Do 10 sierpnia małopolskie samorządy mogły składać wnioski o przyznanie wsparcia na zadania inwestyc
Wszystkie gminy z powiatu wadowickiego złożyły wnioski na wsparcie inwestycji

Do 10 sierpnia małopolskie samorządy mogły składać wnioski o przyznanie wsparcia na zadania inwestycyjne w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W Małopolsce wnioski złożyły wszystkie samorządy – zarówno powiatowe, jak i gminne.

Zgodnie z Uchwałą  Rady Ministrów w sprawie wsparcia na realizację zadań inwestycyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego dla województwa małopolskiego przeznaczona została kwota 556 030 760,00 złotych, łącznie dla 182 gmin (w tym miast na prawach powiatów) oraz 19 powiatów, również wadowickiego. Wnioski złożyło także wszystkie 10 gmin z powiatu wadowickiego.

Do 10 sierpnia władze województwa otrzymały 182 wnioski gmin (w tym miast na prawach powiatu) oraz  19 wniosków powiatów. Łącznie opiewają one na łączną kwotę 556 030 760,00 złotych

Do poniedziałku (17.08) wojewodowie przekażą informację o kwocie wnioskowanego wsparcia do Prezesa Rady Ministrów. Następnie Prezes Rady Ministrów, na podstawie otrzymanej od wojewodów informacji, do 31 sierpnia  złoży dyspozycję wypłaty środków dla jednostek samorządu terytorialnego.

Cieszę się, że wszystkie małopolskie gminy i powiaty uprawnione do otrzymania wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyły wniosek w terminie, na maksymalne kwoty określone w uchwale. Środki z Funduszu mogą być przeznaczone na inwestycje w szkołach, przedszkolach, wodociągach, szpitalach czy domach pomocy społecznej, a także na inne działania bliskie ludziom, podejmowane w naszych małych Ojczyznach. Te dodatkowe środki stanowią dla wielu samorządów swoistą tarczę – tak potrzebną w obecnej sytuacji, w której się znaleźliśmy – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.