Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o powrocie obostrzeń związanych z epidemią koronawiru
Drukuj
Obostrzenia dla 19 powiatów. Co z wadowickim?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o powrocie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Dotyczy ono 19 powiatów, podzielonych kolorami (czerwonym i żółtym na większą i mniejsza liczbę zakażeń). Co z powiatem wadowickim?

W czwartek (6.08) na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o obostrzeniach dla powiatów ,  których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę zakażeń koronawirusem. Dotyczy ono 19 powiatów, które zostały podzielone kolorami na "czerwone" (z większą liczbą zakażeń) i "żółte" (z nieco mniejszą liczbą zakażeń).

W powiatach "czerwonych" wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów i targów, wydarzenia sportowe bez udziału publiczności oraz zakaz działania siłowni i sanatoriów. Wrócić ma również obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. W weselach, pogrzebach maksymalna liczba uczestników ma wynosić 50 osób.

W powiatach "żółtych" w takich uroczystościach ma być ich maksymalnie 100. Kolejne obostrzenia dotyczą liczby osób w komunikacji publicznej, a także sklepach i restauracjach.

Obostrzenia póki co nie dotyczą powiatu wadowickiego, w którym do tej pory od początku epidemii w Polsce odnotowano  165 przypadków zakażeń nowym wirusem. Niestety odnotowano też 3 przypadki śmiertelne: to 77-letni mieszkaniec Zagórnika (gmina Andrychów), 74-letni mieszkaniec Barwałdu Górnego oraz 41-letnia mieszkanka Sosnowic. Cała trójka miała choroby współistniejące. Z chorobą powadziło sobie do tej pory i wyzdrowiały  44 osoby. Obecnie choruje na Covid-19 118 mieszkańców.

"Czerwone" powiaty:
ostrzeszowski,
nowosądecki,
Nowy Sącz,
wieluński,
pszczyński,
Ruda Śląska,
rybnicki,
Rybniku
wodzisławski

"Żółte" powiaty:
wieruszowski,
Jastrzębie Zdrój,
jarosławski,
Żory,
kępiński,
przemyski,
cieszyński,
pińczowski,
Przemyśl
oświęcimski

Rozporządzenie w tej sprawie ma wejść w życie w sobotę (8.08). Dokładne obostrzenia, obowiązujące w strefach żółtych i czerwonych mają zostać opublikowane wkrótce  na stronie ministerstwa zdrowia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Polityka:

Czerwona strefa w całej Polsce, zamknięte lokale gastronomiczne. Premier ogłosił nowe obostrzenia

Burmistrz Andrychowa z koronawirusem

Św. Jan Paweł II patronem Małopolski? Radni wkrótce podejmą decyzję

Antycovidowcy demonstrowali w Andrychowie

Radni zatwierdzili nowe stawki za śmieci w Kalwarii Zebrzydowskiej