Kilka dni temu został nowym wojewodą województwa Małopolskiego, a już musi ograniczyć nieco swoją
Nowy wojewoda Małopolski zakażony koronawirusem

Kilka dni temu został nowym wojewodą województwa Małopolskiego, a już musi ograniczyć nieco swoją pracę. U 35-letniego Łukasza Kmity potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W piątek (7.08) wojewoda małopolski Piotr Ćwik został odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego. Na razie nie wiadomo z jakiej przyczyny, chociaż nieoficjalnie mówi się o konflikcie pomiędzy Mateuszem Morawieckim a Beatą Szydło. Nowym wojewodą został Łukasz Kmita.

Mija tydzień, tymczasem nowy wojewoda już musi nieco ograniczyć pracę: w środę (12.08) w godzinach wieczornych, po powzięciu informacji o tym, że osoba, z którą kontaktował się Łukasz Kmita, ma wynik dodani – w trosce o bezpieczeństwo współpracowników i podległych służb – nowy wojewoda małopolski niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane. Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sytuacjach wojewoda jako osoba "z kontaktu" został objęty kwarantanną domową.

W piątek (13.08) okazało się, że badania laboratoryjne dały również dodatni wynik u Kmity. W związku z tym większość jego współpracowników z Urzędu Wojewódzkiego trafiło na kwarantannę.

Informujemy jednocześnie, że wojewoda Łukasz Kmita aktualnie czuje się dobrze. Ani on, ani osoby z jego najbliższego otoczenia na tę chwilę nie mają typowych objawów infekcji. Wojewoda kontynuuje realizację swoich obowiązków w oparciu o pracę zdalną, jest w stałym kontakcie telefonicznym z wicewojewodą Zbigniewem Starcem, dyrektorem generalnym MUW Szymonem Strzelichowskim oraz dyrektorami wydziałów i inspekcji. Odbywają się też kolejne wideokonferencje. Wojewoda jest też w stałym kontakcie z małopolskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym Jarosławem Foremnym i na bieżąco zapoznaje się z sytuacją epidemiczną w Małopolsce – poinformował w swoim komunikacie Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

35-letni Łukasz Kmita jest działaczem prawa i Sprawiedliwości z Olkusza. Był kandydatem Pis na burmistrza, ostatecznie przegrywając w wyborach z urzędującym burmistrzem Romanem Piaśnikiem. Radny powiatu olkuskiego i szef olkuskich struktur tej partii. Ukończył administrację europejską na wydziale nauk społecznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przez wiele lat był dyrektorem biura posła Jacka Osucha (PiS) a także m.in. dyrektorem krakowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Polak 2020-08-16 07:44
A jaki to kovit 19 50 ? Szumowski zadbał o wszystko
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.