się przymusowo anglizuje), Hiszpanii (hiszpanizuje?) , czy Francji (francyzuje?). Przypuszczam, że podobnie zachował by się odpowiedni Urząd w Wadowicach (watykanizowani e?).
6. Mówienie o możliwości indoktrynacji religijnej takich małych dzieci jest bzdurą.
7. Jeżeli nawet rodziną zastępczą są ludzie, której przodkowie żyli w Turcji, nie zmienia to faktu, że rodzina jest niemiecka, niemieckojęzycz na i spełnia prawne kryteria rodziny zastępczej, a wyznanie jest nieistotnym.
Cytować
+3 #15 Mieszkaniec Wrześni 2020-08-22 10:40
Dziennikarze onetu ustalili, że ojcem jednego z dzieci jest obywatel Niemiec, drugiego - obywatel Maroka :lol:
Cytować
+16 #16 @Mieszkaniec 2020-08-22 16:36
Cytuję Mieszkaniec Wrześni:
Dziennikarze onetu ustalili, że ojcem jednego z dzieci jest obywatel Niemiec, drugiego - obywatel Maroka :lol:


Wierzysz temu niemieckiemu portalowi?
Cytować
-4 #17 Zosia70 2020-08-23 17:52
Jak ustaliłam, wszystkie sprawy rodzinne z wokandy Sądu Administracyjne go w Lemgo na 21 sierpnia noszą sygnaturę akt z 2019 roku, czyli sprawa Pani Klaudii leżała w sądzie rodzinnym już osiem miesięcy temu. Od kwietnia zaczęła bić pianę bo ktoś jej przetłumaczył stertę otrzymanych pism. Odrzuciła trzypokojowe, umeblowane mieszkanie (bo odpadają pieniądze z Socjalamtu na urządzenie mieszkania) w domu socjalnym, gdzie byłaby niestety pod stałym nadzorem Urzędu i nici z pracy "na czarno". Jak nie jest pewne o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Gdy Pani Klaudia mieszkała z mamusią (babcią dzieci), to babcia otrzymywała socjal – 432,- €, ona 389,- €, a na dzieci było 2 x 237,- € miesięcznie plus opłacone przelewem przez Socjalamt mieszkanie babci z pełnymi kosztami (szacunkowo ok. 1000,- € miesięcznie) i pełne rodzinne ubezpieczenie zdrowotne (warte ok. 500,- € miesięcznie). Do tego dochodzi Kindergeld (zasiłek na dzieci) w wysokości 2 x 204,- € miesięcznie. Po odebraniu dzieci przez Jugendamt jej miesięczne dochody wynoszą netto 389,- € miesięcznie (zamiast, jak dotąd 1271,- €). I jeszcze: gdyby dostała była oddzielne mieszkanie, dostałaby zasiłek 432,- zamiast 389,- € i ryczałt na urządzenie mieszkania i umeblowanie.
Cytować
-18 #18 Covit 2020-08-26 17:18
Taś taś taś
Cytować
-6 #19 Wadowicznin 2020-08-30 10:37
Cytuję Uroda po mamie:
Próbuje jak może!!!!!

Jemu nie chodzi o pomoc tylko o żeby o nim mówili.
Cytować
-8 #20 Sprawiedliwy 2020-08-30 19:15
Gryzie w dupe wściekła kaczka
Cytować
-8 #21 Łohoho 2020-08-31 10:06
K.... weź i ogól tą cipkę na twarzy, to może zaczniesz przypominać faceta. I popracuj nad mimiką twarzy, bo uśmiechasz się jak dupa do sera
Cytować
-5 #22 Uroda po mamie 2020-08-31 13:28
Cytuję Wadowicznin:
Cytuję Uroda po mamie:
Próbuje jak może!!!!!

Jemu nie chodzi o pomoc tylko o żeby o nim mówili.

Zaistnieć próbuje zaistnieć jak może tak próbuje...!
Cytować